Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > PKO BP ma nową usługę. Skorzystają właściciele nowych samochodów
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 05.07.2024 10:34

PKO BP ma nową usługę. Skorzystają właściciele nowych samochodów

PKO BP
fot. materiały własne

Bank PKO BP udostępnił swoim klientom najnowszą wersję aplikacji IKO. Z aktualizacji ucieszą się z pewnością kierowcy, którzy otrzymali możliwość płacenia na przykład za parking własnym… samochodem. O ile mają Android Auto. 

Samochód jak portfel

Zaktualizowana aplikacja mobilna IKO poza niewielkim liftingiem oferuje między innymi przydatne udogodnienie dla kierowców, którzy nie lubią ciągle sięgać po telefon. Wraz z wersją 3.153 IKO za sprawą połączenia z Android Auto, pozwoli realizować opłaty parkingowe na ekranie samochodu – z systemu infotainment. Za pierwszym razem trzeba będzie jednak skonfigurować tę opcję bezpośrednio w aplikacji IKO na poziomie telefonu. 

Ta aplikacja może uratować życie na wakacjach. Zainstalują ją przed wyjazdem

Jak skonfigurować

Można ją łatwo odszukać wchodząc do sekcji Oferta, a następnie wybierając Opłaty parkingowe. Trzeba wówczas (naturalnie) wyrazić zgody oraz uzupełnić dane samochodu. Wówczas można już korzystać z aplikacji z poziomu własnego samochodu. W Android Auto wystarczy wejść w IKO, a następnie wybrać miasto, strefę, rodzaj parkowania oraz numer rejestracyjny i konto, z którego pobierane będą opłaty za parkowanie. 

Inne nowości

Wersja 3.153 IKO przynosi także posiadającym konta firmowe możliwość sprawdzania szczegółów kart debetowych i kredytowych w profilu firmowym. Pojawiły się również nowe opcje zarządzania kartami, takie jak możliwość chwilowego ich zablokowania, czy zastrzegania. 
Liftingowi poddał się także ekran logowania, który zyskał dostęp do ulubionych funkcjonalności. Dodano też nowe miejsca, w których można kupować bilety komunikacji.