Tech.BiznesINFO.pl > Rtv Agd

Rtv Agd

pralka
09.07.2024 20:14 Ukryta funkcja w pralkach. Pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze

Nie tylko nowe maksymalne ceny energii powinny nas skłaniać do poszukiwania oszczędności i takiej optymalizacji korzystania z domowych urządzeń, aby zużywać jak najmniej energii. Powodów jest wiele, podobnie jak środków - także tych, które nie wymagają zmiany przyzwyczajeń.

rachunek za prąd
27.06.2024 09:40 Będzie korekta rachunków za prąd. Polacy zapłacą mniej

Już 1 lipca w życie wchodzą nowe maksymalne ceny energii oraz bon energetyczny. Cześć dostawców energii już wcześniej wystawiła jednak rachunki bazujące na prognozach, które nie uwzględniały nowych regulacji. Minister klimatu i środowiska potwierdziła, że zostaną one skorygowane.

licznik energii
26.06.2024 08:22 Nowe ceny energii już od poniedziałku. Rachunki za prąd będą wyższe

Już w poniedziałek zaczną obowiązywać nowe maksymalne ceny za energię elektryczną. Po tym, jak podpis pod ustawą złożył prezydent, zniesiona została tzw. opłata mocowa oraz zatwierdzone stawki bonu energetycznego. Ile zapłacimy za prąd od 1 lipca?

telewizor
19.06.2024 16:35 W Biedronce kupisz telewizor za złotówkę. Jest tylko jeden warunek

W sklepie internetowym Biedronka można kupić telewizor za symboliczną złotówkę. Spełnić trzeba tylko jeden warunek - kupić inny telewizor za 2,5 tys. zł. Jeśli jednak potrzebujemy dodatkowego odbiornika, to propozycja sieci może się okazać bardzo atrakcyjna.

powerbank
08.06.2024 20:30 Uważaj na te powerbanki. Mogą spowodować pożar

Firma Anker poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży niektórych ze sprzedawanych przez nią powerbanków. Sytuacja jest poważna - urządzenia mogą stwarzać poważne zagrożenie, a awaria może nawet doprowadzić do pożaru. 

router
08.06.2024 19:21 Gdzie najlepiej postawić router? Najlepsze miejsce i konfiguracja

Gdy do internetu podłączonych jest coraz więcej urządzeń, odpowiednia siła sygnału domowego Wi-Fi jest na wagę złota. Najważniejszą rolę w celu jej zapewnienia odgrywa router. Zarówno jego lokalizacja, jak i konfiguracja mogą znacząco wpłynąć na to, z jaką jakością sygnał będzie docierał na urządzenia.

lidl
07.06.2024 22:17 Kultowe urządzenie powraca do Lidla. Klienci będą zachwyceni

Termorobot Monsieur Couisine, czyli popularny Lidlomix, trafił do sprzedaży w okazyjnej cenie. Zniżka jest znacząca, zaoszczędzić można 700 zł, jednak aby z niej skorzystać, konieczne jest spełnienia pewnych warunków i wykazanie się minimalną inicjatywą. 

licznik energii
06.06.2024 16:54 Oszczędzanie energii w domu. Praktyczne sposoby i mity

Perspektywa wzrostu cen energii skłania do poszukiwania sposobów na oszczędności prądu. Nie zawsze wymaga to inwestycji, często wystarczy niewielka zmiana przyzwyczajeń i uważność, by mniejsze zużycie energii elektrycznej odczuć także w portfelu.

neonet
05.06.2024 12:39 Co z likwidacją sieci NEONET? Sąd podjął kluczową decyzję

Pod koniec zeszłego roku gruchnęła wiadomość, że sieć sklepów NEONET postawiona została w stan likwidacji. Zarząd spółki uspokajał, że jest to tylko element restrukturyzacji mający przyśpieszyć formalności. W efekcie zamknięte zostały liczne sklepy, a ich pracownicy sieci stracili pracę. Teraz sąd odrzucił wniosek o likwidację.

licznik energii
04.06.2024 12:38 Te urządzenia zużywają najwięcej prądu. Eksperci radzą, jak oszczędzać

Należące do Grupy Orlen PGNiG opublikowało nowe zalecenia dla konsumentów energii. Zawarto w nich spis AGD i RTV wymagających do działania największej ilości prądu oraz zaprezentowano sposoby na to, jak oszczędzać energię i płacić niższe rachunki.

burza
02.06.2024 17:36 Odłączanie sprzętu od prądu podczas burzy. Polacy zapominają o ważnej rzeczy

W ostatnim czasie w zasadzie codziennie nad Polską przechodzą burze, co może stanowić zagrożenie dla domowego sprzętu. Wielu decyduje się na odłączanie m.in. komputerów czy telewizorów od sieci elektrycznej, jednak ich uwadze często umyka, że nie tylko za jej pośrednictwem urządzenia mogą zostać uszkodzone.

telefon Xiaomi
31.05.2024 19:37 Xiaomi ma wielkie problemy. Trwa kontrola, klienci mogą być wściekli

Xiaomi ma problemy. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta poinformował o wszczętym postępowaniu. To efekt podejrzeń o ustalanie cen sprzętów w sposób niedozwolony. Dokonano już pierwszych przeszukań. O co dokładnie chodzi?

pralka
31.05.2024 14:21 Rewolucja w użytkowaniu AGD. Nowa europejska dyrektywa przyjęta

Rada Unii Europejskiej przyjęła dyrektywę o prawie do naprawy, która zmieni sposób, w jaki konsumenci korzystają z urządzeń AGD. Nowe przepisy mają na celu ułatwienie napraw sprzętów domowych, co pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze, a także zmniejszyć ilość elektrośmieci.

zmywarka
28.05.2024 10:12 Jak oszczędzać wodę i prąd podczas korzystania ze zmywarki? Wielu popełnia prosty błąd

Zmywarki pozostają sprzętem kuchennym zużywającym duże ilości zasobów, mimo wprowadzonych na przestrzeni lat optymalizacji. Stosowanie dobrych praktyk może jednak przełożyć się na znaczące oszczędności wody i prądu, a dzięki temu - pieniędzy.

kawa
26.05.2024 16:41 Używasz takiego ekspresu do kawy? Ekspertka ostrzega

Ekspresy wykorzystujące kapsułki z kawą zdobyły dużą  popularność - wygoda i dobry marketing przyniósł świetną sprzedaż, ale nie odpowiadają na pytania o szkodliwość kapsułek. Opublikowane badania wykazują, że bilans korzyści i strat w przypadku ekspersów kapsułkowych nie jest oczywisty.

pilot telewizja
23.05.2024 19:14 Awaria telewizji naziemnej? Poważne utrudnienia dla wielu Polaków

Część użytkowników sieci naziemnej w Polsce może mieć niemałe problemy z odbiorem programów. Sygnał w naszych domach może znikać, a oglądanie materiałów w ramach DVB-T2/HEVC może graniczyć z cudem. Utrudnienia mogą potrwać do kilku dni. Wiadomo już, co jest ich przyczyną.

radioodbiornik samochodowy
20.05.2024 13:07 Abonament RTV a radio w samochodzie. Sypią się wysokie kary

Jeżeli posiadasz w samochodzie radio i nie opłacasz abonamentu RTV, to możesz mieć problem. Ruszyły przeprowadzane przez Pocztę Polską kontrole, które dotyczą także kierowców. Za brak rejestracji odbiornika i zaległości w opłatach, grozi kara w wysokości 30-krotnej miesięcznej stawki abonamentu. 

oświetlony dom
18.05.2024 19:54 Prosty sposób na mniejsze rachunku za prąd. Wystarczy aplikacja

IKEA uruchomiła pilotażowy program testów modułu Energy Insights w swojej aplikacji mobilnej IKEA Home smart. Dzięki niej możliwe będzie zaoszczędzenie energii i obniżenie rachunków za prąd. Aplikacja będzie łączyć się z kompatybilnymi licznikami energii i sugerować sposoby na oszczędności.

Liczniki, prąd
11.05.2024 13:29 Te urządzenia zużywają najwięcej prądu. Sprawdź, które masz w domu

Zapewne każdy z nas zastanawiał się kiedyś, jak wiele prądu potrzebują używane przez nas urządzenia. W czasach postulowania motywowanych troską o ekologię haseł oszczędności, wydaje się on jeszcze ciekawszy. Nie bez znaczenia są oczywiście nieustannie rosnące ceny. Co najbardziej naraża nas na koszty?

sklep rtv
09.05.2024 13:10 UOKiK prowadzi śledztwo wobec polskich sklepów. W tle zmowa cenowa

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wszczął postępowanie przeciwko właścicielom popularnych sieci sklepów z elektroniką oraz spółce Jura Poland podejrzewanym o zawarcie zmowy cenowej. Grożą im wysokie kary, a UOKiK zachęca do zgłaszania nieprawidłowości przez anonimowych sygnalistów.

uokik
07.05.2024 20:40 UOKiK o zmowie cenowej. Pod lupą największe sieci RTV i AGD

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta poinformował, że na polskim rynku nawet przez 10 lat mogła funkcjonować zmowa cenowa. W sprawę rzekomo zamieszane mają być największe sieci marketów RTV AGD, a sprawa dotyczy popularnych ekspresów do kawy firmy Jura. W wyniku zmowy, naruszane miały być prawa konsumentów.

piekarnik
05.05.2024 17:02 Niewielu zna tę ukrytą funkcję piekarnika. Zapłacisz mniej za prąd

Piekarnik to jedno z najbardziej "prądożernych" urządzeń w domu. Z wyliczeń ekspertów wynika, że korzystanie z tego sprzętu kosztuje średnio 343,10 zł rocznie. Istnieje jednak sposób, by zaoszczędzić.

pieniądze
05.05.2024 15:58 To urządzenie pożera najwięcej prądu. Mało kto o tym wie

Sprzęty elektryczne, które posiadamy w naszych domach, mogą "pożerać" znacznie więcej prądu, niż nam się wydaje. Wiele osób, poszukując oszczędności, zastanawia się, co tak naprawdę generuje wysokie rachunki. Odpowiedź może zaskoczyć.

grzejnik elektryczny
27.04.2024 11:27 UE wprowadza zmiany ws. domowych grzejników. Nowe wymagania

Parlament Europejski przegłosował nową dyrektywę, którą odczują wszyscy ogrzewający domy z użyciem urządzeń elektrycznych. Nowe przepisy zobowiązują producentów do wprowadzenia zmian, które przełożą się na znaczne obniżenie kosztów eksploatacji.

licznik energii
24.04.2024 20:11 Jak zmniejszyć rachunek za prąd? W prosty sposób można zaoszczędzić

Nie tylko rosnące ceny energii, ale też troska o środowisko powinny być zachętą do oszczędzania prądu. Zwłaszcza że lwia część praktyk, które mogą doprowadzić do obniżenia rachunków, nie wymaga w zasadzie żadnych wyrzeczeń i nie powoduje niewygód. Swoje dobre praktyki zaprezentowała w ostatnim czasie Energa. 

czajnik
13.04.2024 22:10 Przestępcy mogą zhakować twój czajnik. Mało kto o tym wie

Możliwość podłączenia do internetu coraz większej liczby AGD i RTV stała się dla producentów argumentem sprzedażowym. Dziś nawet najprostszy sprzęt musi łączyć się z Wi-Fi czy Bluetooth. Często zapominamy, że jeśli coś można podłączyć do internetu, to najpewniej można się do tego również włamać.

agd
12.04.2024 11:19 Skuteczny sposób na kamień w czajniku. Wszystkie składniki masz w domu

Odpowiednia konserwacja sprzętów takich jak czajnik może się przełożyć na duże oszczędności dzięki wydłużeniu ich cyklu życia. Zadbane urządzenia wymienia się rzadziej. Oszczędzać można również na środkach konserwacji, czego przykładem jest prosty trik z czajnikiem.

telewizor
11.04.2024 14:19 Masz taki telewizor? Jak najszybciej go zaktualizuj

Należy przyjąć, że jeśli coś jest podłączone do internetu, to można się do tego zdalnie włamać. Choć zabezpieczamy swoje komputery i smartfony, to często zdarza się nam zapominać o innych urządzeniach domowych. Na przykład telewizorach. Właśnie odnaleziono lukę, która pozwala przejąć całkowitą kontrolę nad SmartTV.

  • 1
  • 2