Laptop

Laptop
23.04.2024 17:35 Wiadomo co z podatkiem od laptopów dla ucznia. Jest rozporządzenie

Do upływu terminu na składanie rocznych rozliczeń podatkowych pozostał tylko tydzień. A jednak dopiero teraz ukazało się rozporządzenie w sprawie zapłaty podatku PIT komputerów i bonów na zakup komputerów w ramach programów realizowanych przez poprzednią władzę. Urządzenia będą zwolnione z PIT.

komputer
21.04.2024 20:33 Sprzedaż komputerów w końcu rośnie. To dopiero początek zmian

Wygląda na to, że słuszne były prognozy, według których rok 2024 będzie tym, w którym sprzedaż komputerów osobistych odbije się w końcu po ogromnym spadku w 2020 r. Choć wzrosty są na razie niewielkie, to mogą napawać optymizmem.

dysk twardy
10.04.2024 09:00 Wzrosną ceny dysków twardych. Wszystko przez trzęsienie ziemi

Rok 2024 r. miał być tym, w którym zacznie się odbudowa sprzedaży na rynku pecetów i ich podzespołów, która drastycznie spadła z powodu pandemii. Towarzyszyć temu miały także spadki cen. Teraz wiemy już, że przynajmniej w obszarze pamięci masowych na spadki cen trzeba będzie zaczekać. Powodem jest trzęsienie ziemi na Tajwanie.

laptop dla ucznia
08.04.2024 21:56 Rodzice zapłacą podatek od laptopa dla ucznia? Znamy szczegóły

W lutym minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski zawiesił program „Laptop dla ucznia” i zawiadomił prokuraturę w sprawie ewentualnych naruszeń prawa podczas jego realizacji. Również rodzice uczniów, którzy otrzymali w zeszłym roku laptopy borykają się z problemami - nie jest jasne, czy nie powinni zapłacić podatku od darowizny.

Windows 10
04.04.2024 18:07 Korzystasz z Windowsa 10? Trzeba będzie płacić

Pod koniec zeszłego roku Microsoft ogłosił, że wszyscy użytkownicy, którzy nie zechcą migrować na najnowszą wersję Windowsa, będą mogli pozostać przy Windowsie 10 i otrzymywać aktualizacje w ramach specjalnego programu rozszerzonego wsparcia, za który przyjdzie jednak płacić. Właśnie poznaliśmy ceny.

komputer z Windowsem
19.03.2024 12:12 Ważna zmiana w Windows. To początek końca Panelu Sterowania

Nie jest tajemnicą, że Microsoft od dawna chce pozbawić Windowsa starego Panelu Sterowania i przenieść tamtejsze funkcje do nowego modułu ustawień zaprezentowanego wraz z premierą Windowsa 10. Zabiegi te idą bardzo mozolnie i po niektóre ustawienia nadal musimy sięgać do Panelu. To się ma zmienić już jesienią.

komputer
13.03.2024 20:21 To koniec tej wersji Windowsa. Zalecana natychmiastowa aktualizacja

W ostatnich latach Microsoft wprowadził wiele zmian w harmonogramie wydawania nowych wersji Windowsa. Najpierw Windows 10 miał być usługą, potem zaczęto wydawać duże nowe wersje raz na pół roku, dziś nowe wersje Windowsa 10 i 11 trafiają do nas co rok. Wiąże się z tym kończenie wsparcia dla starszych wersji systemu.

komputery
29.02.2024 13:08 Kultowy program z nową wersją. Masz go na swoim komputerze

Są takie programy użytkowe, które przez lata zyskały status legendarny. Są to często narzędzia, których instalatory pobieramy w pierwszej kolejności zaraz po uruchomieniu nowego komputera. Należy do nich WinRAR – program o statusie memicznym ze względu na jego model licencyjny, który właśnie doczekał się dużej nowej wersji.

Windows
27.02.2024 20:16 Uwaga na aktualizację Windowsa. Pojawiły się poważne problemy

Sposób działania Windows Update jest daleki od ideału. Konieczność częstego ponownego uruchamiania komputera, błędy powodowane przez aktualizacje to codzienność użytkowników Windowsa. W przypadku lutowego biuletynu bezpieczeństwa mowa jednak o nowym rodzaju niepowodzenia.

windows
25.02.2024 09:09 Zniknie zmora użytkowników Windowsa. Chodzi o kluczową funkcję

System operacyjny Windows ma wiele wad, ale jedna z nich szczególnie dotyka nawet przeciętnych użytkowników – jest to uciążliwy system aktualizacji. Nie dość, że poprawki często sam w sobie coś psują w oprogramowaniu, to jeszcze wymuszają przerwę w pracy. Na szczęście Microsoft pracuje nad usprawnieniami w tym zakresie.

laptop
20.02.2024 21:13 Program „Laptop dla nauczyciela”. Wiadomo, ilu uczących skorzystało z dopłat

Od października zeszłego roku nauczyciele w całym kraju mogli skorzystać z rządowego dofinansowania zakupu laptopa w ramach programu „Laptop dla nauczyciela”. Równolegle realizowany był program „Laptop dla ucznia”, który – jak już wiemy – nie będzie kontynuowany. Na dalszych losach „Laptopa dla nauczyciela” może zaważyć jego popularność.

laptop
08.02.2024 11:55 "Usypiasz" laptopa? To może być duży błąd, eksperci mówią jasno

Wokół higieny pracy elektroniki użytkowej narosło wiele mitów, z których część ma źródła jeszcze w czasie, gdy urządzenia te działały nieco inaczej. Wiele z nich dotyczy ładowania i cyklów pracy laptopów, np. tego, czy i jak często należy całkowicie wyłączać komputer. A być może w ogóle nie trzeba tego robić?

laptop smartfon tablet
06.02.2024 11:01 Wyrzucasz stary telefon albo laptop? Uważaj, oszuści tylko na to czekają

Smartfony, laptopy czy tablety to urządzenia, które użytkownicy chętnie wymieniają na coraz to nowsze modele. Jak wskazuje Krajowy Rejestr Długów, powołując się na wyniki badania TME, mały sprzęt elektroniczny jest wymieniany co 1-3 lata. Niewłaściwa utylizacja takiego sprzętu może jednak zagrozić m.in. bezpieczeństwu naszych danych. Eksperci radzą, co zrobić, by zabezpieczyć się przed ewentualnym wyciekiem prywatnych informacji.

laptop
10.01.2024 14:23 Notatnik w Windowsie zmieni się nie do poznania. Szykuje się prawdziwa rewolucja

Po wielu latach zaniedbań i stagnacji Microsoft w końcu zabrał się za stopniową aktualizację podstawowych programów systemowych. Najpierw Paint wzbogacił się obsługę warstw i elementy integracji z SI, a teraz mała rewolucja czeka Notatnik.

pracownia komputerowa
06.12.2023 08:59 Microsoft wydłuży okres wsparcia dla Windowsa 10. Za aktualizacje trzeba będzie płacić

Wielkimi krokami zbliża się koniec Windowsa 10. System przestanie być wspierany przez Microsoft w październiku 2025 roku, co rodzi duże problemy – za niecałe dwa lata duża część komputerów przestanie otrzymywać aktualizacje bezpieczeństwa. Microsoft znalazł na to sposób, choć nie wszystkim się on spodoba.

Windows
04.12.2023 09:24 Skuteczne sposoby na przyśpieszenie Windowsa. Wystarczy chwila, by system działał sprawnej

Najnowsze wersje Windowsa zaraz po instalacji mają włączonych wiele funkcji, które rzadko przydają się w codziennej praktyce i normalnym użytkowaniu, a które mogą dodatkowo obciążać sprzęt. Do tego należy doliczyć problem preinstalowanych zbędnych aplikacji. Co zrobić, aby zoptymalizować Windowsa tak, aby działał sprawniej?

Huawei P60 Pro
07.11.2023 13:13 W Huawei Black Friday już trwa. Obniżki cen udanych urządzeń nawet do 42%, a to dopiero początek

Choć do Black Friday pozostały niemal trzy tygodnie, to pierwsi producenci już zaczęli oferować swoje produkty w promocyjnych cenach. Prym zdaje się wieść Huawei, który w ramach akcji Early Bird obniżył ceny nawet o 42% i zorganizował konkurs z cennymi nagrodami.

Komputer
03.11.2023 09:08 Największa aktualizacja Windowsa od lat. Są już pierwsze problemy

Do użytkowników zaczęła trafiać stabilna wersja najnowszej aktualizacji Windowsa 11. Nie brakuje głosów, że to ostatnia zwiększająca funkcjonalność paczka nowości dla tego systemu. Niestety, nie odbyło się bez problemów – użytkownicy zgłaszają komplikacje, które skutecznie utrudniają korzystanie z komputera.

paczka
18.10.2023 11:32 Wyjątkowa oferta Allegro dla odbiorców rządowego bonu. Migiem go zrealizujesz i dostaniesz prezent

Pojawiło się udogodnienie umożliwiające wybór i zakup produktów objętych rządowym bonem, podała PAP. Odbiorcy mogą dzięki temu wygodnie i bezpiecznie zrealizować bon, niezależnie od tego, gdzie mieszkają i jak daleko mają do najbliższego punktu sprzedaży. Według organizatora skorzystają przede wszystkim mieszkańcy wsi, jednak oferta skierowana jest do każdego odbiorcy bonu.