Tech.BiznesINFO.pl > Rtv Agd

Rtv Agd

czajnik
13.04.2024 22:10 Przestępcy mogą zhakować twój czajnik. Mało kto o tym wie

Możliwość podłączenia do internetu coraz większej liczby AGD i RTV stała się dla producentów argumentem sprzedażowym. Dziś nawet najprostszy sprzęt musi łączyć się z Wi-Fi czy Bluetooth. Często zapominamy, że jeśli coś można podłączyć do internetu, to najpewniej można się do tego również włamać.

agd
12.04.2024 11:19 Skuteczny sposób na kamień w czajniku. Wszystkie składniki masz w domu

Odpowiednia konserwacja sprzętów takich jak czajnik może się przełożyć na duże oszczędności dzięki wydłużeniu ich cyklu życia. Zadbane urządzenia wymienia się rzadziej. Oszczędzać można również na środkach konserwacji, czego przykładem jest prosty trik z czajnikiem.

telewizor
11.04.2024 14:19 Masz taki telewizor? Jak najszybciej go zaktualizuj

Należy przyjąć, że jeśli coś jest podłączone do internetu, to można się do tego zdalnie włamać. Choć zabezpieczamy swoje komputery i smartfony, to często zdarza się nam zapominać o innych urządzeniach domowych. Na przykład telewizorach. Właśnie odnaleziono lukę, która pozwala przejąć całkowitą kontrolę nad SmartTV.

lodówka
05.04.2024 22:48 Tak lodówka zaoszczędzi prąd. Proste triki

Lodówki należą do sprzętu, który zużywa najwięcej prądu w przeciętnym gospodarstwie domowym. Przez lata i tak udało się wprowadzić znaczne optymalizacje, niemniej są metody na to, by urządzenie zużywało jeszcze mniej energii. Dzielą się nimi sami producenci.

kuchenka gazowa
28.03.2024 13:55 Proste sposoby, by zmniejszyć rachunki za gaz. Mało kto o nich pamięta

Choć coraz częściej wybiera się płyty indukcyjne, to jednak kuchenka gazowa pozostaje najczęściej standardowym wyposażeniem kuchni. Oba rozwiązania generują koszty, niemniej w przypadku kuchenek gazowych są sposoby na to, by zaoszczędzić na zużyciu gazu. Najważniejszy to zachowywanie dysz w dobrej kondycji.

zegar
28.03.2024 11:57 Ważny komunikat w sprawie zmiany czasu. Każdy musi o tym wiedzieć

Nadchodzi kolejna zmiana czasu z zimowego na letni. Z końcem marca należy pamiętać, aby przestawić zegarki i zegary w urządzeniach o godzinę do przodu. Od wielu lat jest jednak dyskutowane całkowicie porzucenie dwóch ustawień czasowych – kiedy można się tego spodziewać?

telewizor
27.03.2024 13:13 Koniec z wypalającymi się ekranami OLED. Jest na to nowy sposób

Ekrany OLED spopularyzowały się na tyle, że ich różne wariacje stanowią już standard w smartfonach, a coraz częściej decydujemy się także na telewizory OLED. Przewaga ich właściwości nad wieloma innymi rodzajami matryc jest niekiedy widoczna gołym okiem, co nie oznacza, że OLED-y nie mają własnych problemów. Właśnie rozwiązano jeden z nich.

telewizor
12.03.2024 14:59 Te osoby nie muszą płacić abonamentu RTV. Kolejna grupa zwolniona z opłat

Wiemy już, że model finansowania mediów publicznych bazujący na abonamencie RTV zostanie z nami najpewniej do końca roku. To rozwiewa wcześniejsze wątpliwości co do obwiązki uiszczania opłaty, mimo że np. Telewizja Polska jest postawiona w stan likwidacji. Nie wszyscy jednak muszą płacić abonament RTV.

telewizor
12.03.2024 13:14 Zmiany w przepisach dotyczących telewizorów. Tańsze stracą certyfikat

Każdy, kto planuje w najbliższym czasie zakupić telewizor, powinien zachować szczególną uwagę w kwestii obsługi jednego z kluczowych standardów. Przez zmianę w programie certyfikacji tańsze produkty de facto zostaną pozbawione jednej funkcji.

lidl
12.03.2024 12:15 Lidl wyprzedaje konkurenta Thermomiksa za grosze. Jest jeden warunek

Do soboty, 16 marca, w Lidlu potrwa promocja, dzięki której w okazyjnych cenach będzie można kupić zaawansowany robot kuchenny Monsieur Cuisine Smart, nazywny też „Lidlomiksem”. Urządzenie chce bezpośrednio konkurować z popularnym Thermomiksem i właśnie stało się od niego o wiele tańsze.

telewizja
11.03.2024 10:36 Koniec abonamentu RTV. Jest nowa propozycja, opłaty obejmą wszystkich

Trwają analizy, które mają opracowanie nowego modelu finansowania mediów publicznych. Według Bogdana Zdrojewskiego, szefa sejmowej Komisji Kultury, zmiany mogłyby wejść w życie już od 1 stycznia 2025 r. Wciąż jednak nie jest dokładnie znany ich kształt.

samochód
11.03.2024 10:01 Nie będziesz mieć takiego radia w aucie i możesz mieć kłopoty. Trwają prace nad ustawą

Ministerstwo cyfryzacji pracuje nad ustawą, która będzie określać zasady kontroli samochodów pod kątem funkcji dostępnych w nich radioodbiorników. Nowe zasady wejdą w życie lada moment, a osoby, które nie spełnią wymogów, będzie czekać wysoka kara pieniężna.

Thermomix
04.03.2024 15:07 Konkurencja dla Thermomiksa od Xiaomi. Smart Cooking Robot już Polsce

Zaawansowane roboty kuchenne jak Theromix czy urządzenia firmy Mounsieur Cuisine podbiły serca Polaków. Podobnie jak smartfony i liczne urządzenia innych klas dostarczane na rynek przez Xiaomi. Teraz do sprzedaży trafia połączenie – Xiaomi Smart Cooking Robot można już kupić w Polsce.

bezpieczniki
03.03.2024 12:16 Jak oszczędzać prąd w domu? Są oficjalne zalecenia ministerstwa

Ceny prądu motywują konsumentów energii do jej oszczędzania, co skłoniło Ministerstwo Klimatu i Środowiska do publikacji zaleceń i dobrych praktyk, dzięki którym można obniżyć rachunki. W natłoku mitów i półprawd, jakie są publikowane na ten temat, warto zwrócić uwagę na te zalecenia, za które odpowiedzialność bierze rząd.

pieniądze
02.03.2024 18:41 To urządzenie pożera najwięcej prądu. Mało kto o tym wie

Sprzęty elektryczne znajdujące się w naszych domach mogą pobierać znacznie więcej prądu, niż myślimy. Wiele osób nie jest świadomych, co tak naprawdę generuje wysokie rachunki za energię elektryczną. Odpowiedź może zaskoczyć.

router
29.02.2024 10:06 Jak ustawić router, by mieć najlepszy sygnał Wi-Fi?

Zwłaszcza w zabudowie wielorodzinnej „w eterze” dostępne są dziś dziesiątki sieci Wi-Fi. Ponadto do jednego Wi-Fi w gospodarstwie domowym może być podłączonych nawet kilkadziesiąt urządzeń. Może to powodować spadek jakości połączenia z internetem. Jak temu zapobiegać i cieszyć się szybkim i stabilnym Wi-Fi?

wnętrze samochodu
28.02.2024 10:36 Abonament RTV w samochodzie. Kary mogą sięgnąć 1,3 tys. zł

Kontrowersje wywoływane przez abonament RTV nie słabną. Choć w planach są gruntowne zmiany w systemie finansowania mediów publicznych, to Poczta Polska zatrudnia kolejnych kontrolerów, co zapowiada zintensyfikowane kontrole. Często zapominamy, że można ich dokonać także w samochodach.

zegarek
27.02.2024 21:36 Zamiana czasu na letni. Te urządzenia same zmienią godzinę

Choć widok za oknem świadczy o czymś innym, to do astronomicznego początku wiosny został nam jeszcze nieco ponad miesiąc. Niedługo później przyjdzie nam zmieniać czas na letni. Jak, kiedy i w których urządzeniach zmiany trzeba wprowadzić ręcznie?

telewizja
19.02.2024 10:13 Co zamiast abonamentu RTV? Pojawił się nowy pomysł, znamy terminy

Przyszłość abonamentu RTV i finansowanie mediów publicznych w przyszłości wciąż jest wielką niewiadomą. Najpopularniejszym, choć nie jedynym, pomysłem jest wprowadzenie kilkuzłotowej opłaty audiowizualnej, jednak szef Komisji Kultury i Środków Przekazu właśnie poinformował, że analizowany jest też inny pomysł.

None
11.02.2024 09:47 Zakup AGD można odliczyć od podatku. Trzeba spełnić te warunki

Zbliża się czas rozliczeń z fiskusem, a to dobra okazja, by przypomnieć o uldze mieszkaniowej, z której mogą skorzystać osoby, które sprzedały nieruchomość i w ten sposób pozyskały środki na zakup kolejnej. Nie każdy wie, że dzięki niej można także odliczyć od podatku liczne artykuły gospodarstwa domowego.

Pilot na tle telewizora
29.01.2024 19:18 Rewolucyjny pomysł na abonament RTV. "Składka audiowizualna" może być rozwiązaniem problemu

Opłata abonamentowa RTV stanowi przedmiot intensywnych debat w Polsce, budząc duże kontrowersje. Dużo krytyki przyciąga przymusowy charakter tego podatku, zwłaszcza wśród osób, które twierdzą, że nie posiadają odbiorników radiowo-telewizyjnych lub nie korzystają z usług publicznych nadawców. Pojawiają się propozycje zmian w systemie opłacania abonamentu, ale nie brakuje również głosów postulujących jego całkowitą likwidację.

thermomix
28.12.2023 16:54 Thermomix znacząco podrożeje. Ostatni moment na zakup w dotychczasowej cenie

Urządzenie Thermomix okazało się w Polsce hitem, wytworzyły się wokół niego całe społeczności użytkowników. Producent zdecydował się jednak na zmiany, przez które Thermomix stanie się w najbliższym czasie jeszcze droższy.

thermomix
28.11.2023 22:29 Thermomix znacznie podrożeje od stycznia? Zamiast pośpiechu, warto zachować rozsądek

Media obiegła wiadomość o tym, że już za nieco ponad miesiąc dojdzie do drastycznej podwyżki cen Thermomiksa. Jeśli jednak poświęcimy chwilę na weryfikację informacji, to szybko stanie się jasne, że wokół podwyżek jest jeszcze sporo niejasności. Te niewątpliwie mają zachęcić nas do szybkiego zakupu.

tv
06.11.2023 12:48 Nowe ceny abonamentu RTV. Te osoby nie muszą go płacić

Od 1 stycznia 2024 r. wzrasta cena opłat za abonament RTV. To obowiązkowa opłata. Muszą ją płacić ci, którzy posiadają w domu radio lub telewizor. Jest jednak kilka wyjątków, oto lista osób zwolnionych z uiszczania zapłaty za abonament.

lodówka
05.11.2023 10:33 Ten trik z banknotem i lodówką jest niezawodny. Warto go znać, można sporo zaoszczędzić

Koszty, jakie ponosimy za korzystanie z energii elektrycznej, nieustannie rosną. Wszystko wskazuje na to, że ceny prądu w 2024 r. znów drastycznie podskoczą. Dobrze jest znać różne sposoby, które nieco pomogą odciążyć domowy budżet i uchronią przed gigantycznymi rachunkami. Jeden z nich to trik z banknotem i lodówką.

pralka
04.11.2023 11:16 Niewiele osób wie o tej ukrytej funkcji pralki. Pomoże zaoszczędzić czas i pieniądze

Wiele urządzeń wyposażonych jest w ukryte funkcje, które pomagają jeszcze lepiej wykorzystywać potencjał sprzętu. Mogą to być odpowiednie kombinacje przycisków, wpisanie kodu, a niekiedy po prostu odpowiednie posłużenie się urządzeniem w inny sposób. Warto wiedzieć o takich trikach.

telewizor
02.10.2023 18:23 Promocja na ten telewizor to prawdziwy hit. Jest ogromny i można go kupić za mniej niż 2 tys. zł

Promocja na telewizor, jakiej jeszcze nie było. 55-calowy TCL 55C635 kupisz za pieniądze, które nie naruszą twojego domowego budżetu. Otrzymasz za to wysoką jakość, którą docenią nawet gracze. Gdzie szukać sensacyjnej oferty promocyjnej?