Haker

haker
01.07.2024 09:07 Popularny program zaatakowany przez rosyjskich hakerów. Mamy ważne informacje dla użytkowników

Producent oprogramowania TeamViewer wykorzystywanego masowo na całym świecie do uzyskiwania zdalnego dostępu do urządzeń opublikował szczegóły ataku na swoją infrastrukturę. Wygląda na to, że to, co mogło być bez mała globalną katastrofą w cyberbezpieczeństwie, okazało się groźnym, lecz ograniczonym w skutkach incydentem.

haker
26.06.2024 17:55 Ważny komunikat popularnego sklepu. Doszło do ataku hakerskiego

Klienci sieci Agata Meble właśnie otrzymali pilną wiadomość. Chodzi o atak hakerski, którego ofiarą niedawno padła firma. Właściciel sklepów meblowych poinformował, że hakerzy wzięli na celownik system informatyczny. Oznacza to, że ryzykiem wycieku są objęte poufne dane klientów.

santander bank
05.06.2024 11:08 Wyciekły dane klientów Santander Bank. Grupa hakerów żąda 2 mln dolarów

Naruszenie danych klientów Santander Banku przez grupę hakerów ShinyHunters zagraża bezpieczeństwu milionów użytkowników. Hakerzy ujawnili, że posiadają dane 30 milionów klientów banku i domagają się 2 mln dolarów za ich niewyciekanie.

laptop
02.06.2024 15:02 Gigant pod ostrzałem cyberprzestępców. Wyciekły dane milionów klientów

W wyniku poważnego naruszenia bezpieczeństwa, dane osobowe ponad 500 milionów klientów Ticketmaster zostały wykradzione przez grupę cyberprzestępczą ShinyHunters. Firma podejmuje intensywne działania, aby zminimalizować skutki tego ataku.

PAP
31.05.2024 16:23 Cyberatak na PAP. Donald Tusk postawił sprawę jasno

Polska Agencja Prasowa padła ofiarą cyberataku. Na stronie internetowej pojawiła się fałszywa depesza mająca charakterystyczne kalki z języka rosyjskiego. Donald Tusk zabrał głos w tej sprawie. - Polskie służby są przygotowane - napisał premier.

telefon
28.05.2024 12:20 Hakerzy podszywają się pod Google Chrome. Polacy powinni uważać

Fałszywa aplikacja imitująca Google Chrome wysyła SMS-y na serwery w Rosji – ostrzega firma AG Data. Jak rozpoznać ten szkodliwy program i na co zwracać uwagę? Objawy ataku są dość charakterystyczne.

telefon
26.02.2024 19:04 Hakerzy mogą zdalnie podpalić twój telefon? Niebywałe doniesienia

W nowym badaniu naukowcy ostrzegają przed alarmującym zagrożeniem dla posiadaczy smartfonów: możliwością zdalnego podpalenia urządzeń. Atak "VoltSchemer" jest jednym z najnowszych zagrożeń w świecie cyberbezpieczeństwa, który dotyczy posiadaczy smartfonów. W ramach tego ataku cyberprzestępcy wykorzystują lukę w systemach operacyjnych lub oprogramowaniu urządzenia, aby zdalnie manipulować jego baterią lub innymi podzespołami elektronicznymi.

komputer, mężczyzna
22.02.2024 10:54 Słupsk. Hakerzy atakują Urząd Miejski średnio 1000 razy dziennie

To miasto na północy Polski, znane jest nie tylko z urokliwego położenia nad Morzem Bałtyckim, ale także z nieustającego naporu cyberprzestępców na Urząd Miejski. Statystyki alarmują – instytucja ta jest celem ataków aż tysiąc razy dziennie. Co więcej, zaskakujący jest sposób, w jaki przestępcy działają, wykorzystując zaawansowane techniki. Jak władze miasta odpowiadają na to niebezpieczeństwo?

laptop
30.10.2023 15:09 Polacy znów nabijani w butelkę. Mnóstwo osób dostaje podobną wiadomość

Trwa kolejna akcja cyberprzestępców z wykorzystaniem popularnej metody oszustwa na osobach robiących zakupy i sprzedających w sieci. Bardzo ważne jest, aby być ostrożnym i podejrzliwym podczas takiej działalności w internecie, oraz by korzystać tylko z rzetelnych źródeł.

smartfon
28.10.2023 13:25 79-latek zainstalował aplikację i stracił majątek. Policja ostrzega Polaków

Policja informuje o kolejnej osobie, która została okradziona przez to, że skusiła się na instalację niebezpiecznej aplikacji. 79-latek z woj. lubelskiego stracił w ten sposób kilkadziesiąt tysięcy złotych. Funkcjonariusze apelują o ostrożność i zachowanie rozsądku.

telefon
27.10.2023 14:39 Lepiej natychmiast usuń te aplikacje z telefonu. Mogą wyczyścić twoje konto

Jesteśmy tak nawykli do korzystania z rozmaitych aplikacji na telefon, że nie zdajemy sobie sprawy, że niektóre z nich mogą nas na przykład okradać. Specjaliści wystosowali ostrzeżenie na temat kilkunastu aplikacji, które stanowią zagrożenie dla naszych finansów oraz dla żywotności telefonu. Zainstalowały je miliony osób. Lepiej od razu usunąć z urządzenia takie programy.

telefon
27.10.2023 08:20 Wielu Polaków dostaje podobną wiadomość. Lepiej natychmiast ją usuń

Pojawiło się ostrzeżenie o kolejnym podstępie przestępców, którzy rozsyłają masowo do Polaków wiadomości z niebezpiecznym linkiem. Łatwo się nabrać, ponieważ z usług, pod którą podszywają się oszuści, korzysta mnóstwo osób. Na co zwrócić uwagę?

policja
24.10.2023 09:35 Podszywali się pod firmy, wygenerowali straty na ponad 13,5 milionów złotych. CBZC wkroczyło do działania

Funkcjonariusze Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości podali informację o rozbiciu zorganizowanej grupy przestępczej, która stosowała phishing, aby dokonywać wyłudzeń. Łączna suma strat poniesionych przez poszkodowanych opiewa na kilkanaście milionów.

komputer
20.10.2023 21:25 Polacy znów nabijani w butelkę. Oszuści podszywają się pod znany serwis

Pojawiło się nowe zagrożenie, które jest związane z aktywnością cyberprzestępców. Oszuści wykorzystują znaną metodę, polega ona na podszywaniu się pod różne firmy i instytucje. Osoby, które otrzymały przytoczoną poniżej wiadomość, powinny natychmiast ją usunąć i zablokować nadawcę. W przeciwnym razie ryzykują utratą danych osobowych, a nawet pieniędzy.

telefon
20.10.2023 20:07 Korzystanie z takich ładowarek może skończyć się fatalnie. RPO zwraca uwagę na jeden istotny problem

Ładowanie telefonu wydaje się rzeczą naturalną, aczkolwiek jak się okazuje, niekiedy może powodować poważne problemy. Nie chodzi tu jednak wyłącznie o coraz częściej spotykane wybuchy zasilanych urządzeń. Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek zwraca uwagę na inne istotne zagadnienie. O co chodzi?

komputer
19.10.2023 09:05 Lepiej szybko zaktualizuj WinRar. Właśnie wykryto lukę w zabezpieczeniach, eksperci ostrzegają

Popularny program, z którego korzysta ponad 500 milionów użytkowników na całym świecie, ma istotny błąd w oprogramowaniu, który namiętnie wykorzystują hakerzy. Jak podkreślają eksperci, trzeba jak najszybciej zaktualizować program. I należy zrobić to ręcznie.

smartfon
06.10.2023 07:37 Operator komórkowy zaatakowany przez hakerów. Co z danymi 16 milionów klientów?

Trwa wyścig zbrojeń, który przypomina zimną wojnę. Tym razem dzieje się to w sieci. Władze kolejnych państw coraz głośniej mówią o cyberatakach na infrastrukturę krytyczną IT. Powszechne jest przekonanie, że nie stoją za nimi (tylko) znudzeni nastolatkowie, ale wyszkoleni hakerzy na usługach obcych państw – Rosji i Chin. Teraz padło na operatora sieci komórkowej, który obsługuje 16 milionów klientów.

laptop
24.09.2023 13:58 Specjaliści notują falę wzmożonych ataków hakerskich. Mogą dotknąć każdego

Już nawet nastolatkowie stoją za atakami hakerskimi na największe firmy technologiczne np. producentów popularnych gier. Walka trwa nie tylko o dane internautów, ale też o wykradanie pomysłów i projektów, nad którymi pracują firmy. Jedynym rozwiązaniem jest współpraca między np. dostawcami rozwiązań chmurowych, a tymi, którzy produkują programy zabezpieczające. Tylko wytężenie działań może bowiem zatrzymać coraz bardziej wyrafinowane ataki.