Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Zwrot wydatków za paliwo, nawet do 600 zł. Skorzystać może wielu kierowców
Paula Drechsler
Paula Drechsler 29.09.2023 15:18

Zwrot wydatków za paliwo, nawet do 600 zł. Skorzystać może wielu kierowców

tankowanie
domena publiczna

Wysokie koszty utrzymania samochodu sprawiają, że wiele osób martwi się o to, jak rozdysponować pieniądze. Niekiedy nadarzają się okazje, aby przynajmniej na niektórych elementach, które wchodzą w skład ogólnych nakładów pieniężnych na auto, nieco zaoszczędzić. Teraz można się załapać na mniejsze wydatki na paliwo.

Oszczędność na stacjach paliw

Propozycja skierowana jest do klientów banku Pekao S.A. Ten założony w 1929 r. bank jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz drugim co do wielkości bankiem uniwersalnym w Polsce - z 288 mld zł aktywów. Jest też właścicielem dużej sieci oddziałów - obsługuje ponad 6,5 mln klientów. Bank szczycie się również tym, że świadczy usługi dla co drugiej korporacji w Polsce.

Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez, jak podkreśla bank, przodujący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne - Pekao okazało się najbardziej odpornym bankiem w Europie, zajmując pierwsze miejsce w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA w 2023 roku wśród 70 banków. Od 1998 r. instytucja jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao określa się również jako jedna z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

Teraz spółka przygotowała interesującą ofertę dla części swoich interesantów. Każdy, kto skorzysta z promocji, będzie mógł nieco zaoszczędzić na wydatkach na paliwo. Na czym polega propozycja banku?

Konto wolne od zajęcia komorniczego. Z takiego rachunku długi nie mogą być ściągane Ważny komunikat dla klientów PKO BP. Musisz koniecznie to zrobić

Oferta z kartą kredytową dla kierowców

W akcji mogą wziąć udział klienci, którzy po spełnieniu warunków oferty, podpiszą do końca tego roku umowę o kartę kredytową MOTO Biznes w Banku Pekao S.A. Pozwoli im to na korzystanie z obniżonego oprocentowania kredytu w karcie kredytowej do 30 czerwca 2024 r. 

Obniżka jest znacząca, gdyż promocyjne oprocentowanie na karcie MOTO Biznes wynosi tylko 9,99 proc., podczas gdy standardowa jego wysokość na rynku sięga około 19 proc. w skali roku. Promocja obejmuje wszelkie rodzaje transakcji (w tym transakcje bezgotówkowe po okresie bezodsetkowym, przelewy z karty kredytowej oraz wypłaty gotówki). 

Dodatkowo, za wszystkie płatności na stacjach paliw w Polsce, posiadacz karty MOTO Biznes otrzymuje od banku zwrot 0,3 proc. wydatków - do 50 zł miesięcznie i nawet do 600 zł rocznie. Do karty dołączone są również atrakcyjne ubezpieczenia, obejmujące m.in. assistance samochodowy.

Są warunki. Skorzysta określona grupa

Kartę kredytową MOTO Biznes można otrzymać z limitem do 50 tys. zł w zależności od oceny zdolności kredytowej. Posiadacze karty mogą korzystać z limitu kredytowego bez odsetek nawet przez 47 dni (dotyczy transakcji bezgotówkowych). Warunek? „Karta Kredytowa MOTO Biznes z oprocentowaniem 9,99 proc.”, przeznaczona jest dla przedsiębiorców prowadzających jednoosobową działalność gospodarczą co najmniej 12 miesięcy i korzystających z uproszczonej księgowości. 

– Karta kredytowa MOTO Biznes to wiele korzyści dla biznesu. To między innymi natychmiastowy dostęp do gotówki oraz możliwość finansowania bieżących potrzeb podczas prowadzenia biznesu. Co więcej, to realna oszczędność na stacjach paliw, a teraz także niskie oprocentowanie kredytu w karcie – mówi Remigiusz Hołdys, dyrektor Departamentu Bankowości Codziennej i Produktów Oszczędnościowych w Banku Pekao S.A. – Ta karta to także potwierdzenie, że wspieramy przedsiębiorców, zapewniając im w naszym banku najlepsze dostępne na rynku atrakcyjne warunki finansowania – dodaje. 

Więcej informacji o samej karcie i promocji na stronie: www.pekao.com.pl/przedsiebiorcy/codzienne-bankowanie/karta-moto-biznes