Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Duże podwyżki dla klientów popularnego banku. Polacy nie będą zadowoleni
Irmina Jach
Irmina Jach 30.01.2024 17:41

Duże podwyżki dla klientów popularnego banku. Polacy nie będą zadowoleni

bankomat
Iberion

Popularny bank zapowiedział zmiany w cenniku, które odbiją się na portfelach klientów. Decyzja jest tłumaczona wzrostem cen towarów i usług. Zmiany w cenniku to jednak tylko początek turbulencji. Czego możemy się spodziewać?

mBank wprowadza zmiany w cenniku

W ostatnich dwóch latach znacząco wzrosły ceny towarów i usług. Ma to również wpływ na koszty obsługi, które ponosimy. Z tego powodu podwyższamy niektóre opłaty i prowizje, głównie związane z wypłatą gotówki — zawiadamia mBank.

To nie koniec zmian. mBank kończy współpracę z Euronetem i Santander Bankiem Polska, co jest jednoznaczne ze wprowadzeniem dodatkowej opłaty za wypłatę gotówki w bankomatach tych firm. Do tej pory transakcje powyżej 100 zł nie były obarczone żadną prowizją. Co więcej, koszt wypłaty pieniędzy z bankomatów innych banków zostanie podniesiony o 5 zł

Rewolucyjny pomysł na abonament RTV. "Składka audiowizualna" może być rozwiązaniem problemu

mBank zdecydował o podwyżkach do klientów

mBank poinformował, że właściciele eKonta osobistego, eKonta izzy od 13. roku życia, eKonta, eKonta mobilnego, eKonta dla młodych i eKonta standard będą musieli liczyć się z podniesieniem kwoty minimalnej, bezpłatnej wypłaty w bankomatach Planet Cash i mBanku do 300 zł. Zmieni się także wysokość innych opłat:

  • z 9 zł do 18 zł w przypadku miesięcznej opłaty za korzystanie z usługi wypłaty ze wszystkich bankomatów,
  • z 7 zł do 18 zł w przypadku miesięcznej opłaty za kartę do eKonta osobistego (nie zmienią się warunki zwolnienia z opłaty),
  • z 9,99 zł do 18 zł w przypadku miesięcznej opłaty za kartę Mastercard Gold PayPass (nie zmienią się warunki zwolnienia z opłaty).

Zmiany obejmą także inne rodzaje kont. Ze szczegółowymi informacjami można zapoznać się w aplikacji mobilnej mBanku lub na stronie internetowej. Jeżeli dane konto jest objęte promocją, to w czasie jej trwania nie zajdą żadne zmiany. Posiadacze wszystkich rodzajów kont od 4 czerwca 2024 roku zapłacą za wypłatę w bankomacie kodem BLIK.

ZOBACZ TAKŻE: Wrzucił 100 tys. złotych do puszki WOŚP. Darczyńca to znany youtuber

mBank radzi, jak uniknąć podwyżek

mBank w komunikacie skierowanym do klientów przedstawił kilka rozwiązań, które pomogą uniknąć dodatkowych opłat. Przede wszystkim, zamiast płatności gotówką, można wybrać transakcje bezgotówkowe. Podczas korzystania z bankomatu, warto wypłacić od razu większą sumę, która nie będzie obciążona opłatami (w zależności od rodzaju konta od 100 zł do 300 zł).

Klienci nie poniosą dodatkowych opłat także wtedy, gdy zamiast bankomatów Euronetu i banku Santander, wybiorą urządzenia Planet Cash lub bankomaty w placówkach mBanku. Wszystkie oferują wypłatę nawet 4000 zł podczas jednorazowej transakcji. Zmiany będą obowiązywać od 3 kwietnia i 4 czerwca 2024 roku.