Tech.BiznesINFO.pl > Cyberbezpieczeństwo > Uwaga na fałszywe wiadomości. Mogą wywołać duże kłopoty
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 13.02.2024 18:44

Uwaga na fałszywe wiadomości. Mogą wywołać duże kłopoty

komputer
Pixabay.com/kaboompics

W dzisiejszym świecie, zagrożenia nie zawsze są oczywiste. Za pozornie niewinnym e-mailem może kryć się groźny wirus. Włącz czujność, bo nowa fala fałszywych maili zagraża twoim danym.

Fałszywe wiadomości zagrożeniem dla danych

Krótki, niepozorny mail może zainfekować twoje urządzenie. CERT Polska ostrzega przed nową falą fałszywych maili, których celem jest infekcja komputerów złośliwym oprogramowaniem. Wyglądają one jak standardowa biurowa korespondencja, jednak w rzeczywistości kryją w sobie potencjalne niebezpieczeństwo.

Dzwonią i mówią, że są z ZUS. Zadają jedno pytanie Ogromna kara za wyciek danych. Jest odpowiedź polskiego serwisu

Ich skuteczność leży w prostocie

Mail o tytule "podpisany egzemplarz od Joanny" wydaje się być jednym z wielu biurowych komunikatów. Dla większości może być to tylko kolejny dokument do podpisania. Jednakże, co jeśli w biurze nie pracuje żadna Joanna? Kliknięcie załącznika może prowadzić wprost w sidła cyberprzestępców.

ZOBACZ TAKŻE: 25-latka w trzy miesiące oszukała 100 osób z całej Polski. Na Blika

Czym jest Agent Tesla?

Agent Tesla to trojan zdalnego dostępu, a zainfekowany na komputerze może prowadzić do kradzieży danych. To nie tylko fałszywe załączniki. Oszuści posługują się różnymi środkami, by uzyskać dostęp do naszych urządzeń. W obliczu tego zagrożenia ważne jest, aby dokładnie sprawdzać nadawców, unikając kłopotów.
 

Agent Tesla to jeden z najpopularniejszych trojanów zdalnego dostępu instalowanych na komputerach Polaków


Fałszywe wiadomości stanowią realne zagrożenie dla firm i prywatnych użytkowników. W obliczu coraz bardziej podstępnych ataków, należy być nieustannie czujnym, zwłaszcza w przypadku pozornie niewinnych e-maili.