Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Problemy ze Spotify. Użytkownicy pozbawieni dostępu do muzyki
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 07.06.2024 15:59

Problemy ze Spotify. Użytkownicy pozbawieni dostępu do muzyki

muzyka
Fot. Pixabay/StockSnap

Można byłoby się spodziewać, że komercyjna i kosztująca coraz więcej usługa służąca do odtwarzania muzyki akurat w tej jednej roli będzie spisywać się na medal. Byłoby to jednak naiwne. Dziś użytkownicy Spotify na całym świecie zgłaszają poważne problemy, przez które nie mogą słuchać ulubionych utworów.

Poważna awaria Spotify

Zarówno Reddit, jak i X oraz odnotowujące awarie usług internetowych downdeterctor.com kipi od zgłoszeń problemów ze Spotify. Zaczęły one występować już wiele godzin temu i aktualnie użytkowników informujących o problemach jest mniej niż w apogeum, niemniej wygląda na to, że Spotify nadal nie wróciło do pełnej sprawności.

Spotify potwierdziło już problemy i poinformowało, że robi wszystko by je zażegnać. Żadne dodatkowe informacje wyjaśniające przyczyny awarii nie zostały podane do informacji publicznej.

Fałszywe maile od Spotify. Trwa dopracowany atak na Polaków

Spotify pozbawione muzyki

Bieżące problemy ze Spotify de facto całkowicie uniemożliwiają korzystanie z usługi. O ile aplikacje mobilne, desktopowe i przeglądarkowe nadal bez problemu się uruchamiają i utrzymują sesję użytkownika, tak w ogóle niemożliwe jest słuchanie muzyki.

Zobacz: Ludzie masowo usuwają Instagrama. Wskazują jeden powód

Według licznych zgłoszeń nie udawało się odtwarzanie muzyki zarówno z poziomu wyszukiwarki, jak i zapisanych list czy albumów. Te można było swobodnie przeglądać, jednak próby wysłuchania utworów kończyły się porażką. Największe problemy miały wystąpić na rynku amerykańskim i brytyjskim.

Awaria po podwyżkach cen

Problemy ze Spotify to kosztowna wizerunkowo wpadka, zwłaszcza że właśnie wprowadzone zostały nowe, wyższe ceny na rynku amerykańskim. Tamtejsi użytkownicy zapewne dwa razy zastanowią się, zanim zapłacą więcej za usługę muzyczną, która czasem po prostu nie odtwarza muzyki.

Podwyżki cen Spotify mogą nas czekać także w Polsce. Zapowiedziało to samo Spotify w odpowiedzi na plany zobowiązania internetowych usług muzycznych do płacenia tantiem artystom. Spółka stwierdziła, że w Polsce skutkiem nowego prawa będzie podwyższenie cen, czyli przerzucenie kosztów na użytkowników, mimo że w Spotify od dawna płaci artystom tantiemy rodzimej Szwecji.