Tech.BiznesINFO.pl > Android

Android

smartfon
23.01.2024 14:42 Wystarczy potrząsnąć telefonem. O tej sekretnej funkcji niemal nikt nie wie

W erze nieustannego wyścigu producentów telefonów komórkowych o innowacje, wiele fascynujących funkcji pozostaje niezauważonych przez większość użytkowników. Jednym z przykładów jest tajemnicza możliwość potrząśnięcia telefonem, która może urozmaicić codzienne korzystanie z urządzenia.

telefon
18.01.2024 13:14 Jak wycisnąć maksimum z życia baterii w smartfonie? Kilka ważnych porad

Czy pamiętasz czasy, gdy telefony potrafiły działać przez kilka dni bez konieczności ładowania? To luksusowe wspomnienia, które dzisiaj zdają się być tylko nostalgiczne. Z rozwojem smartfonów, których funkcje zdają się nie mieć końca, ładowanie baterii stało się naszą codzienną rutyną. Ale nie martw się, istnieją triki, które pozwolą Ci wydłużyć żywotność baterii w tym złożonym świecie technologii.

 Internetowa, Tablet, Samsung.
15.01.2024 14:06 To koniec samowolki aplikacji. Google musi wprowadzić w życie nowe zasady

Pojawiły się nowe nakazy Unii Europejskiej, a Google musi wprowadzić je w życie. Będzie to dla nas dobra wiadomość. Sami będziemy mogli zdecydować, które nasze dane będzie można udostępniać między aplikacjami za naszą zgodą.

smartfony
05.01.2024 12:30 Nowy sposób na oszczędzanie baterii w smartfonach. Jest pewien haczyk

Długi czas pracy na jednym ładowaniu pozostaje jednym z najważniejszych parametrów branych pod uwagę podczas wyboru smartfonu. Kluczowa pozostaje pojemność akumulatora czy dostępność technik szybkiego ładowania. Google ma jednak inny pomysł na optymalizacje w tym zakresie.

haker
04.01.2024 10:47 Te aplikacje mogą kraść nasze dane. Lepiej natychmiast usunąć je z telefonu

Smartfony są niezwykle łakomym kąskiem dla wszystkich, którzy czyhają na bezpieczeństwo internautów. Złamanie ich zabezpieczeń daje dostęp do ogromnej ilości najwrażliwszych danych. Jednocześnie oficjalne sklepy z aplikacjami dalekie są od ideału bezpieczeństwa.

smartfon
01.01.2024 16:03 Wiadomości Google nie wytrzymały. Duża awaria zaskoczyła użytkowników

Posiadacze smartfonów z systemem Android zgłaszają irytujący problem w jednej z najważniejszych aplikacji systemowych – Wiadomości. Wygląda na to, że Google nie przygotowało jej odpowiednio na rok 2024, przez co niemożliwe jest korzystanie z niektórych przydatnych funkcji.

telefon
25.12.2023 22:08 Aparat w smartfonie może cię podglądać! Koniecznie to sprawdź

Czy wiesz, że aparat w smartfonie może cię podglądać? Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że niektóre aplikacje i strony internetowe mogą wykorzystywać kamerę w telefonie, by śledzić aktywność użytkowników. Można to łatwo sprawdzić.

Parking samochodowy
09.12.2023 10:51 Genialne wieści dla kierowców korzystających z Android Auto. Znacząco usprawni parkowanie

W końcu po latach oczekiwania zmotoryzowani korzystający z Android Auto otrzymali funkcjonalną opcję, która dla użytkowników smartfonów jest znana już od dłuższego czasu. Zachwyci ona szczególnie tych, którzy mają lekkie problemy zarówno z orientacją w “terenie”, jak również pamięcią. Mapy Google w Android Auto oferują teraz opcje zapisania lokalizacji parkowania swojego samochodu, co mocno skróci czas parkingowych “poszukiwań”. 

smartfon
16.11.2023 09:18 Zapomniana funkcja w Androidzie. Znacznie ułatwia korzystanie ze smartfonu

Minęło prawie 5 lat odkąd Asystent Google, zapowiadany jako gruntowna zmiana w tym, jak obsługujemy smartfony z Androidem, został zaprezentowany w wersji obsługującej język polski. Jaki jest dziś jego stan? Jakie są możliwości? A także, co szczególnie ważne w kontekście choćby prac nad Google Bard, jaka jest jego przyszłość?

smartfon
12.11.2023 18:58 Złośliwe aplikacje w Google Play. Tylko w tym roku pobrano je ponad 600 mln razy

Google Play nigdy nie słynęło z tego, że jest bezpiecznym sklepem. Choć jest to jedyny oficjalny kanał dystrybucji oprogramowania na Androidzie, to często donosimy o kolejnych złośliwych aplikacjach, które przeniknęły do Play. Policzono, że w samym 2023 roku zainstalowano je setki milionów razy.

iPhone
11.11.2023 21:50 Rewolucji nie będzie. Łączność satelitarna nie dla smartfonów z Androidem

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że iPhone’y nie różnią się zanadto pomiędzy kolejnymi generacjami. Jedną z ostatnich większych innowacji, której do dziś mogą pozazdrościć posiadacze smartfonów z Androidem, była szczątkowa implementacja łączności satelitarnej. Niestety, wygląda na to, że zazdrość ta jeszcze potrwa.

smartfon
04.11.2023 16:35 Decyzja Google to gwóźdź do trumny dla starszych smartfonów. Czas na wymianę urządzenia

Choć dziś producenci smartfonów w dużej części zazwyczaj dbają o to, by ich produkty były aktualizowane przynajmniej o dwie wersję Androida, tak niegdyś nie było to standardem. Podjęta właśnie przez Google decyzja sprawi, że część starszych urządzeń zostanie ostatecznie porzuconych przez głównego producenta systemu. Których modeli to dotyczy?

smartfon
01.11.2023 09:14 Uwaga na poważne zagrożenie, można stracić majątek. Mamy listę podatnych urządzeń

Właściciele telefonów z Androidem mogą mieć problem. Urządzenia same dzwonią za granicę i nabijają wysokie rachunki. Można w ten sposób stracić ogrom pieniędzy, ale to nie wszystko. Dzieje się tak przez nowy sposób postępowania oszustów. Oto co trzeba wiedzieć - lista urządzeń i jak się chronić.

Telefon, logi
31.10.2023 10:11 Wirus atakuje wybrane smartfony i nabija rachunki sięgające tysięcy złotych. Pilne ostrzeżenie

Zidentyfikowano nową kampanię dystrybucji złośliwego oprogramowania, która objęła także Polskę. Zagrożeni są przede wszystkim użytkownicy starszych smartfonów z Androidem. Skutki zainfekowania mogą być bardzo dotkliwe –  szkodniki potajemnie wykonują połączenia, „nabijając” przy tym ogromne rachunki.

Samsung ZFlip5 Retro
30.10.2023 12:17 Samsung gra na sentymentach. Nowy smartfon nawiązuje do klasyka sprzed lat

Samsung to od wielu lat lider rynku smartfonów z Androida z udziałami na poziomie sięgającym 20%. Koreański producent właśnie zaprezentował nowe urządzenie, które garściami bierze z przeszłości, a konkretniej z 2003 roku i epocki telefonów z klapką. Oto Samsung ZFlip5 Retro.

Smartfon
29.10.2023 16:33 Ostrzeżenie na smartfonach Huawei: „Google to złośliwa aplikacja”. O co chodzi?

Użytkownicy smartfonów Huawei zgłaszają problemy z działaniem ich urządzeń, a konkretniej z działającymi na ich urządzeniach aplikacjami pochodzącymi od Google. System ostrzega ich, że smartfon został zainfekowany trojanem. Występują one także w Polsce. Wyjaśniamy, czy zagrożenie jest realne oraz jak rozwiązać problem.

aplikacja
18.10.2023 10:45 Do Map Google trafiła wyczekiwana opcja. W końcu można to sprawdzić jednym kliknięciem

Wiele osób wyczekiwało tej opcji w Mapach Google. Niektórzy mogli się nią cieszyć już od dawna, ale jedna grupa odbiorców była od niej odcięta. W końcu, po czterech latach oczekiwania, funkcja trafiła do rzeszy kolejnych użytkowników. Warto zaktualizować aplikację i sprawdzić nowe możliwości. 

Smartfon
05.10.2023 16:05 Android 14 jest już dostępny – szybszy i bezpieczniejszy niż poprzednicy. Sprawdź, kiedy otrzymasz aktualizację

Już jest! Nowa wersja systemu operacyjnego Android oznaczona numerem 14 została już udostępniona w ramach Android Open Source Project, zyskując tym samym oficjalną premierę stabilnej wersji. Nowości przygotowano w zasadzie w każdym obszarze funkcjonowania systemu, choć nie wszystkie będą na pierwszy rzut oka dostrzegalne dla przeciętnego użytkownika. Przyjrzyjmy im się lepiej.

telefon
23.09.2023 12:21 Natychmiast usuń tę aplikację. Wykryto poważne zagrożenie

Agencja zajmująca się cyberbezpieczeństwem wystosowała ważny komunikat na temat nowej aplikacji, która jest zainfekowana szkodliwym oprogramowaniem. Pobrało ją już ponad 10 tysięcy osób. Lepiej sprawdzić, czy nie jest zainstalowana na smartfonie naszym lub kogoś bliskiego, ponieważ może narobić szkód.

Telefony
15.09.2023 12:41 Niepewne losy kultowej marki. Ich telefony mogą ostatecznie zniknąć z rynku

Najwięksi przegrani po rewolucji spowodowanej popularyzacją urządzeń mobilnych z Androidem oraz zapoczątkowanej przez iPhone’y były przedsiębiorstwa, które za długo obstawały przy autorskich systemach operacyjnych. Nowe jest wrogiem dobrego, o czym dotkliwie przekonało się BlackBerry. Wygląda na to, że po wielu latach z rynku całkowicie znikną też urządzenia Nokii.

  • 1
  • 2