Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Zniżka na abonament RTV dla każdego. Można sporo zyskać
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 23.02.2024 11:56

Zniżka na abonament RTV dla każdego. Można sporo zyskać

Telewizor, pilot
Pixabay/Alehandra13

Abonament RTV to obowiązkowa opłata, która wzbudza wiele kontrowersji wśród polskiego społeczeństwa. Jak się okazuje, posiadacze odbiorników telewizyjnych i radiowych mogą skorzystać ze zniżek, które pozwalają całkiem sporo zaoszczędzić. 

Abonament RTV wzbudza niemałe kontrowersje wśród Polaków

Abonament RTV to opłata dla wszystkich Polaków, którzy posiadają telewizor lub radio. Obowiązek ten wzbudza wiele kontrowersji wśród społeczeństwa i wiele osób uważa, że powinien on zostać zniesiony lub zastąpiony innym rozwiązaniem. 

Jak wynika z danych Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, jedynie co trzecia osoba uiszcza abonament RTV. Warto podkreślić, że zapłacić trzeba za odbiorniki, które posiadamy w domu, ale także te znajdujące się w samochodach i w miejscu prowadzenia działalności gospodarczej.

Rewolucja w komunikacji miejskiej. Koniec z kasownikami biletów

Ile w tym roku wynosi opłata abonamentowa?

Jeśli chodzi o tegoroczne stawki za abonament RTV, to za używanie odbiornika radiowego należy zapłacić 8,70 zł miesięcznie, co w skali roku daje 104,40 złotych. W przypadku posiadania telewizora ( lub radia i telewizora ) miesięczna opłata abonamentowa wynosi 27,30 zł, więc rocznie jest to koszt rzędu 327,60 złotych. Jak się jednak okazuje, istnieje sposób na to, by trochę zaoszczędzić na abonamencie RTV.   

Zobacz także: Sklepy rezygnują z kas samoobsługowych. Powodem są klienci

Zniżki na abonament RTV, można sporo zaoszczędzić

Jednym z najprostszych sposobów zaoszczędzenia sporej sumy na abonamencie RTV jest opłacenie do za cały rok z góry. Wówczas otrzymujemy 10 procent rabatu, choć trzeba było zrobić to do 25. dnia pierwszego miesiąca, więc termin niestety już minął. 

Wciąż jednak można zyskać, jeśli zapłacimy z góry za kilka kolejnych miesięcy. Przykładowo, jeśli opłacimy teraz abonament za 11 miesięcy, to sam wyniesie nas radioodbiornik 91,60 zł, a telewizor ( lub radio i telewizor ) - 287,40 zł.