Tech.BiznesINFO.pl > Technologie

Technologie

świeczki
18.12.2023 21:17 Nie żyje James McCaffrey. Polacy znają go z takich hitów, jak "Max Payne" i "Alan Wake"

Trylogia Max Payne otoczona jest już dzisiaj statusem kultowej. Losy nowojorskiego policjanta trwale wpisały się w historię gier komputerowych, a w przygotowaniu są remake’i, które najpewniej połączą ze sobą obie pierwsze części. Niestety końcowych rezultatów nie ujrzy James McCaffrey, który od 2001 r. użyczał Maksowi głosu.

rekrutacja
09.12.2023 20:28 Rewolucja w branży rekrutacyjnej. Coraz większa rola sztucznej inteligencji

W mijającym roku mieliśmy okazję zaobserwować jak powszechnie może być wykorzystywany rozwój zaawansowanego oprogramowania. Trudno w tej chwili stwierdzić, czy zainteresowanie narzędziami pokroju ChatGPT w coraz większej liczbie branż przetrwa próbę czasu, ale wygląda na to, że tzw. sztuczna inteligencja odciśnie trwałe piętno na branży rekrutacyjnej.

samochód el
29.11.2023 21:06 Samochody elektryczne bardziej awaryjne od zwykłych. Najgorzej wypada jeden typ

Codziennie docierają do nas informacje na temat spektakularnych awarii samochodów z napędem elektrycznych. Nie sposób przynajmniej częściowo nie upatrywać się w tym działalności sprzedawców samochodów z silnikami benzynowymi lub diesla. Jak jednak pokazują badania, elektryki faktycznie są bardziej awaryjne niż samochody z „tradycyjnym” napędem i to w znacznym stopniu.

wnętrze samochodu
08.11.2023 08:38 Tajemniczy przycisk obok fotela kierowcy. 41% prowadzących nie wie, do czego służy

W transporcie zawsze priorytetem jest bezpieczeństwo. Producenci prześcigają się w obmyślaniu nowości, które mogłyby się na nie przełożyć, często w sposób umykający naszej uwadze. Według nowych badań ogromna część kierowców nie zna funkcji jednego z przycisków bezpieczeństwa, jakie montuje się we współczesnych samochodach. 

Chimelong The Spaceship
07.11.2023 16:56 Chiński gigant to jedyna taka atrakcja na świecie. Liczby mówią wszystko

Przy okazji organizacji imprez sportowych mieliśmy się już okazję wielokrotnie przekonać, że skala i rozmach inwestycji prowadzonych w Chinach potrafi wprawić w osłupienie. Tym razem Państwo Środka zachwyciło nowym parkiem rozrywki, który w momencie otwarcia pobił kilka rekordów Guinessa.

Kartka z hasłem
04.11.2023 20:40 Oto najgorsze hasła 2023 roku. Korzystanie z nich to proszenie się o kłopoty

Choć od lat trwają prace nad tym, by całkowicie wyeliminować konieczność korzystania z haseł do uwierzytelniania, to będziemy musieli zaczekać, by metody bezhasłowe zdobyły szerszą popularność. Do tego czasu warto dowiedzieć się, jakich haseł należy się bezwzględnie wystrzegać.

Programiści
03.11.2023 13:16 Do Polski zaproszono dziesiątki tysięcy informatyków ze Wschodu. Dziś nikt nie wie, gdzie są

Poland.Business Harbour to przedsięwzięcie, które miało przyciągnąć do Polski specjalistów IT, startupy oraz małe i średnie przedsiębiorstwa ze państw położonych na wschód od Buga. Można ja uznać za sukces – swoją działalność zechciał przenieść nawet kilkadziesiąt tysięcy osób. Problem w tym, że nikt nie wie, gdzie dziś przebywa zdecydowana większość z nich.

Poczta Gmail
22.08.2023 10:00 Świetna nowa funkcja w aplikacji Gmail na smartfonach. Skorzysta każdy

Do aplikacji mobilnych Gmail trafia długo wyczekiwana funkcja. Zarówno w wersji na Androida, jak i iOS-a można już korzystać z możliwości jednego z najbardziej zaawansowanych maszynowych tłumaczy – Google Translatora – bez konieczności opuszczania aplikacji pocztowej. Liczba dostępnych par językowych imponuje, zaś z nowości mogą skorzystać zarówno zwykli użytkownicy, jak i klienci usług biznesowych Google.