Laptop

laptop
11.07.2024 07:48 15 tysięcy laptopów do rozdania. Rząd zorganizuje konkurs

Rząd postanowił rozwiązać problem nadmiaru laptopów przeznaczonych dla uczniów, organizując konkurs, w którym do rozdania będzie 15 tysięcy urządzeń. Pomysł ten ma na celu uniknięcie marnowania sprzętu, który mógłby wspierać edukację w szkołach.

windows 11
04.07.2024 13:52 Powrócił kultowy program. Wyłączy w Windowsie reklamy i szpiegowanie

Windows za sprawą funkcji Copilot wzbogacił się o wiele mechanizmów zbierających informację o aktywności użytkownika, co nie każdemu się podoba. Problem jest na tyle poważny, że zdecydowano, by przywrócić do życia kultowy program, dzięki któremu procesy śledzące użytkowników można wyłączyć kilkoma kliknięciami, a ponadto wyłączyć reklamy.

windows 10
02.07.2024 12:25 Jest nadzieja dla Windowsa 10. Wsparcie aż do 2030 roku

Cykl życia Windowsa 10 nieubłaganie zmierza ku końcowi - wsparcie zostanie zakończone już w październiku przyszłego roku. Zapowiada się na długie pożegnanie - użytkownicy nie chcą przesiadać się na nowsze wersje, a to rodzi problemy w zakresie bezpieczeństwa. Na szczęście na horyzoncie jest rozwiązanie.

windows 11
25.06.2024 12:37 Windows wymusza korzystanie z niechcianej funkcji. Są 3 rozwiązania

Użytkownicy Windowsa 11 zgłaszają, że Microsoft automatycznie zmienił domyślną konfigurację ich komputerów. Włączona zostaje funkcja wykorzystująca chmurową przestrzeń dyskową OneDrive. Na szczęście jest łatwy sposób, by pozbyć się tego problemu raz na zawsze.

None
21.06.2024 17:49 Czy ładowarka podpięta stale do gniazdka jest droga? Sprawdzamy co pobiera najwięcej prądu

Na temat domowych złodziei energii elektrycznej panuje wiele mitów. Niektóre z nich rzeczywiście potrafią być energochłonne, natomiast pobór innych bywa ledwie zauważalny. Wobec nadchodzących podwyżek cen prądu, warto jednak przyjrzeć się ile konkretnie zużywają go nasze domowe urządzenia. 

windows 11
18.06.2024 20:40 Komputer nagle zwolnił? Problem może wynikać z błędu Microsoftu

Można odnieść wrażenie, że Microsoft w rozwoju systemu operacyjnego Windows 11 dokonuje eksperymentów na żywym organizmie. Niewiele robi sobie przy tym z wpływu podobnych praktyk na sprawność działania oprogramowania. Pojawił się nowy problem, który drastycznie obniża wydajność komputerów.

laptop
17.06.2024 21:32 Lepiej szybko zaktualizuj komputer. Zagrożone wszystkie wersje Windowsa

Odnaleziono groźną lukę w bezpieczeństwie systemów Windows. Wystarczy, że komputer znajdzie się w zasięgu odpowiednio przygotowanej sieci Wi-Fi, by atakujący mógł wykonywać zdalnie swoje komendy. Problem tkwi w sterownikach, na szczęście Microsoft wydał już odpowiednią łatkę, którą należy niezwłocznie zainstalować.

telefon
12.06.2024 16:58 Ładujesz telefon w ten sposób? Popełniasz ogromny błąd

Chociaż smartfony stały się już nieodłącznymi towarzyszami naszej codzienności, wiele osób wciąż nie przyswaja podstawowych zasad ich obsługi, w tym prawidłowego obchodzenia się z baterią. Nieumiejętne ładowanie może skrócić jej żywotność nawet kilkukrotnie, co w konsekwencji wiąże się z niepotrzebnymi kosztami dotyczącymi przedwczesnej wymiany baterii lub nawet całego urządzenia. Podpowiadamy jak dbać o serce telefonu. 

laptop
12.06.2024 14:54 Ile prądu zużywa laptop? Odpowiedź zaskoczy niejednego

Choć producenci dwoją się i troją, aby ich laptopy były jak najlepiej zoptymalizowane pod kątem zużycia energii, to jednak ich wysiłki niweczy rosnąca funkcjonalność i zasobożerność stacji roboczych. Kwestia zużycia prądu przez mobilne komputery osobiste jest złożona, jednak możliwa do wyjaśnienia.

laptop
11.06.2024 10:53 Masz laptop tego producenta? Ważny komunikat, można stracić dostęp

Posiadacze laptopów HP licznie zgłaszają bardzo poważne problemy ze swoimi urządzeniami. Prawdopodobnie na skutek wadliwej aktualizacji BIOS-u ich komputery przestały się uruchamiać. Problem jest tym poważniejszy, że dotyczy modeli, które mogą być już poza okresem gwarancyjnym.

laptop
07.06.2024 18:02 Ładujesz laptopa w ten sposób? Popełniasz wielki błąd

Na utrzymywaniu jak najdłuższej żywotności akumulatorów w laptopie powinno zależeć każdemu. Rzadsza wymiana to nie tylko przejaw troski o środowisko naturalne, ale też oszczędność pieniędzy. Najlepsze praktyki dotyczące utrzymywania ogniw w optymalne stanie opublikował ASUS.

Windows 11
31.05.2024 15:14 Duża aktualizacja Windowsa. Lepiej wstrzymać się z instalacją

Wielkimi krokami zbliża się premiera Windowsa 11 24H2 - dużej aktualizacji wnoszącej do systemu nowe funkcje. Już teraz jest ona w fazie testów i, co na tym etapie raczej nie powinno dziwić, sypie błędami. Problem w tym, że spodziewać możemy się ich także po premierze wersji stabilnej.

Windows 10
24.05.2024 11:55 Koniec wsparcia Windowsa 10. Poznaliśmy dokładną datę

Wielkimi korkami zbliża się koniec wsparcia dla systemu operacyjnego Windows 10. Oznacza to, że nie będzie on już otrzymywał żadnych aktualizacji, łącznie z łatkami bezpieczeństwa i stanie się podatny na wszelkie nowe ataki. Microsoft poinformował już o oficjalnym terminie końca cyklu życia “dziesiątki”.

Windows
19.05.2024 21:26 Windows wysyła użytkownikom dziwne komunikaty. Wiemy o co chodzi

Część użytkowników Windowsa otrzymuje powiadomienia, które sugerują, że komputer wymaga naprawy. Nie chodzi o żadne internetowe oszustwo, lecz o wskazówkę wyświetlaną przez natywne oprogramowanie. Na szczęście nie ma powodów do obaw - to tylko program Microsoftu wprowadza użytkowników w błąd.

laptop
16.05.2024 17:51 Pracujesz przy komputerze? Pracodawca musi ci to zapewnić

Nowe przepisy w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy wchodzą w życie już w piątek 17 maja. Dla wielu pracodawców oznaczać to będzie dodatkowe wydatki na nowy sprzęt. Dotyczy to przede wszystkim stanowisk pracy, które wyposażone są w laptopy. Ucieszą się jednocześnie posiadacze soczewek kontaktowych.

praca na laptopie
09.05.2024 08:40 Nowe zasady dla pracujących przy komputerach. Wchodzą w życie niedługo

W dniu 17 maja nastąpi rewolucja dla pracowników biurowych, ponieważ nowe przepisy rządowe wymagają kompleksowej reorganizacji stanowisk pracy przy komputerach. Zmiany obejmują nie tylko wyposażenie techniczne, takie jak monitory i klawiatury, ale także meble biurowe, zapewniając większe bezpieczeństwo i wygodę dla pracujących.

Laptop
23.04.2024 17:35 Wiadomo co z podatkiem od laptopów dla ucznia. Jest rozporządzenie

Do upływu terminu na składanie rocznych rozliczeń podatkowych pozostał tylko tydzień. A jednak dopiero teraz ukazało się rozporządzenie w sprawie zapłaty podatku PIT komputerów i bonów na zakup komputerów w ramach programów realizowanych przez poprzednią władzę. Urządzenia będą zwolnione z PIT.

komputer
21.04.2024 20:33 Sprzedaż komputerów w końcu rośnie. To dopiero początek zmian

Wygląda na to, że słuszne były prognozy, według których rok 2024 będzie tym, w którym sprzedaż komputerów osobistych odbije się w końcu po ogromnym spadku w 2020 r. Choć wzrosty są na razie niewielkie, to mogą napawać optymizmem.

dysk twardy
10.04.2024 09:00 Wzrosną ceny dysków twardych. Wszystko przez trzęsienie ziemi

Rok 2024 r. miał być tym, w którym zacznie się odbudowa sprzedaży na rynku pecetów i ich podzespołów, która drastycznie spadła z powodu pandemii. Towarzyszyć temu miały także spadki cen. Teraz wiemy już, że przynajmniej w obszarze pamięci masowych na spadki cen trzeba będzie zaczekać. Powodem jest trzęsienie ziemi na Tajwanie.

laptop dla ucznia
08.04.2024 21:56 Rodzice zapłacą podatek od laptopa dla ucznia? Znamy szczegóły

W lutym minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski zawiesił program „Laptop dla ucznia” i zawiadomił prokuraturę w sprawie ewentualnych naruszeń prawa podczas jego realizacji. Również rodzice uczniów, którzy otrzymali w zeszłym roku laptopy borykają się z problemami - nie jest jasne, czy nie powinni zapłacić podatku od darowizny.

Windows 10
04.04.2024 18:07 Korzystasz z Windowsa 10? Trzeba będzie płacić

Pod koniec zeszłego roku Microsoft ogłosił, że wszyscy użytkownicy, którzy nie zechcą migrować na najnowszą wersję Windowsa, będą mogli pozostać przy Windowsie 10 i otrzymywać aktualizacje w ramach specjalnego programu rozszerzonego wsparcia, za który przyjdzie jednak płacić. Właśnie poznaliśmy ceny.

komputer z Windowsem
19.03.2024 12:12 Ważna zmiana w Windows. To początek końca Panelu Sterowania

Nie jest tajemnicą, że Microsoft od dawna chce pozbawić Windowsa starego Panelu Sterowania i przenieść tamtejsze funkcje do nowego modułu ustawień zaprezentowanego wraz z premierą Windowsa 10. Zabiegi te idą bardzo mozolnie i po niektóre ustawienia nadal musimy sięgać do Panelu. To się ma zmienić już jesienią.

komputer
13.03.2024 20:21 To koniec tej wersji Windowsa. Zalecana natychmiastowa aktualizacja

W ostatnich latach Microsoft wprowadził wiele zmian w harmonogramie wydawania nowych wersji Windowsa. Najpierw Windows 10 miał być usługą, potem zaczęto wydawać duże nowe wersje raz na pół roku, dziś nowe wersje Windowsa 10 i 11 trafiają do nas co rok. Wiąże się z tym kończenie wsparcia dla starszych wersji systemu.

komputery
29.02.2024 13:08 Kultowy program z nową wersją. Masz go na swoim komputerze

Są takie programy użytkowe, które przez lata zyskały status legendarny. Są to często narzędzia, których instalatory pobieramy w pierwszej kolejności zaraz po uruchomieniu nowego komputera. Należy do nich WinRAR – program o statusie memicznym ze względu na jego model licencyjny, który właśnie doczekał się dużej nowej wersji.

Windows
27.02.2024 20:16 Uwaga na aktualizację Windowsa. Pojawiły się poważne problemy

Sposób działania Windows Update jest daleki od ideału. Konieczność częstego ponownego uruchamiania komputera, błędy powodowane przez aktualizacje to codzienność użytkowników Windowsa. W przypadku lutowego biuletynu bezpieczeństwa mowa jednak o nowym rodzaju niepowodzenia.

windows
25.02.2024 09:09 Zniknie zmora użytkowników Windowsa. Chodzi o kluczową funkcję

System operacyjny Windows ma wiele wad, ale jedna z nich szczególnie dotyka nawet przeciętnych użytkowników – jest to uciążliwy system aktualizacji. Nie dość, że poprawki często sam w sobie coś psują w oprogramowaniu, to jeszcze wymuszają przerwę w pracy. Na szczęście Microsoft pracuje nad usprawnieniami w tym zakresie.

laptop
20.02.2024 21:13 Program „Laptop dla nauczyciela”. Wiadomo, ilu uczących skorzystało z dopłat

Od października zeszłego roku nauczyciele w całym kraju mogli skorzystać z rządowego dofinansowania zakupu laptopa w ramach programu „Laptop dla nauczyciela”. Równolegle realizowany był program „Laptop dla ucznia”, który – jak już wiemy – nie będzie kontynuowany. Na dalszych losach „Laptopa dla nauczyciela” może zaważyć jego popularność.

laptop
08.02.2024 11:55 "Usypiasz" laptopa? To może być duży błąd, eksperci mówią jasno

Wokół higieny pracy elektroniki użytkowej narosło wiele mitów, z których część ma źródła jeszcze w czasie, gdy urządzenia te działały nieco inaczej. Wiele z nich dotyczy ładowania i cyklów pracy laptopów, np. tego, czy i jak często należy całkowicie wyłączać komputer. A być może w ogóle nie trzeba tego robić?

  • 1
  • 2