Tech.BiznesINFO.pl > Media Społecznościowe

Media Społecznościowe

prokuratura
28.07.2023 16:07 Nagły zwrot w sprawie skazanej katolickiej influencerki z Rybnika. "Zostałam ukarana za cytowanie Pisma Świętego"

24-latka, która działa w mediach społecznościowych jako katolicka influencerka, została jakiś czas temu skazana przez sąd na 5 miesięcy ograniczenia wolności. Kobieta stwierdziła, że jest to kara za cytowanie Biblii. Teraz nastąpił zaskakujący zwrot w sprawie decyzji sądu.

kobieta
27.07.2023 12:10 Oszustwo metodą "na ptasią kupę" może pozbawić Cię telefonu i portfela. Uważaj na niespodziewany atak

Kieszonkowcy opracowali nietypowe oszustwo “na ptasią kupę”. Niespodziewany atak z powietrza i przesadnie życzliwa osoba, która użyczy chusteczki, to tak naprawdę perfekcyjnie zaplanowana machlojka, która może pozbawić nas oszczędności czy telefonu.

elon musk
27.07.2023 08:11 Elon Musk majstrował przy ptaszku. Interweniowała policja

Najbogatszy człowiek świata, Elon Musk, postanowił zakończyć istnienie Twittera. Platforma zostaje, ale miliarder przeprowadza rebranding. Zmienia nazwę i logo na X. Podczas próby wyrugowania z budynku siedziby firmy charakterystycznego symbolu Twittera — ptaszka, interweniowała policja.

zwierzaki
24.07.2023 20:25 Te zwierzęta mają więcej fanów, niż niejeden celebryta. Właściciele futrzastych influencerów zbijają na nich kokosy

Dla pet influencerów został zorganizowany specjalny kongres. Niektóre występujące w internecie zwierzęta generują lepsze zyski niż celebryci. Listę najpopularniejszych zwierzęcych influencerów z 2023 roku otwierają: Nala Cat, Popeye the Foodie Dog, Doug The Pug, Prissy and Pop i Loki the Wolfdog. W Polsce też mamy takich celebrytów.

tiktok
23.07.2023 17:53 Śmierć przez wyzwanie na TikToku. Nad niebezpiecznymi trendami nie ma kontroli

Na TikToku regularnie pojawiają się tzw. trendy, w które ochoczo włączają się użytkownicy aplikacji. Zyskujące popularność wyzwania przynoszą TikTokerom sławę, ale mogą też okazać się mało przyjemne w skutkach, a nawet skończyć się tragicznie.

pożar
23.07.2023 15:16 W Zielonej Górze płonęły niebezpieczne odpady, a politycy PiS i PO kłócą się, czyja to wina

Pożar toksycznych odpadów, który mógł zagrażać zdrowiu i życiu mieszkańców, podsycił napięcie między PiS i PO. Politycy wymieniają się w mediach społecznościowych zarzutami na temat tego, która partia przyczyniła się do takiego stanu rzeczy. W dyskusje na kontach polityków włączyli się internauci.

politycy
22.07.2023 20:53 Morawiecki porównał Tuska do postaci ze "Shreka". Szef PO szybko się odgryzł

Podczas pikniku „Rodzina 800 plus” zorganizowanego przez Prawo i Sprawiedliwość w Krotoszynie, Mateusz Morawiecki porównał Donalda Tuska do jednej z postaci występujących w filmie “Shrek”. Na ripostę lidera opozycji nie trzeba było długo czekać. Odpowiedź zamieścił w mediach społecznościowych.

operacja
22.07.2023 19:11 Przewiercił sobie czaszkę wiertarką i wszczepił czip. Chciał mieć kontrolę nad swoimi snami

Mężczyzna samodzielnie przeprowadził na sobie operację, ponieważ chciał kontrolować swoje sny. Przewiercił swoją czaszkę, siedząc w salonie swojego domu, a następnie wszczepił elektrody do mózgu. Sceny z zabiegu zaprezentował w mediach społecznościowych.

Jakimowicz
19.07.2023 10:48 Jarosław Jakimowicz zwolniony z TVP. Wśród powodów "trudny charakter" aktora i prezentera

Dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (TAI) podjęła decyzję o rozwiązaniu umowy z Jarosławem Jakimowiczem. W tle skargi składane na aktora przez współpracowników.

Rafał Górecki Ravgor
19.07.2023 08:41 Nie żyje Rafał Górecki, youtuber znany jako Ravgor. Twórca zmagał się z poważną chorobą

Odszedł Ravgor, twórca, znany ze swojej działalności w serwisie YouTube. O śmierci Rafała Góreckiego poinformował na Facebooku jego brat. “Przez ponad połowę swojego życia dzielnie i otwarcie walczył”.

ludzie
18.07.2023 12:45 Zrób coś dobreGGo dla dzieciaków. W polskim komunikatorze pojawiła się opcja wspierania organizacji charytatywnych przez GGwallet

Darczyńcy mogą za pomocą komunikatora GG przekazać datki na bardzo ważne programy dotyczące rozwoju dzieci. - Nowe GG ma mnóstwo ciekawych rozwiązań, które mogą przydać się w działalności każdej organizacji charytatywnej i społecznej. Chcemy je poznać i pomóc w ich rozwijaniu – tłumaczy Kaja Reszke, kierownik Działu Komunikacji i Fundraisingu fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty. 

księgarnia
07.07.2023 12:18 Nie tylko promocja. TikTok chce wydawać książki

TikTok osiągnął zawrotną popularność na całym świecie. Na BookToku omawia się i poleca książki, a także tworzy trendy. TikTok zamierza to wykorzystać i stworzyć własne wydawnictwo. Wydawcy zastanawiają się jak wpłynie to na branżę książki.

facebook
06.07.2023 15:43 Płatny Facebook i Instagram już w Polsce. Cena powala

Dostęp do płatnej wersji Facebooka i Instagrama w Polsce jest częścią globalnego wdrażania usługi. Co obejmuje subskrypcja i jaka jest jej cena?

chrzest drogi
03.07.2023 18:47 Mieli dość czekania, sami utwardzili drogę. Jej otwarcie uczcili udając proboszcza i biskupa

Do nietypowego wydarzenia doszło niedawno we wsi Jutrków. Tamtejsi mieszkańcy mieli dość czekania na reakcję urzędników i sami postanowili utwardzić drogę. Ale to nie wszystko. Następnie miejsce miało specjalnie zaaranżowane, uroczyste otwarcie.