Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Carrefour wprowadza nową usługę dla klientów. Skorzystają tylko wybrani
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 29.05.2024 10:26

Carrefour wprowadza nową usługę dla klientów. Skorzystają tylko wybrani

Carrefour
Fot. Michi S/Pixabay

Carrefour, we współpracy z firmą Eleport, wprowadza nową usługę ładowania samochodów elektrycznych, dostępną na razie tylko dla wybranych klientów. Plan zakłada stworzenie 170 punktów ładowania przy 70 obiektach handlowych, co ma promować ekologiczne formy transportu i ułatwić Polakom dostęp do ładowarek.

Zielona energia od Eleport

Carrefour podpisał umowę z Eleport, której celem jest stworzenie sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych. Ładowarki mają być zasilane w 100% certyfikowaną energią odnawialną, co stanowi duży krok w kierunku promocji zrównoważonego transportu. Ceny ładowania będą zgodne z taryfami obowiązującymi w innych ładowarkach tej marki, ale klienci Carrefour mogą liczyć na dodatkowe promocje.

Rewelacyjne wieści dla kierowców. Obniżka cen paliw na długi weekend Posiadacze fotowoltaiki mają dość. Grożą ogólnopolskim strajkiem

Ładowarki w całej Polsce

Plany zakładają umieszczenie 170 punktów ładowania przy 70 różnych lokalizacjach Carrefour, w tym przy hipermarketach, supermarketach i mniejszych sklepach osiedlowych. Co istotne, ładowarki będą dostępne nie tylko w dużych miastach jak Warszawa czy Łódź, ale także w mniejszych miejscowościach takich jak Lubliniec, Kutno, Ustroń, Olsztyn czy Zabrze. Dzięki temu, dostęp do infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych stanie się łatwiejszy w miejscach, gdzie dotychczas było to wyzwaniem.

ZOBACZ TAKŻE: YouTube nagle przestał działać poprawnie? Znamy rozwiązanie

Szybka realizacja inwestycji

Agata Kopytyńska, dyrektorka nieruchomości, ekspansji i aktywów w Carrefour Polska, podkreśla, że obie firmy dążą do jak najszybszej realizacji projektu, mimo że jest to duże przedsięwzięcie wymagające czasu. Ładowarki pojawią się przy wszystkich nieruchomościach Carrefour, gdzie tylko możliwe jest zainstalowanie takiej infrastruktury

Wspólna inicjatywa Carrefour i Eleport ma na celu nie tylko ułatwienie życia użytkownikom samochodów elektrycznych, ale również wsparcie w rozwoju ekologicznych rozwiązań transportowych w Polsce.