Tech.BiznesINFO.pl > Cyberbezpieczeństwo > Bon do Lidla na 1500 zł? Nie daj się nabrać oszustom
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 27.02.2024 19:40

Bon do Lidla na 1500 zł? Nie daj się nabrać oszustom

Lidl
Biznesinfo

Zaskakująca oferta o wartości 1500 zł od jednego z popularnych sklepów spożywczych wzbudza zainteresowanie wielu osób. Jednakże, za kuszącym bonem kryje się coś więcej, niż się wydaje. W ostatnich dniach pojawiły się alarmujące informacje dotyczące fałszywych wiadomości e-mail podszywających się pod tę sieć handlową. Co takiego skrywa się za tą tajemniczą propozycją i dlaczego warto zachować ostrożność?

Fałszywe "Bony od Lidla"

W ostatnich dniach pojawiła się seria fałszywych wiadomości e-mail, podszywających się pod popularną sieć sklepów Lidl. Oszuści próbują wyłudzić dane osobowe klientów, obiecując bon o wartości aż 1500 zł. Nieuwaga może doprowadzić do kradzieży tożsamości i pieniędzy. Oto jak rozpoznać próbę oszustwa i jak uniknąć pułapek cyberprzestępców.

Niepokojące maile docierają do Polaków. Eksperci ostrzegają Hakerzy mogą zdalnie podpalić twój telefon? Niebywałe doniesienia

CyberRescue ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod Lidla

Wiele osób może być skuszonych atrakcyjną ofertą bonu o wartości 1500 zł do wykorzystania w sklepach Lidl. Jednakże, zespół startupu CyberRescue ostrzega przed tymi wiadomościami, podkreślając, że są to próby oszustwa. Oszuści wysyłają fałszywe e-maile, informując o rzekomej wygranej karcie podarunkowej, ale w zamian za bon wymagają wypełnienia nietypowego kwestionariusza osobowego.

ZOBACZ TAKŻE: Uwaga na maile od Netfliksa – to próba oszustwa. Jak rozpoznać atak?

Jak uniknąć oszustw online?

Aby chronić się przed oszustwami internetowymi, należy zachować ostrożność i nie udostępniać poufnych informacji, gdy nie jest to konieczne. W przypadku otrzymania podejrzanej wiadomości e-mail, warto sprawdzić jej źródło i zwrócić uwagę na wszelkie nietypowe żądania, takie jak wypełnienie kwestionariusza z pytaniami dotyczącymi życia zawodowego czy planów inwestycyjnych. 

Pamiętajmy, że firmy rzadko proponują tak atrakcyjne nagrody bezpośrednio przez e-mail, a wszelkie podejrzane oferty należy zgłosić odpowiednim służbom lub instytucjom. Ochrona danych osobowych oraz świadomość zagrożeń online są kluczowe w walce z oszustwami internetowymi.