Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Nowe stawki abonamentu RTV w 2025 roku. Te osoby zapłacą znacznie mniej
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 22.05.2024 09:47

Nowe stawki abonamentu RTV w 2025 roku. Te osoby zapłacą znacznie mniej

telewizor
Fot. Alehandra13/Pixabay

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła na swojej stronie internetowej stawki opłat abonamentowych za korzystanie z odbiorników radiowych i telewizyjnych w 2025 roku. Podano również informacje dotyczące zniżek za płatności dokonywane z góry.

Wysokość stawek abonamentu RTV w 2025 roku

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła na swojej stronie internetowej nowe stawki opłat abonamentowych za korzystanie z odbiorników radiowych i telewizyjnych na 2025 rok. Za korzystanie z radia przez jeden miesiąc zapłacimy 8,70 zł, a za radio i telewizor – 27,30 zł.

E-rejstracja opóźniona. Elektroniczny zapis do lekarza dopiero za rok Zacznie się już jutro. Duże zmiany dla wielu kierowców

Zniżki na abonament RTV. Te osoby zapłacą mniej

KRRiT przewidziała również zniżki dla osób płacących z góry w rozliczeniu miesięcznym: 

  • 3% zniżki za opłacenie dwóch miesięcy
  • 4% za trzy miesiące 
  • 5% za sześć miesięcy
  • 10% przy opłacie za cały rok z góry, co wyniesie odpowiednio 94,00 zł za odbiornik radiowy i 294,90 zł za oba odbiorniki.

Opłaty te można uregulować w każdej placówce pocztowej oraz na stronie internetowej Poczty Polskiej bez dodatkowych kosztów.

ZOBACZ TAKŻE: Wyczekiwana rewolucja w systemie PESEL. Zmiany już od 1 czerwca

Przeznaczenie opłat i kary za nieuregulowanie abonamentu RTV

Opłaty z abonamentu są przeznaczane na realizację misji publicznej przez Telewizję Polską i Polskie Radio. KRRiT przypomina, że za niezarejestrowanie odbiornika i brak opłat grozi wysoka kara – wynosząca 30-krotność miesięcznej stawki. W przypadku telewizora kara ta przekroczy 800 zł.