Archiwum listopad 2023

zakupy w internecie
30.11.2023 23:09 Aliexpress już nie jest liderem tanich zakupów. Nowy chiński kolos w Polsce

Aliexpress to w Polsce jeden z symboli potęgi gospodarczej Chin – Polacy zakochali się w tanich produktach zazwyczaj dostarczanych pod ich drzwi bez wysokich opłat za wysyłkę. Wygląda jednak na to, że potęga „Ali” przemija na rzecz innego sklepu, który coraz lepiej radzi sobie także nad Wisłą.

bakteria
30.11.2023 22:32 Przełomowe odkrycie polskich naukowców. Rewolucja w leczeniu

Naukowcy z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego dokonali odkrycia, które już teraz określa się mianem przełomowego. Dzięki niemu możliwe będzie zwalczanie bakterii odpornych na leki, także antybiotyki. Badacze z UJ dostrzegli bowiem możliwość takiego manipulowania genami wirusów, aby atakowały one konkretne lekooporne bakterie.

Gmail
30.11.2023 21:11 Google już jutro zacznie usuwać konta. To ostatnia chwila, by zachować dane

Zgodnie z wcześniej przyjętym harmonogramem Google już jutro rozpocznie proces porządkowania jednej ze swoich największych i najważniejszych usług. Dostęp do swoich danych mogą utracić miliony użytkowników, którzy wcześniej się przed tym nie zabezpieczyli. Na szczęście jest jeszcze czas na podjęcie kroków.

haker
30.11.2023 19:51 Dostałeś taką wiadomość z Urzędu Skarbowego? Lepiej uważaj

Oszuści intensyfikują swoje kampanie phishingowe przed świętami – właśnie ujawniono kolejną kampanię. Tym razem napastnicy podszywają się pod organy skarbowe i resort finansów, a ich próby mogą być o tyle skuteczne, że środki socjotechniczne wykorzystane w ataku są całkiem dopracowane.

pralka
30.11.2023 17:40 Wiadomo, który sprzęt w domu zużywa najwięcej prądu. Duże zaskoczenie

Wysokie ceny energii oraz niskie temperatury zachęcają do szukania oszczędności. Miejsca na optymalizację często szukamy na oślep, nierzadko posługując się tokiem myślenia, w którym jeśli coś jest większe, to pobiega więcej energii. W praktyce bardzo często jest zupełnie inaczej.

aitana
30.11.2023 17:20 Zarabia 10 tys. euro miesięcznie. Problem w tym, że nie istnieje

Influencer marketing stał się już stałym elementem treści reklamowych serwowanych w internecie i napędza gigantyczną sprzedaż. Choć influencer wymieniany jest wśród zawodów, które w przyszłości najchętniej chciałyby wykonywać dzieci, to może się okazać, że dzisiejszym odpowiednikom gwiazd rocka grozi rychłe bezrobocie technologiczne.

pismo od zus
29.11.2023 21:36 CERT ostrzega przed fałszywymi inwestycjami. Na oszustwa narażeni zwłaszcza seniorzy

W okresie przedświątecznym CERT Polska przestrzega przed próbami oszustw, których ofiarami stać się mogą między innymi osoby starsze. Szczególnie kosztowną pomyłką mogą się okazać inwestycje o dużej rentowności. Między innymi w ten sposób oszuści okradają swoje ofiary.

samochód el
29.11.2023 21:06 Samochody elektryczne bardziej awaryjne od zwykłych. Najgorzej wypada jeden typ

Codziennie docierają do nas informacje na temat spektakularnych awarii samochodów z napędem elektrycznych. Nie sposób przynajmniej częściowo nie upatrywać się w tym działalności sprzedawców samochodów z silnikami benzynowymi lub diesla. Jak jednak pokazują badania, elektryki faktycznie są bardziej awaryjne niż samochody z „tradycyjnym” napędem i to w znacznym stopniu.

Netflix
29.11.2023 20:15 To może być hit. Na Netfliksie będzie można ograć Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition

Na próbach trafienia ze swoją ofertą do graczy polegli już najwięksi – w ostatnim czasie z tego niełatwego rynku wycofał się m.in. Amazon. Kiepsko idzie także Netfliksowi, który jak dotąd bez sukcesów próbuje umożliwiać granie w swojej usłudze. To się jednak może zmienić za sprawą bodaj najsłynniejszej serii gier wideo w historii.

Adam Niedzielski
29.11.2023 19:15 Były minister zdrowia ukarany za złamanie RODO? Grzywnę zapłaci podatnik

Urząd Ochrony Danych Osobowych zmierza do finalizacji postępowania w sprawie naruszenia RODO przez byłego Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego. Wygląda jednak na to, że uniknie on osobistej odpowiedzialności, a za ujawnienie danych jednego z poznańskich lekarzy zapłaci podatnik.

szkoła
29.11.2023 18:38 Zachodnie państwa wycofują się z cyfrowej edukacji. Spadek wyników w podstawowych kompetencjach

Gdy w Polsce realizowany jest program zapewniający laptopy czwartoklasistom, niektóre państwa zachodnie stopniowo ograniczają cyfryzację edukacji, zwłaszcza wczesnej. Wyniki badań m.in. ze Szwecji wskazują, że stosowania cyfrowych materiałów edukacyjnych może spowalniać niektóre procesy uczenia.

Chrome
29.11.2023 17:46 Użytkownicy Google Chrome zaatakowani – oto, co należy zrobić

Trwa atak na najpopularniejszą przeglądarkę internetową na świecie, Chrome, z którego korzysta około 3,2 mld ludzi na całym świecie . Google ogłosiło, że powinni oni jak najszybciej zaktualizować program.

szczoteczka soniczna
29.11.2023 17:38 Wymarzony uśmiech w zasięgu twojej ręki

Uśmiech jest najlepszą ozdobą każdego człowieka. Do tego pozwala nam wyrażać emocje i zjednywać sobie ludzi. To, co tak naturalne, niestety nie zawsze jest równie łatwe do osiągnięcia. Żeby cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem, trzeba najpierw o niego odpowiednio zadbać. Pomoże ci w tym szczoteczka Oclean X Pro Digital.

wiedźmin 3
29.11.2023 17:01 Nowe wieści o kolejnej grze z serii „Wiedźmin” – twórcy zapowiadają niespotykaną dotąd skalę

Przy okazji ogłoszenia wyników finansowych CD Projekt RED poinformował o postępach w pracach nad kolejnymi produkcjami. Po sukcesie dużej aktualizacji i dodatku do Cyberpunka siły producenta miały zostać przekierowane na pracę nad projektem, do którego przylgnęła już łatka „Wiedźmin 4”.

GOogle
29.11.2023 15:52 Znikające pliki na Dysku Google. Admnistracja nie wie, co się stało

Wielkość pamięci masowej często nie jest już tak istotnym czynnikiem w podejmowaniu decyzji o zakupie konkretnego laptopa czy smartfonu, jak kiedyś. W sprzęcie służbowym wykorzystywane są firmowe serwery, celów prywatnych korzystamy z usług takich, jak Dropobox, OneDrive czy Dysk Google. Poleganie na nich w stu procentach może się jednak okazać zgubne.

Spotify Wrapped 2023
29.11.2023 15:49 Spotify Wrapped 2023 już dostępne – w usłudze przygotowano świetne nowości

Zbliżający się koniec roku to okazja do wielu podsumowań, także tych muzycznych. Swój bilans roku 2023 może już zobaczyć każdy użytkownik Spotify – jak co roku w usłudze dostępne jest barwne zestawienie muzyki, która szczególnie przypadła użytkownikom do gustu. Zaprezentowano też globalne listy hitów.

smartfon
28.11.2023 22:30 Uwielbiana aplikacja wprowadzi ogromne ograniczenia. Warto poszukać zamiennika

Wielu użytkowników smartfonów nie może obejść się bez aplikacji pozwalającej na robienie notatek, najlepiej zapewniającej dostęp do nich z różnych urządzeń. Wybór jest spory, ale wygląda na to, że w najbliższej przyszłości w tej kategorii czekają nas spore przetasowania, a część użytkowników może zostać na lodzie.

thermomix
28.11.2023 22:29 Thermomix znacznie podrożeje od stycznia? Zamiast pośpiechu, warto zachować rozsądek

Media obiegła wiadomość o tym, że już za nieco ponad miesiąc dojdzie do drastycznej podwyżki cen Thermomiksa. Jeśli jednak poświęcimy chwilę na weryfikację informacji, to szybko stanie się jasne, że wokół podwyżek jest jeszcze sporo niejasności. Te niewątpliwie mają zachęcić nas do szybkiego zakupu.

IKEA
28.11.2023 21:22 Tanie urządzenia smart home w IKEA. Ochrona przed włamaniem czy zalaniem w okazyjnej cenie

IKEA ogłosiła, że do oferty wprowadzone zostaną urządzenia automatyki domowej z kategorii tzw. smart home. Niewielkie czujniki mogą nas uchronić przed przykrymi konsekwencjami, a ponadto będą zachęcać ceną. IKEA wyceniła je bowiem na zaledwie kilkadziesiąt złotych.

pieniądze
28.11.2023 20:04 Płacenie takimi pieniędzmi może przysporzyć problemów. Wiadomo, co z nimi zrobić

Zdarza się, że w jesteśmy nieświadomi noszenia w portfelach małych fortun. Nie chodzi jednak o zgromadzoną tam sumę, ale o monety i banknoty, które mają wysoką wartość kolekcjonerską. Niestety zdarza się też sytuacja odwrotna – posługiwanie się określonymi środkami może być problematyczne.

wideokonferencja
28.11.2023 19:35 Dowiedziono negatywnego wpływu wideokonferencji na mózg. Jest na to sposób

Choć część pracowników przyzwyczaiła się już do pracy zdalnej lub hybrydowej, zaś inna część wróciła do biur, nowe badania wykazują, że wpływ przynajmniej jednego z aspektów pracy zdalnej na ludzki mózg jest trwalszy, niż dotychczas sądziliśmy. Wykazały to badania pracy mózgu i serca podczas wideokonferencji.

mbank
28.11.2023 18:14 mBank uruchomi mZakupy. Co znajdziemy w nowym sklepie internetowym?

Banki w poszukiwaniu dróg ekspansji internetowej stawiają na e-commerce. Przykładem takich działań mogą być decyzje mBanku. Wkrótce jeden z podserwisów bankowości elektronicznej mBanku stanie się pełnoprawnym sklepem internetowym.

pilne
28.11.2023 17:07 Wyciek wrażliwych danych z laboratoriów ALAB. Sprawdź, czy skradziono twoje dane

Firma ALAB laboratoria potwierdziła, że doszło do groźnego naruszenia bezpieczeństwa danych klientów. Sprawa jest o tyle poważna, że w rekordach znalazły się tak wrażliwe informacje jak PESEL czy wyniki badań. Opublikowano już zalecenia dla klientów laboratoriów, a także narzędzie, dzięki któremu można łatwo sprawdzić, czy nasze dane znalazły się wśród tych, które skradziono.

piracka telewizja
24.11.2023 15:08 Dostawca pirackiej telewizji z zarzutami. Konsekwencje grożą także „klientom”

Choć rynek usług cyfrowych zmienia się i coraz częściej rezygnuje się z dostępu do tradycyjnej telewizji na rzecz usług internetowych, wciąż część z konsumentów chce zachować dostęp do kanałów, które dostępne są np. w transmisji satelitarnej. Nie zawsze jednak chcą to robić zgodnie z prawem, na czym postanowił zarabiać 44-letni bydgoszczanin.

karol strasburger
24.11.2023 14:31 Black Friday na x-kom: ceny obniżone o 98% i oferty, których nie uświadczymy w innych sklepach

Black Friday trwa w najlepsze. W części sieci sprzedażowych już od wielu dni. Inne podejście przyjął X-kom, który skupił się na oferowaniu swoich produktów w znacznie obniżonych cenach począwszy od dziś. Ofert jest mnóstwo, ale trzeba się spieszyć – zapasy części urządzeń w promocyjnych cenach zostały już wyczerpane. 

youtube
24.11.2023 13:47 YouTube przechytrzony. Znaleziono sposób na reklamy bez ich blokowania

Nie będzie przesady w twierdzeniu, że YouTube wytoczył już najcięższe działa w walce z użytkownikami, którzy blokują wyświetlanie reklam w serwisie. Jak się już jednak wielokrotnie przekonywaliśmy w podobnych przypadkach, kreatywność internautów jest niewyczerpana i prześcigają się oni w pomysłach na omijanie blokad. Na genialny w swej prostocie pomysł wpadł jeden z użytkowników Reddita.

policjanci
24.11.2023 12:46 Uwaga na numery rozpoczynające się od +47! Oszuści podszywają się pod policję

Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod funkcjonariuszy. Co ważne, posługują się oni numerami sprawiającymi wrażenie, jakby należały do służb. Oszuści są na tyle przekonujący, że doszło już do pierwszych udanych dla napastników wyłudzeń.

Bill Gates
24.11.2023 11:56 Bill Gates: dzięki sztucznej inteligencji większość z nas będzie pracować 3 dni w tygodniu

Automatyzacja pracy sprawia, że coraz głośniej mówi się o możliwości skrócenia 5-dniowego tygodnia pracy do 4 dni. Alternatywnie możliwa jest redukcja liczby godzin, jakie dziennie spędzamy na pracy. Według Billa Gatesa aktualne pomysły są jednak niedoszacowane. Według niego będziemy pracować jeszcze krócej.

kod qr
24.11.2023 10:12 Sprytne oszustwo z użyciem kodów QR. Napastnicy podszywają się pod znaną firmę

Słuszne były ostrzeżenia przez publikowane przed quishingiem publikowane m.in. przez Ministerstwo Cyfryzacji. W Sieci pojawia się coraz więcej prób oszustw wykorzystujących kody QR, czego przykład może stanowić realizowana właśnie kampania, której ofiarami mogą paść także Polacy.

ziemia
24.11.2023 09:27 Zaobserwowano drugi najpotężniejszy promień kosmiczny w historii. „To może być nowa fizyka”

W liczącym ponad 3 tys. mieszkańców miasteczku Delta w Utah w USA można obejrzeć m.in. Muzeum Topazu czy miejsce upamiętnienia masakry wyprawy Johna Gunnsiona. Teraz wiemy już w Delta można też zaobserwować drugi najbardziej naładowany energią promień kosmiczny, z jakim naukowcy mieli w całej historii obserwacji.

playstation 5
23.11.2023 23:00 Sony oskarżone o monopol. Gracze domagają się gigantycznego odszkodowania

Współczesne metody dystrybucji treści, które uległy w ogromnej części całkowitej cyfryzacji, zachęcają producentów do tego, by zawłaszczać kanały sprzedażowe. Dostrzegli to brytyjscy posiadacze PlayStation, którzy żądają od Sony zwrotu części pieniędzy wydanych w PlayStation Store.

Sam Altman
23.11.2023 22:58 Kulisy zwolnienia szefa OpenAI. Miało dojść do niebezpiecznego przełomu w rozwoju SI

Nie słabną echa kryzysu, jaki podczas minionych dni miał miejsce w OpenAI, firmie odpowiedzialną za rozwój GPT i ChatGPT. Po wielokrotnych zwrotach akcji Sam Altman wrócił na stanowisko CEO, jednak na jaw wychodzą nowe okoliczności, jakie miały doprowadzić do jego zwolnienia.

Szymon Hołownia
23.11.2023 21:53 Kanał Sejmu na YouTube okazał się hitem. Bije rekordy popularności

Od momentu rozpoczęcia obrad nowej kadencji Sejmu, ogromną i dość niespodziewaną popularnością cieszą się transmisje z obrad prowadzone na YouTube. Kanał Sejmu zdobył na tyle dużo widzów, że może ubiegać się o trofeum dla najbardziej popularnych youtuberów. 

haker
23.11.2023 19:46 Ostrzeżenie przed Black Friday. Oszuści podszywają się pod popularną firmę

Już jutro Black Friday – okazja zrobienia zakupów po dobrych, często znacznie niższych cenach. Ale to także okazja dla cyberprzestępców do tego, by dokonać oszustw, wyłudzeń i kradzieży, co z pewnością będzie miało miejsce. W sieci odnotowano kolejny taki przypadek.

mężczyzna z telefonem
23.11.2023 18:30 Dzwoni nieznany numer? Tak sprawdzisz, kto dzwoni i czy nie chce cię oszukać

Nadchodzą Święta, a to okres, w którym otrzymujemy szczególnie dużo telefonów z ofertami skorzystania z usług czy kupna produktów. To także okres szczególnie obfity w próby oszustw dokonywanych przez telefon. Na szczęście są sposoby, by się przed tym bronić.

układy scalone
23.11.2023 18:11 Parlament Europejski zdecydował. Chodzi o naprawy sprzętu po upływie gwarancji

Celowe postarzanie urządzeń, AGD psujące się najdalej po kilku latach czy aktualizacje oprogramowania sprawiające, że urządzenie można wyrzucić do śmieci – to wszystko jest zmorą rynku elektroniki użytkowej. W Brukseli zapadły jednak decyzje, które mogą uzdrowić sytuację na korzyść konsumentów.

Very Large Array
23.11.2023 16:37 Ziemia po raz pierwszy otrzymała w ten sposób wiadomość z kosmosu. Nadchodzi rewolucja

Sukcesem zakończył się ważny test systemu, który już w niedalekiej przyszłości może całkowicie zmienić to, jak komunikujemy się z obiektami w przestrzeni kosmicznej, także tej relatywnie odległej. NASA dowiodła, że z powodzeniem można nawiązać kontakt z miejscami oddalonymi o dziesiątki milionów kilometrów, wykorzystując w tym celu nie radio, lecz światło.

Tesla 3
22.11.2023 22:38 Elon Musk i inżynierowie Tesla mieli wiedzieć o wadach auta, które doprowadziły do śmiertelnego wypadku

Systemy autonomicznej jazdy wprawiają w zachwyt, ale także powodują obawy co do bezpieczeństwa. Przekonaliśmy się o nich już kilka razy po śmiertelnych wypadkach, jakich ulegały m.in. sterowane maszynowo Tesle. Opinia sędziego rozpatrującego jeden z takich przypadków może przysporzyć Tesli i Elonowi Muskowi gigantycznych problemów.

smartfon
22.11.2023 21:13 Koniecznie zapisz ten numer telefonu. Twoje wiadomości mogą być ratunkiem

Zyskaliśmy nową metodą zgłaszania określonych incydentów w cyberbezpieczeństwie. Na mocy ustawy o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej stanowi ona rozszerzenie dotychczasowych możliwości zgłaszania o dostępność nowego, prostego do zapamiętania numeru.

dowód osobisty
22.11.2023 19:59 Duże zmiany w dowodach osobistych. Wniosek złożymy przez internet, jest jedno ale

Powstał projekt rozporządzenia, które da podstawą prawną dla nowego wzoru dokumentu osobistego. To jednak kwestie wnioskowania o niego, sposób jego wydawania i procedury dotyczące m.in. jego utraty mogą stanowić najważniejszą różnicę. W kwestii dowodów osobistych czeka nas duża zmiana.

bankomat
22.11.2023 17:03 Fałszywe zwroty podatków zalewają polski internet, trzeba zwrócić uwagę na jeden detal

Oszuści uruchomili nową, dopracowaną kampanię phishingową, tym razem podszywając się pod administrację skarbową. Atak może być tym bardziej skuteczny, że potencjalnym ofiarom obiecuje się pieniądze. Komisja Nadzoru Finansowego zaleca szczególną ostrożność przed podobnymi wiadomościami.

sam-altman
22.11.2023 17:03 Sam Altman ponownie szefem OpenAI. Prawdziwym zwycięzcą jest jednak ktoś inny

Trwający od czwartku kryzys w OpenAI spowodowany decyzją zarządu firmy o odwołaniu jej szefa, Sama Altmana, zdaje się zmierzać ku końcowi. Wyłonił on już bowiem swoich zwycięzców, których sukces trudno zakwestionować i zabezpieczył rozwój m.in. GPT i Chat GPT przynajmniej w najbliższym czasie.

góra lodowa
20.11.2023 22:54 Granica 2 stopni Celsjusza przekroczona. Co to oznacza dla zmian klimatu?

17 listopada 2023 roku może przejść do historii, ale niestety nie z powodów, które mogłyby napawać nas optymizmem. Był to bowiem pierwszy w historii dzień, w którym średnia temperatura na Ziemi była wyższa o więcej niż dwa stopnie Celsjusza niż tego samego dnia w czasie poprzedzającym skutki rewolucji przemysłowej. 

sala operacyjna
20.11.2023 22:19 Miał dbać o bezpieczeństwo, odpowie za wyjątkowo podłe cyberataki

Oferowanie usług w zakresie ochrony cyberbezpieczeństwa daje ogromną wiedzę na temat tego, jak je atakować. Swoją wiedzę w tym zakresie postanowił wykorzystać dyrektor firmy Securolytics. Grozi mu za to 10 lat więzienia.

satya nadella
20.11.2023 21:20 OpenAI grozi utrata już niemal wszystkich pracowników. Altman chce powrotu na stanowisko, Microsoft pociąga za sznurki

Trwa kryzys w OpenAI. Choć w ciągu kilku dni stanowisko CEO piastowały już trzy różne osoby, a pracownicy stawiają ultimatum, w którym żądają odwołania zarządu, wciąż napływają nowe informacje. Między innymi o tym, że Sam Altman nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

ostrzezenie-phishing
20.11.2023 20:28 KNF ostrzega: oszuści podszywają się pod InPost i Pocztę Polską. Można stracić wszystkie pieniądze

Poczta Polska oraz firmy kurierskie szczególnie często są wykorzystywane do oszustw i phishingu. Zespół CSIRT działający przy Komisji Nadzoru Finansowego przestrzega przed kolejną taką kampanią. Tym razem, co także jest szczególnie popularne, do ataku wykorzystywane są SMS-y.

haker
20.11.2023 18:46 Dostępna nowa lista najsłabszych haseł. Można je złamać w mniej niż sekundę

Jednym ze słabych ogniw w ochronie kont użytkownika, zarówno prywatnych, jak i w środowiskach korporacyjnych, pozostają hasła. Wiele zresztą robi się, by je zastąpić nowocześniejszymi środkami. Zanim to nastąpi, warto zwrócić uwagę na najświeższy wykaz najsłabszych, najmniej skutecznych haseł, jaki został opublikowany przez NordPass.

centrum handlowe
20.11.2023 17:17 UOKiK na Black Friday: korzystaj z Omnibusa, porównuj ceny i sprawdzaj warunki zwrotu

Choć pierwotnie Black Friday był tylko jednym dniem, w którym produkty można było w znacznie obniżonych cenach, to także w Polsce okres promocyjny wydłużono na całe tygodnie. W natłoku propozycji nietrudno się zgubić, ale UOKiK opublikował rekomendacje, dzięki którym możemy uniknąć chybionych zakupów.

Sam Altman
20.11.2023 15:44 Kryzys wśród twórców ChatGPT. Chcą dymisji zarządu, 490 pracowników grozi odejściem

Wiadomość, że Sam Altman został zwolniony z funkcji CEO spółki OpenAI wstrząsnęła branżą. Od jej ogłoszenia minęły trzy dni, a OpenAI ma już trzeciego dyrektora wykonawczego, Altman znalazł nowe zatrudnienie, a setki pracowników firmy stawia zarządowi ultimatum. Na temat bieżącej sytuacji w OpenAI zapewne powstaną książki i filmy.

poczta polska
19.11.2023 22:52 Do wielu Polaków dzwoni numer +48889739934. Wiemy o co chodzi

Poczta Polska ostrzega przed kolejną kampanią, w której napastnicy podszywają się pod jej pracowników w celu wyłudzenia pieniędzy i danych. Tym razem identyfikacja zagrożenia jest na szczęście nieskomplikowana – atakujący posługują się wiele razy tym samym numerem.

google
19.11.2023 22:14 Przeglądarka Chrome zamierza pozbawić nas możliwości blokowania reklam

Powraca kwestia Manifest v3, dokumentu, który ma sprawić, że przeglądarka Chrome w praktyce uniemożliwi działanie dużej części rozszerzeń blokujących reklamy. Google już wcześniej wycofywało się ze zmian rakiem, trudno więc oczekiwać, że ugnie się ponownie. Jeśli zmiany dojdą do skutku, stracimy w dużej części możliwość przeglądania internetu bez oglądania reklam.

half-life
19.11.2023 21:22 Kultowy Half-Life w specjalnej, odświeżonej edycji dostępny za darmo. Trzeba się pośpieszyć

Choć dla wielu graczy wiadomość ta może być bolesnym uświadomieniem upływu czasu, od premiery pierwszej części Half-Life’a minęło dokładnie 25 lat. Od ćwierć wieku gra i jej kontynuacja pozostają punktem odniesienia i przykładem zrewolucjonizowania  gatunku FPS. Valve postanowiło uczcić 25. urodziny HL pięknym prezentem dla graczy.

planeta WASP-107b
19.11.2023 20:21 Nowe odkrycie Teleskopu Webba. Na tej planecie rok trwa 6 dni, a z nieba pada piasek

Teleskop Webba przyniósł kolejne ciekawe odkrycie. Zespół naukowców badających egzoplanety w sąsiadujących z Drogą Mleczną galaktykach dzięki Webbowi był w stanie lepiej zbadań jedną z nich, cechującą się małą gęstością – WASP-107b. W ten sposób napotkano niezwykłe zjawisko, które naukowcy uznali za „kluczowy kamień milowy”.

starship
19.11.2023 20:18 Starship, największa rakieta w historii, wystartowała. Nie wszystko poszło zgodnie z planem

Druga próba startu rakiety Starship już za nami, nadszedł więc czas na podsumowania. SpaceX świętuje sukces, jednak można o nim mówić bez żadnych wątpliwości tylko w jednym obszarze testów. Czy wczorajszy start rakiety Starship można udać za udany? Co przebiegło według założeń, a co nie?

rurociąg baltic pipe
19.11.2023 20:17 Firma chroniąca infrastrukturę krytyczną Polski zaatakowana. Napastnicy grożą publikacją wrażliwych danych

Firmy i instytucje są dla hakerów atrakcyjniejszym celem niż prywatne urządzenia internautów. Sparaliżowanie infrastruktury czy kradzież danych może mieć daleko dalej idące negatywne konsekwencje, co wykorzystuje się w ataku ranosmware. Ich ofiarą stała się szczególnie ważna w Polsce spółka Naftor.

policja
19.11.2023 17:30 Co zrobić, gdy policjant każe nam odblokować telefon? Każdy powinien to wiedzieć

Większość Polaków ma kontakt z policją na tyle rzadko, że nią zdają sobie sprawy ze swoich praw oraz nie wiedzą, jak powinna przebiegać policyjna interwencja. Wiele wątpliwości pojawia się zwłaszcza w kwestii używania i rekwirowania smartfonów. Co może obywatel i na co może pozwolić sobie policja?

sam altman
19.11.2023 16:28 Sam Altman, szef OpenAI, zwolniony ze stanowiska. Co dalej z ChatGPT?

Zarząd OpenAI podjął niezwykle zaskakującą decyzję o zmianach w kierownictwie firmy odpowiedzialnej za rozwój GPT oraz ChatGPT. Pracę stracił Sam Altman, co dla wielu jest szokujące i stawia pod znakiem zapytania kierunek dalszego rozwoju ChatGPT. Co może oznaczać dymisja Altmana?

demi lovato
17.11.2023 15:12 Lada dzień zaśpiewasz głosem największych gwiazd. Sensacyjne wieści z YouTube

Choć YouTube zadeklarował kontrolę nad filmami wykorzystującymi tzw. sztuczną inteligencję, sam zdecydował się udostępnić narzędzia zdolne do zafałszowywania rzeczywistości. Dzięki nim twórcy na YouTube mogą tak przetworzyć swój głos, by brzmiał on jak głosy należące do największych gwiazd współczesnej muzyki popularnej.

Janusz Cieszyński
17.11.2023 14:31 Zastrzeganie numeru PESEL z falstartem. Aplikacja opoźniona, brakuje podmiotów i regulacji

W ostatnim czasie zintensyfikowano tempo prac nad rozwojem rządowej aplikacji mobilnej mObywatel. Liczba jego funkcji stale rośnie, jednak niewiele z może się okazać równie przydatnymi jak możliwość zastrzegania numeru PESEL. Miała ona trafić do mObywatela już dziś, ale wiadomo już, że tak się niestety nie stanie.

bankomat
17.11.2023 12:19 Próba oszustwa zakończona happy endem. Kradzieży zapobiegł bankomat

Zazwyczaj donosimy o próbach oszustw czy kampanii phishingowych, które niestety kończą się sukcesem napastnika. Na szczęście działania firm, instytucji i służb od czasu do czasu przynoszą pozytywne rezultaty i zapobiegają kradzieżom i wyłudzeniom. Tak zdarzyło się na Lubelszczyźnie, gdzie próbie oszustwa zapobiegł… bankomat.

pukanie do drzwi
17.11.2023 09:31 Ostrzeżenie przed paczkami za pobraniem. Oszuści już zacierają ręce przed Świętami

Ogromna część dokonywanych oszustw wykorzystuje odpowiednie umieszczenie ich w czasie i kontekście. Gdy tylko mamy do czynienia z istotnym i głośnym wydarzeniem, napastnicy od razu osadzają w jego okolicznościach swoje ataki. A niewiele jest tak dobrych okazji, jak nachodzące Święta.

perseidy
17.11.2023 08:47 Kosmiczne widowisko już dziś. Rój Leonidów nad Polską

Zapowiada się ekscytujący weekend dla miłośników spoglądania w niebo. Będzie można zaobserwować maksimum roju Leonidów. Obserwacjom będzie sprzyjać faza, w której znajduje się Księżyc. Kiedy i gdzie będzie można oglądać „spadające gwiazdy”?

laptop
16.11.2023 15:22 UOKiK zdecydował. Klienci popularnej platformy otrzymają zwroty pieniędzy

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta podjął decyzję dotyczącą praktyk stosowanych przez jeden z dużych serwisów oferujących bilety na wydarzenia kulturalne i sportowe. Firma zostanie ukarana grzywną, będzie musiała także zwrócić pieniądze użytkownikom.

messenger
16.11.2023 12:45 Nowa funkcja w Messengerze. Przypomina czasy Gadu-Gadu

Meta nie ustaje we wzbogacaniu o nowe funkcje swoich aplikacji mobilnych. Ze stosunkowo prostych programów urastają one do wielofunkcyjnych multimedialnych kombajnów z mnóstwem dodatkowych funkcji. Świadczy o tym nowość, jak zawitała właśnie do Messengera.

Nokia
16.11.2023 10:20 Masowe zwolnienia w Nokii. W Polsce setki osób mogą stracić pracę

Pod koniec października pojawiły się informacje o tym, że Nokia ze względu na niższe niż oczekiwano wyniki finansowe, będzie musiała zwolnić część pracowników. Dużą część, bo nawet  do 16 proc. Dziś wiemy już na ten temat więcej, także w kwestii zwolnień, do jakich dojdzie w Polsce.

smartfon
16.11.2023 09:18 Zapomniana funkcja w Androidzie. Znacznie ułatwia korzystanie ze smartfonu

Minęło prawie 5 lat odkąd Asystent Google, zapowiadany jako gruntowna zmiana w tym, jak obsługujemy smartfony z Androidem, został zaprezentowany w wersji obsługującej język polski. Jaki jest dziś jego stan? Jakie są możliwości? A także, co szczególnie ważne w kontekście choćby prac nad Google Bard, jaka jest jego przyszłość?

orange
16.11.2023 09:10 Orange ostrzega klientów. Fałszywe faktury są bardzo niebezpieczne

Zespół CERT działający w ramach Orange przestrzega przed nowym atakiem narażającym na szwank bezpieczeństwo klientów tej sieci. Uwagę zwraca, że atakujący włożyli w jego dopracowanie sporo pracy, przez co całość wypada przekonująco i jest tym bardziej groźna.

Lidl
15.11.2023 15:12 Lidl przebił Biedronkę i Dino. Klienci będą walić drzwiami i oknami

Lidl dołączył do sieci sprzedażowych obniżających ceny części produktów z okazji Black Friday. W przeciwieństwie do konkurencji oferty będą dostępne przede wszystkim w sklepach stacjonarnych. Sieć zapowiada, że obniżone zostaną ceny nawet 1400 produktów.

telewizja polska
15.11.2023 13:52 Gruntowne zmiany w TVP. Z telewizji publicznej mogą zniknąć reklamy

Od dłuższego czasu trwa dyskusja, jakie zmiany powinny zajść w TVP po uformowaniu się nowego rządu. Jeszcze przed wyborami na tapecie była cała gama opcji, nawet tych najbardziej radykalnych, które miałyby poskutkować likwidacją telewizji publicznej w dotychczasowym kształcie. Zwyciężyć może jednak inna opcja.

dowód osobisty
15.11.2023 12:46 Ważna nowość zmierza do mObywatela. O co chodzi z zastrzeżeniem PESEL?

Już 17 listopada w aplikacji mObywatel pojawi się nowa funkcja. Będzie można dzięki niej zastrzec swój numer PESEL? Jak działa ten mechanizm i do czego można go wykorzystać?

haker
15.11.2023 12:12 Uwaga na tę aktualizację przeglądarki! Oszuści znaleźli nowy sposób

Napastnicy czyhający na nasze cyberbezpieczeństwo są w stanie wykorzystać do phishingu w zasadzie każdy element internetowej działalności ofiary. Trwa właśnie dość nietypowa i dopracowana, a przez to niezwykle groźna kampania, która do ataku wykorzystuje proces aktualizowania przeglądarek internetowych.

burza
15.11.2023 11:16 Przełom w prognozowaniu pogody. Sztuczna inteligencja w 99 proc. przypadków skuteczniejsza niż tradycyjne modele

Prognozowanie pogody to niezwykle ważne i ogromnie zasobożerne zadanie, którego rezultaty mają wpływ w zasadzie na każdy aspekt ludzkiej działalności. Naukowcy zatrudnieni w należącej do Google DeepMind twierdzą, że właśnie dokonali rewolucji w tym obszarze, dzięki czemu prognozy są skuteczniejsze niż w przypadku tradycyjnych modeli fizycznych.

ING Bank Śląski
15.11.2023 09:31 Świetna nowość w Moje ING. Ta funkcja powinna trafić do wszystkich aplikacji bankowych

ING Bank Śląski w ostatnim czasie zapowiedział duże zmiany w swojej aplikacji mobilnej. Wiemy już, że obejmą one nie tylko funkcjonalność, ale także te aspekty jej działania, które są związane z bezpieczeństwem. Szczególną uwagę zwraca bardzo ważna nowość w ochronie przed oszustwami.

Smartfon z WhatsApp
15.11.2023 09:29 Nadchodzą zmiany w WhatsAppie. „Prywatna platforma społecznościowa przyszłości”

Można odnieść wrażenie, że w ostatnim czasie znaczące zasoby Meta, Inc. przeniesiono na rozwój funkcjonalności WhatsAppa. Wygląda na to, że najpopularniejszy komunikator internetowy na świecie stał się istnym oczkiem w głowie Marka Zuckerberga, co potwierdzają kolejne nowe funkcje aplikacji, ale też jego wypowiedzi.

beyond burger
14.11.2023 15:01 Gdzie się podziały burgery Beyond? Producent boryka się z poważnymi problemami

Czy to się komuś podoba, czy nie, rezultaty wielu badań są zbieżne w tym, że ze względów na zmiany klimatyczne prędzej czy później powinniśmy ograniczyć ilość spożywanego mięsa. Tym bardziej ważna jest każda inicjatywa, która dostarcza przynajmniej częściowego jego zamienniki. Jedną z nich była działalność firmy Beyond Meat, jednak wszystko wskazuje, że w ostatnich miesiącach sporo się w tej kwestii zmieniło. 

Mark Zuckerberg
14.11.2023 12:30 „Zacznie obowiązywać nowa zasada Facebooka”. Łańcuszek zalał Facebooka, wyjaśniamy, o co chodzi

Użytkownicy Facebooka w Polsce mogą dostrzec, że serwis zalewają komunikaty dotyczące zmiany jego regulaminu. W rzeczywistości jednak jest to zwykły łańcuszek, którego rozpowszechnianie nie ma żadnego znaczenia. O co więc tyle zamieszania?

biedronka
14.11.2023 11:35 Ruszyły Black Weeks w Bierdonce. Obniżki cen do 50 proc., warto się pośpieszyć

Sieci sprzedażowe w Polsce twórczo rozwijają popularny w USA koncept Black Friday i zamiast jednego dnia, kiedy taniej można nabyć m.in. elektronikę, wydłużają promocję na całe tygodnie. Taką decyzję podjęto również w Biedronce, gdzie trwają już Black Weeks.

Haker
14.11.2023 10:19 Oszuści podszywają się pod banki i BIK. Uwaga na SMS-y o wnioskach

Napastnicy stojący za kampaniami phishingowymi i spoofingowymi są mistrzami w adaptacji – bezbłędnie identyfikują bieżące wydarzenia i dostosowują do nich modus operandi. W kontekście trwającego wzrostu zainteresowania kredytami mieszkaniowymi na ogromną skalę wykorzystują je do prób oszustw.

BTS
14.11.2023 09:37 Play uruchomił dziesiątki nowych stacji bazowych. LTE w kolejnych miejscowościach

Choć z trzyletnim opóźnieniem, to w końcu testowana jest w Polsce „prawdziwa”, zgodna ze specyfikacją sieć 5G. Należy jednak pamiętać, że do wielu regionów kraju nadal nie dociera LTE. Wciąż trwają prace nad rozbudową starszej infrastruktury, a ich rezultatami właśnie podzielił się Play.

ipad
12.11.2023 22:32 Nowe urządzenia Apple. Wiadomo więcej o nadchodzących premierach

Jesteśmy już po premierach nowych iPhone’ów oraz komputerów Apple. Od jakiegoś czasu krążą pochodzące z wiarygodnych źródeł pogłoski, że już na wiosnę portfolio korporacji poszerzy się o odświeżone tablety. Dziś wiemy już więcej, czego spodziewać się po nowych iPadach.

smartfon z kodem qr
12.11.2023 22:13 Ważne ostrzeżenie Ministerstwa Cyfryzacji. Nowy typ ataków zagraża Polakom

Od lat poszukuje się wygodnych metod współdzielenia adresów prowadzących do konkretnych treści, dzięki którym można byłoby wyeliminować konieczność wprowadzania całych linków. Jedną z realizacji takiej koncepcji są kody QR. Niestety, mogą one być równie użyteczne, co niebezpieczne, o czym ostrzega Ministerstwo Cyfryzacji.

smartfon
12.11.2023 18:58 Złośliwe aplikacje w Google Play. Tylko w tym roku pobrano je ponad 600 mln razy

Google Play nigdy nie słynęło z tego, że jest bezpiecznym sklepem. Choć jest to jedyny oficjalny kanał dystrybucji oprogramowania na Androidzie, to często donosimy o kolejnych złośliwych aplikacjach, które przeniknęły do Play. Policzono, że w samym 2023 roku zainstalowano je setki milionów razy.

spacex starship
12.11.2023 17:54 Największa rakieta kosmiczna w historii startuje w piątek. Jak obserwować Starship?

Jeśli uda się zrealizować przyjęty SpaceX harmonogram, już w piątek podjęta zostanie próba startu statku Starship. O ile korporacja zarządzana przez Elona Muska jest gotowa, by podjąć kolejne wyzwanie, na drodze mogą stanąć regulatorzy.

haker
12.11.2023 16:41 Zmasowany atak na Polaków. Podejrzaną wiadomość warto wysłać na specjalny numer

Mija rok, odkąd CERT Polska uruchomił specjalny numer służący do gromadzenia informacji na temat zagrożeń dla cyberbezpieczeństwa. To okazja do posumowania – przytoczone przez CERT liczby potwierdzają, że przedsięwzięcie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem i stanowi ważny element ochrony polskich internautów.

procesor
12.11.2023 16:22 Sposób na przyśpieszenie urządzeń o ponad 30%. Niezbędny element znajdziesz w kuchni

Miniaturyzacja tranzystorów, choć postępuje, nie utrzymuje już takiego tempa, jak jeszcze dwie dekady temu. To skłania, by tak potrzebnej dziś mocy obliczeniowej szukać gdzie indziej. Jednym z najświeższych pomysłów są systemy chłodzenia, które mogą przyśpieszyć jednostki obliczeniowe dzięki… soli.

Black Friday
11.11.2023 23:02 PS5 w rekordowo niskiej cenie. Sony zaszalało z okazji Black Friday

Nachodzi Black Friday, a to zawsze dobra okazja dla zakupów dla graczy. Za sprawą wpisu opublikowanego na łamach oficjalnego hiszpańskiego bloga PlayStation, wiemy już, jakie obniżki cen na konsole i gry przygotowało Sony.

zorza polarna
11.11.2023 22:42 Jak obserwować zorzę polarną w Polsce? Przydatne aplikacje dla każdego

W ciągu ostatnich dni doszło do aktywności słonecznej, dzięki której zjawisko zorzy polarnej można było zaobserwować także w Polsce. Na tym nie koniec – również dziś i jutro będzie ono widoczne z naszego kraju, nie tylko w jego północnej części. Jak się do tego przygotować?

iPhone
11.11.2023 21:50 Rewolucji nie będzie. Łączność satelitarna nie dla smartfonów z Androidem

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że iPhone’y nie różnią się zanadto pomiędzy kolejnymi generacjami. Jedną z ostatnich większych innowacji, której do dziś mogą pozazdrościć posiadacze smartfonów z Androidem, była szczątkowa implementacja łączności satelitarnej. Niestety, wygląda na to, że zazdrość ta jeszcze potrwa.

Steam Deck OLED
11.11.2023 19:26 Steam Deck OLED już od 16 listopada w sprzedaży. Lista nowości zaskakuje

Osoby poszukujące prezentu świątecznego dla graczy mogą zaniechać dalszych eksploracji ofert – Valve zaprezentował właśnie nowy wariant konsoli przenośnej Steam Deck. Nie tylko gruntownie odświeżono wiele komponentów, ale też zastosowano nowy ekran. Z pewnością niewiele jest rzeczy, z których gracz pod choinką ucieszy się bardziej.

Satya Nadella
11.11.2023 19:14 Skandal wokół nowego Outlooka. „Microsoft kradnie dane dostępowe”

Microsoft zdecydował się w ostatnim czasie na wprowadzenie licznych zmian w domyślnych aplikacjach Windowsa. Pojawiło się kilka nowych, część została usunięta, a jeszcze inne zostały solidnie odświeżone. Do tych ostatnich zalicza się klient poczty, który jednak zaczyna budzić bardzo duże kontrowersje.

samochód
11.11.2023 17:03 Nadchodzą mrozy. Kierowcy muszą zrobić jedną rzecz, żeby uniknąć kosztownego błędu

W niemal całym kraju odnotowano pierwsze przymrozki i lada moment ujemne temperatury staną się codziennością, przysparzając problemów między innymi kierowcom. Często napotykanymi utrudnieniami są te związane z szybami i wycieraczkami. Na szczęście są sposoby na to, by zapobiec im zawczasu.

Kamerka internetowa
09.11.2023 15:17 Kontrowersyjny portal po 14 latach znika z internetu. „Niewyobrażalnie ohydne przestępstwa”

Serwisy społecznościowe rodzą się i umierają i tylko najwięksi gracze są zdolni do długotrwałego trwania na rynku. A ten właśnie się zmniejszył – po 14 latach podjęto decyzje o zamknięciu jednego z popularnych portali, który słynął z nietypowej i budzącej kontrowersje formuły.

Krzysztof Stanowski
09.11.2023 12:22 Wyszło na jaw, za ile Stanowski sprzedał udziały w Kanale Sportowym. Kwota miała nie ujrzeć światła dziennego

Krzysztof Stanowski odszedł z Kanału Sportowego. Znana jest kwota, za którą sprzedał swoje udziały. Choć wygląda na to, że suma, którą musiał zapłacić biznesmen Maciej Wandzel, miała pozostać niejawna, to internauci okazali się sprytniejsi.

Telewizor
09.11.2023 11:06 Oglądasz seriale na Netflixie? Możesz dostać powiadomienie, CERT wydał ostrzeżenie

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że niemal codziennie odnotowywane są kolejne działania phishingowe wykorzystujące instytucje czy wizerunek osób cieszących się popularnością. Rzadziej dochodzi do prób podszywania się pod płatne usługi internetowe, jednak i ta metoda zdobywa popularność. Potwierdza to trwająca właśnie kampania.

Bankomat
09.11.2023 09:05 Ogromne zmiany w dwóch popularnych bankach. Trzeba wiedzieć, zacznie się 13 listopada

Aż dwa działające w Polsce banki wprowadzają ważne zmiany w dostępie do swoich usług za pośrednictwem internetu. Na nowości warto przygotować się zawczasu, zwłaszcza że każda zmiana w tak kluczowym aspekcie może być wykorzystywana do podejmowania prób oszustw i wyłudzeń.

telefon-aplikacje-smartfon
08.11.2023 21:21 Nowa funkcja w aplikacji mObywatel. Czekało na nią wielu Polaków

Wielu z nas ma to doświadczenie już za sobą. Scenariusz z reguły wyglądał podobnie. Trzeba było “na szybko” załatwić jakieś sprawy urzędowe, a koniec końców lądowało się w długiej kolejce oczekujących. Jeszcze większe problemy pojawiły się podczas pandemii, gdy ograniczenia dotyczyły zarówno instytucji, jak i samego przemieszczania. Na szczęście od kilku lat Zakład Ubezpieczeń Społecznych oferuje możliwość rezerwacji e-wizyty. Teraz będziemy mogli jej dokonać również za pomocą rządowej aplikacji mobilnej.

haker
08.11.2023 15:09 KNF ostrzega przed globalną kampanią phishingową. Na celowniku Polacy

Działający przy Komisji Nadzoru Finansowego CSIRT opublikował analizę stanowiącą poważne ostrzeżenie przed globalną kampanią wycelowaną w cyberbezpieczeństwo, w które napastnicy poszywają się pod usługi pocztowe i kurierskie. Jednym z celów są internauci z Polski.

policja
08.11.2023 14:39 Koniec działalności znanego serwisu. Właścicielowi grozi do 5 lat więzienia

Małopolska policja poinformowało o ujęciu właściciela popularnej strony udostępniającej treści z naruszeniem prawa. Oficjalni dystrybutorzy szacują straty spowodowane działalnością serwisu na miliony złotych. Mężczyzna oraz jego dwaj współpracownicy mogą trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Gmail
08.11.2023 12:58 Wielkie porządki w Gmailu. Znikną miliony kont, to ostatnie dni na zabezpieczenie

Gdy utrzymuje się największą usługę poczty elektronicznej na świecie, która w dodatku jest udostępniania bezpłatnie, oczywistością jest konieczność regularnego weryfikowania aktywności kont. Odpowiedzialność ta spoczywa dziś na Google. Korporacja zapowiedziała, że Gmaila czeka w najbliższym czasie bardzo duże sprzątanie.

Mark Zuckerberg
08.11.2023 12:04 Facebook i Instagram od dziś płatne w Polsce. Administracja rozesłała już komunikaty, cena zaboli

Od wielu miesięcy słyszymy o tym, że dostęp do serwisów należących do Meta, Facebooka i Instagrama, będzie przynajmniej częściowo płatny. Po szeroko zakrojonych testach plan ten wchodzi w życie – Meta zaczęła rozsyłać komunikaty w tej sprawie także wśród polskich użytkowników.

market
08.11.2023 10:25 Koniec z kolejkami do kas w marketach. Scan&Go pozwala skanować produkty i płacić z użyciem smartfonu

Kasy samoobsługowe tylko częściowo rozwiązują problemy kolejek w marketach, przez co duże sieci handlowe eksperymentują z kolejnymi innowacjami. Jedną z nich jest uruchomiony w sklepach Netto mechanizm Scan&Go, dzięki któremu w ogóle można ominąć kasy i kolejki.

wnętrze samochodu
08.11.2023 08:38 Tajemniczy przycisk obok fotela kierowcy. 41% prowadzących nie wie, do czego służy

W transporcie zawsze priorytetem jest bezpieczeństwo. Producenci prześcigają się w obmyślaniu nowości, które mogłyby się na nie przełożyć, często w sposób umykający naszej uwadze. Według nowych badań ogromna część kierowców nie zna funkcji jednego z przycisków bezpieczeństwa, jakie montuje się we współczesnych samochodach. 

Chimelong The Spaceship
07.11.2023 16:56 Chiński gigant to jedyna taka atrakcja na świecie. Liczby mówią wszystko

Przy okazji organizacji imprez sportowych mieliśmy się już okazję wielokrotnie przekonać, że skala i rozmach inwestycji prowadzonych w Chinach potrafi wprawić w osłupienie. Tym razem Państwo Środka zachwyciło nowym parkiem rozrywki, który w momencie otwarcia pobił kilka rekordów Guinessa.

Facebook
07.11.2023 15:07 Irytujący błąd na Facebooku: aplikacja nie pozwala na cofanie. Mamy tymczasowe rozwiązanie

Na licznych forach pojawiły się wpisy użytkowników z całego świata, którzy zgłaszają irytujące problemy z działaniem aplikacji mobilnej Facebooka. Program nagle przestał poprawnie obsługiwać funkcję powrotu do poprzedniego ekranu. Wiemy, jak temu zaradzić.

telefon
07.11.2023 13:58 Uwaga na telefony od podających się za Straż Graniczną. Oszuści wyłudzają dane kart płatniczych

Zwiększa się liczba oszustw, w których napastnicy podszywają się pod rozpoznawalne osoby, organizacje i instytucje, próbując wyłudzić dane w celach kradzieży. W Polsce właśnie zidentyfikowano kolejną kampanię. Tym razem oszuści podszywają się pod Straż Graniczną.

Huawei P60 Pro
07.11.2023 13:13 W Huawei Black Friday już trwa. Obniżki cen udanych urządzeń nawet do 42%, a to dopiero początek

Choć do Black Friday pozostały niemal trzy tygodnie, to pierwsi producenci już zaczęli oferować swoje produkty w promocyjnych cenach. Prym zdaje się wieść Huawei, który w ramach akcji Early Bird obniżył ceny nawet o 42% i zorganizował konkurs z cennymi nagrodami.

papiery
06.11.2023 15:10 Od przyszłego roku wielu Polaków czeka nowy obowiązek. Jakich należy spodziewać się wydatków? Ekspert wyjaśnia

W 2024 r. wiele osób czekają istotne zmiany. Wdrażany jest bowiem nowy obowiązek. Krajowy System e-Faktur (KSeF) będzie obligatoryjny dla każdego przedsiębiorcy w Polsce. Jak się do tego przygotować? Z czym to się wiąże? Wiedzą na temat KSeF dzielą się eksperci z SaldeoSMART. Oto co warto wiedzieć na temat nadchodzącego obowiązku.

kobieta
06.11.2023 14:07 Bezpieczeństwo seniorów jest zagrożone. Policja apeluje do Polaków: "Nie dajcie się nabrać"

Wystartował projekt, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa seniorów i edukowanie ich oraz ich rodzin na temat zagrożeń ze strony cyberprzestępców. Twarzami kampanii są bohaterowie serialu “Lombard. Życie pod zastaw”. Kampanię realizuje Komenda Główna Policji we współpracy z Telewizją Puls oraz Fundacją “Pod Dębem”. Do działań dołączyła się  też Poczta Polska.

telefon
06.11.2023 12:49 Ukryte funkcje Facebooka, o których mało kto wie. Te triki warto znać

Masz konto na Facebooku? Możliwe, że nie znasz wszystkich możliwości tej platformy społecznościowej. Oto kilka trików, o których warto mieć pojęcie. Te ukryte funkcje są bardzo przydatne, pomagają np. zadbać o bezpieczeństwo.

tv
06.11.2023 12:48 Nowe ceny abonamentu RTV. Te osoby nie muszą go płacić

Od 1 stycznia 2024 r. wzrasta cena opłat za abonament RTV. To obowiązkowa opłata. Muszą ją płacić ci, którzy posiadają w domu radio lub telewizor. Jest jednak kilka wyjątków, oto lista osób zwolnionych z uiszczania zapłaty za abonament.

mcdonald's
06.11.2023 10:33 Prosty sposób, by mniej płacić za jedzenie w McDonald's. Wystarczy ta jedna rzecz

McDonald's to jedna z najpopularniejszych sieci oferujących jedzenie typu fast-food. Wiele osób uwielbia odwiedzać te restauracje i czeka na różne sezonowe menu. Wkrótce do oferty wraca na przykład Burger Drwala. Co zrobić, aby za jedzenie z tzw. “Maka” płacić mniej?

auto
06.11.2023 09:46 Fatalne wieści dla właścicieli samochodów. Wiele osób czekają wyższe opłaty

Kierowcy muszą sporo płacić za to, by móc korzystać ze swoich samochodów. Ceny za ubezpieczenie, konserwację, przeglądy i paliwo do niskich nie należą. Okazuje się, że to nie jedyne wydatki. Wiele osób obejmuje jeszcze jedna danina, a część z nich nie wie nawet, że powinno się ją uiszczać. Jakby tego było mało, jej stawka wzrasta od 1 stycznia 2024 r.

tv
06.11.2023 08:23 Dostęp do Netflixa bez płacenia abonamentu. To możliwe, oto co trzeba zrobić

Spośród wszystkich dostępnych w Polsce platform streamingowych Netflix jest jedną z tych, które są najpopularniejsze. W obliczu podwyżek cen za abonament, wiele osób szuka sposobu, aby korzystać z tego serwisu ze zniżkami lub za darmo. Oto jakie są w tej kwestii możliwości.

emerytka
05.11.2023 15:18 Odebrała telefon, po chwili biegła na policję. To może spotkać każdego, trzeba uważać

Mieszkankę powiatu kolbuszowskiego dotknęło prawdziwe nieszczęście. Wystarczył jeden telefon, aby poniosła ogromną szkodę i musiała jak najszybciej udać się na policję. Mundurowi przestrzegają Polaków.

smartfon
05.11.2023 14:27 Wielu Polaków dostaje taki SMS z kierunkowego +44. Lepiej od razu go usuń

Oszuści podjęli kolejną próbę wyłudzenia pieniędzy od Polaków. Podszywają się pod dobrze znaną mieszkańcom Polski instytucję. Wysyłają masowo SMS-y i próbują manipulować odbiorcami. Trzeba bardzo uważać.

kobieta
05.11.2023 13:31 Elżbieta Jaworowicz zwróciła się z apelem do widzów TVP. Mówi o oszustwie

Elżbieta Jaworowicz, znana z programu “Sprawa dla reportera”, zwróciła się na antenie TVP do widzów z ważnym apelem. Opowiedziała o oszustwie, w jakie została zamieszana. To ważna przestroga nie tylko dla oglądających stację, ale i dla każdego Polaka, który korzysta z internetu.

pieniądze
05.11.2023 12:49 Ruszył specjalny program dopłat, można dostać nawet 2 tys. zł. Trzeba się jednak pospieszyć

Tylko do końca listopada trwa program dofinansowań, skierowany do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych. Można uzyskać nawet 2 tys. zł dopłaty. Oto co trzeba zrobić.

tv
05.11.2023 11:15 Wielki filmowy hit już dostępny na Disney+. Fani zachwyceni, a to dopiero początek nowości

Od 3 listopada na jednej z popularnych platform strumieniujących dostępny jest wielki hit kinowy, który podbił serca milionów widzów na całym świecie. Teraz można obejrzeć go w pakiecie serwisu VOD bez dodatkowych kosztów.

lodówka
05.11.2023 10:33 Ten trik z banknotem i lodówką jest niezawodny. Warto go znać, można sporo zaoszczędzić

Koszty, jakie ponosimy za korzystanie z energii elektrycznej, nieustannie rosną. Wszystko wskazuje na to, że ceny prądu w 2024 r. znów drastycznie podskoczą. Dobrze jest znać różne sposoby, które nieco pomogą odciążyć domowy budżet i uchronią przed gigantycznymi rachunkami. Jeden z nich to trik z banknotem i lodówką.

pieniądze
05.11.2023 09:10 Te stare sprzęty mogą być teraz warte fortunę. Warto sprawdzić, czy masz je w domu

Sprzęty z minionych lat, mimo pozoru przestarzałości, często okazują się posiadać znaczną wartość. I nie chodzi tu tylko o aspekty sentymentalne, choć dla niektórych osób znacznie przewyższają one walory finansowe danego obiektu. Jednak ceny warto znać, bo sprzedaż takich urządzeń potrafi naprawdę porządnie zasilić portfel, gdyż niektóre rzeczy osiągają zawrotne ceny i są obecnie warte setki tysięcy złotych. 

None
04.11.2023 23:24 Deepfake na usługach rasizmu: modelka straciła twarz za sprawą sztucznej inteligencji

Nie przestają zaskakiwać nowe negatywne zastosowania mechanizmów deepfake, które mają na celu zafałszowanie rzeczywistości. Dochodzi do kradzieży wizerunków, głosów, nierzadko w celu oszustw. Okazuje się, że deepfake’i można także wykorzystać do rozpowszechniania uprzedzeń rasowych.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna
04.11.2023 22:06 NASA opublikowała nową aplikację. To gratka dla każdego amatora patrzenia w niebo

Dobre wieści dla wszystkich obserwatorów nieba, ale nie tylko. NASA opublikowała nową aplikację mobilną, dzięki której każdy, z dowolnego miejsca na świecie, może śledzić to, co dzieje się z Międzynarodową Stacją Kosmiczną.

Kartka z hasłem
04.11.2023 20:40 Oto najgorsze hasła 2023 roku. Korzystanie z nich to proszenie się o kłopoty

Choć od lat trwają prace nad tym, by całkowicie wyeliminować konieczność korzystania z haseł do uwierzytelniania, to będziemy musieli zaczekać, by metody bezhasłowe zdobyły szerszą popularność. Do tego czasu warto dowiedzieć się, jakich haseł należy się bezwzględnie wystrzegać.

Aleksander Kwaśniewski
04.11.2023 19:34 Głos Aleksandra Kwaśniewskiego wykorzystany do internetowego oszustwa. Należy zachować szczególną czujność

Na naszych oczach powstaje nowa wariacja zagrożeń w cyberprzestrzeni – oszustwa dokonywane z użyciem mechanizmów deepfake. O ile od dawna już wiadomo, że stanowią one ogromne zagrożenie, to teraz mamy do czynienia z pierwszymi faktycznymi kampaniami. W Polsce do ich realizacji wykorzystano głos Aleksandra Kwaśniewskiego.

smartfon
04.11.2023 16:35 Decyzja Google to gwóźdź do trumny dla starszych smartfonów. Czas na wymianę urządzenia

Choć dziś producenci smartfonów w dużej części zazwyczaj dbają o to, by ich produkty były aktualizowane przynajmniej o dwie wersję Androida, tak niegdyś nie było to standardem. Podjęta właśnie przez Google decyzja sprawi, że część starszych urządzeń zostanie ostatecznie porzuconych przez głównego producenta systemu. Których modeli to dotyczy?

sonda juno
04.11.2023 15:49 Ślady substancji organicznych na największym księżycu Jowisza. Ciekawe odkrycie sondy Juno

Wyniesiona w przestrzeń kosmiczną w 2011 roku sonda Juno dokonała interesujących obserwacji na powierzchni ciała Ganimedes, największego satelity Jowisza. Według opracowań dostarczonych przez nią danych znajdują się tam zarówno ślady soli, jak i substancji organicznych.

kajdanki
04.11.2023 15:18 Podsuwał klientom sieci komórkowej trefne umowy. Policja ostrzega, narażeni są głównie seniorzy

Jeden z pracowników salonu popularnej sieci komórkowej miał dopuszczać się dużych przekrętów wobec niczego nieświadomych klientów. Jego manipulacje narażały konsumentów na dodatkowe koszty. Na takie sytuacje trzeba bardzo uważać podczas korzystania z usług w punktach sprzedażowych różnych firm. Policja zwraca uwagę przede wszystkim na to, że łatwym celem są osoby starsze.

telefon
04.11.2023 13:55 Znany operator odcina klientów od usługi, niektórzy mogą ponieść koszty. "Odłączenia sięgają coraz dalej"

Popularny operator telefonii komórkowej wprowadza istotne zmiany. Stopniowo obejmują one coraz liczniejszą grupę klientów, z czasem od usługi odcięci zostaną wszyscy posiadacze umowy z tym operatorem. Niektórzy muszą przygotować się w związku z tym na możliwy nieplanowany wydatek. Są już pierwsze sygnały od klientów na temat modyfikacji.

telewizja
04.11.2023 12:43 Nowy serwis streamingowy za darmo i bez reklam. Rusza za kilka dni, oto co będzie można oglądać

W Polsce dostępnych jest kilka platform, na których można oglądać rozmaite treści. Działa m.in. Netflix, Disney+ czy SkyShowtime oraz ogrom innych usług tego typu. Wiele z nich drożeje, dlatego warto sprawdzić tę nowość. Jest zupełnie za darmo, bez subskrypcji i reklam.

putin
04.11.2023 12:39 Patryk Vega robi film o Putinie, jest zwiastun. "Oby nas nie skarcił za to"

Patryk Vega ogłosił jakiś czas temu zakończenie swojej kariery w Polsce i rozpoczęcie działań na rynku międzynarodowym. Mężczyzna zmienił przy tym pseudonim. Teraz zaprezentował ponadto dziwny zwiastun nowego filmu - to produkcja o Putinie.

pralka
04.11.2023 11:16 Niewiele osób wie o tej ukrytej funkcji pralki. Pomoże zaoszczędzić czas i pieniądze

Wiele urządzeń wyposażonych jest w ukryte funkcje, które pomagają jeszcze lepiej wykorzystywać potencjał sprzętu. Mogą to być odpowiednie kombinacje przycisków, wpisanie kodu, a niekiedy po prostu odpowiednie posłużenie się urządzeniem w inny sposób. Warto wiedzieć o takich trikach.

komputer
04.11.2023 10:46 Rozwój sztucznej inteligencji będzie kontrolowany? Jest globalna deklaracja

Powstał specjalny dokument dotyczący sztucznej inteligencji. Świadectwo nazwano “Deklaracją z Bletchley”. Nad omawianą w piśmie kwestią bezpieczeństwa dotyczącego algorytmów zgodziło się współpracować 28 krajów.

bankomaty
04.11.2023 10:19 Lepiej wypłać pieniądze i zrób zakupy wcześniej. Ogromne utrudnienia w dużych bankach

Miliony klientów już za chwilę będą miały problem z korzystaniem z usług swoich banków. Warto zawsze być czujnym i upewnić się, że dokładnie rozumie się procedury i komunikaty bankowe, aby uniknąć problemów z wypłaceniem pieniędzy czy wykonaniem przelewu. W razie wątpliwości zawsze zaleca się konsultację z pracownikami banku, którzy mogą pomóc w rozwiązaniu problemu.

świeczki
04.11.2023 08:41 Nie żyje słynny astronauta, NASA przekazała smutne wieści. "Straciliśmy jednego z bohaterów"

Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej poinformowała o smutnym wydarzeniu. Zmarł uznany astronauta, który brał udział w wielu manewrach NASA. W swoim dorobku miał między innymi lądowanie na Księżycu podczas jednej z misji Apollo.

prawo jazdy
03.11.2023 14:31 Prawo jazdy w mObywatelu respektowane w całej UE? To element Europejskiego Portfela Cyfrowej Tożsamości

Dobre wieści dla wszystkich, którzy podróżują samochodem także poza granicami Polski. Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczęło nabór do pilotażowego programu, który ma wyeliminować konieczność posiadania przy sobie fizycznego prawa jazdy także na dłuższych dystansach.

WhatsApp
03.11.2023 13:18 Korzystasz z WhatsAppa? Uważaj jedna rzecz, konsekwencje mogą być bardzo dotkliwe

Specjaliści z Kaspersky Lab odnaleźli nowy wariant złośliwego oprogramowania dystrybuowany na urządzeniach z Androidem. Szczególnie zagrożeni są użytkownicy popularnego komunikatora, a konsekwencje mogą być bardzo dotkliwe.

Programiści
03.11.2023 13:16 Do Polski zaproszono dziesiątki tysięcy informatyków ze Wschodu. Dziś nikt nie wie, gdzie są

Poland.Business Harbour to przedsięwzięcie, które miało przyciągnąć do Polski specjalistów IT, startupy oraz małe i średnie przedsiębiorstwa ze państw położonych na wschód od Buga. Można ja uznać za sukces – swoją działalność zechciał przenieść nawet kilkadziesiąt tysięcy osób. Problem w tym, że nikt nie wie, gdzie dziś przebywa zdecydowana większość z nich.

Rakieta Falcon 9
03.11.2023 10:43 Polskie firmy za kilka dni wyślą w kosmos satelitę. „Zupełnie nowy obszar eksploatacji”

Już w najbliższy wtorek, 7 listopada dni z bazy sił kosmicznych USA w Vandenberg w Kalifornii ma wyruszyć w swoją misję kolejna rakieta Falcon 9. Przedsięwzięcie będzie o tyle wyjątkowe, że dostarczy ona na orbitę satelitę obserwacyjnego STORK-7 – pierwszego w historii, który będzie wykorzystywać ogniwa perowskitowe. 

centrum handlowe
03.11.2023 09:15 Bezpieczne kupowanie prezentów w internecie. Jak rozpoznać oszustwo? Na co zwrócić uwagę?

Wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie, a wraz z nim zakupowy szał. W czasach, gdy z roku na rok coraz chętniej kupujemy prezenty w Sieci, swoje święta mają także oszuści i hakerzy. Wartościowe rekomendacje dotyczące bezpiecznych zakupów w internecie wydało właśnie Orange.

Komputer
03.11.2023 09:08 Największa aktualizacja Windowsa od lat. Są już pierwsze problemy

Do użytkowników zaczęła trafiać stabilna wersja najnowszej aktualizacji Windowsa 11. Nie brakuje głosów, że to ostatnia zwiększająca funkcjonalność paczka nowości dla tego systemu. Niestety, nie odbyło się bez problemów – użytkownicy zgłaszają komplikacje, które skutecznie utrudniają korzystanie z komputera.

komputer laptop
03.11.2023 08:31 Ogromny wyciek danych z popularnego programu. Korzystają z niego także Polacy

Wielu użytkowników nie wyobraża sobie korzystania z komputerów czy urządzeń mobilnych bez oprogramowania, które „odśmieca” system. Problemy pojawiają się wtedy, gdy programy mające chronić i usprawniać pracę urządzeń same stają się problemem. Tak właśnie stało się z CCleanerem.

rower
02.11.2023 22:39 Czegoś takiego jeszcze w Polsce nie było. Niedługo startuje metrorower, dostępny również bezpłatnie

Już niedługo ruszy największy w Polsce i trzeci w Europie system rowerów publicznych wyjątkowego rodzaju. Łącznie zostanie uruchomionych ponad 900 stacji dla tych sprzętów. Będzie można korzystać również bezpłatnie.

telefon
02.11.2023 22:32 Masz taki telefon? Koniecznie włącz w nim tę opcję, nie każdy o niej wie

Często zdarza się, że różne przedmioty codziennego użytku mają ukryte opcje, o których nawet nie wiemy, a które warto uruchomić, by korzystać z dodatkowych udogodnień. Różne takie możliwości posiadają na przykład smartfony. W aparatach jednego z popularnych producentów można włączyć coś bardzo przydatnego.

portfel
02.11.2023 20:49 56-latek stracił majątek, wystarczyło, że wszedł na tą stronę internetową. Policja ostrzega Polaków

Cyberprzestępcy zastawiają pułapki w każdym miejscu sieci. 56-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego na własnej skórze przekonał się, jak sprytnie potrafią działać przestępcy internetowi i jak bardzo trzeba uważać, komu się wierzy. Policja przestrzega przed zagrożeniem.

apple
02.11.2023 20:05 Apple w tarapatach, klienci szykują pozew zbiorowy. Chodzi o odszkodowanie w wysokości nawet 2 miliardów

Gigant technologiczny stoi w obliczu pozwu zbiorowego. Chodzi o dziesiątki milionów niezadowolonych klientów. Mają oni uzasadnione podstawy do skarg, co potwierdził Trybunał Apelacyjny ds. Konkurencji, odrzucają wniosek firmy o zablokowanie pozwu.

bankomat
02.11.2023 18:41 Awaria w znanym banku. Polacy odcięci od dostępu do konta

W jednym z popularnych w Polsce banków doszło do awarii. Wiele osób zgłaszało problemy z dostępem do konta. “Nie działa nawet BLIK!!!!! Co się dzieje? Czy nasze pieniądze są bezpieczne?!” - napisał jeden z zaniepokojonych klientów.

sklep
02.11.2023 17:52 KiK właśnie to ogłosił. Ze specjalnej oferty sklepu skorzystał już milion Polaków

Sieć sklepów KiK prężnie rozwija się w Polsce. Do tego po zaledwie czterech miesiącach od uruchomienia w naszym kraju programu lojalnościowego myKiK, odnotowano już okrągły milion jego uczestników. System działa poprzez aplikację na smartfony oraz w formie klasycznego plastiku. Co daje uczestnictwo w tym programie?

dowód osobisty
02.11.2023 17:08 Miliony Polaków mają taki dowód osobisty. Mało kto wie o jego przydatnych funkcjach

Dowód osobisty to powszechnie używany w Polsce dokument, który przydaje się choćby do potwierdzania tożsamości, zawierania umów, głosowania, etc. Wiele osób nie ma pojęcia, że mając odpowiedni dowód, można korzystać z wielu dodatkowych, bardzo przydatnych funkcji. O tym warto wiedzieć.

apteka
02.11.2023 15:57 Znana sieć aptek miała podsłuchiwać pacjentów. "Nie byli informowani o nagrywaniu"

Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącka zwrócił się do Elżbiety Piotrowskiej-Rutkowskiej, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, w sprawie doniesień na temat możliwego bezprawnego rejestrowania rozmów klientów i pracowników w jednej z sieci aptek.

salon orange
02.11.2023 14:07 Darmowe 100 GB internetu w Orange na kartę. Trzeba się pośpieszyć

W przypadku części użytkowników to nie koszt połączeń czy wiadomości tekstowych jest dziś istotny przy wyborze abonamentu, lecz cena bezprzewodowego dostępu do internetu oraz limity wykorzystania danych. W odpowiedzi na to Orange przygotowało dla swoich klientów prezent.

YouTube
02.11.2023 13:46 YouTube rozszerza blokowanie użytkowników i podwyższa ceny za wersję Premium

Należący do Google serwis YouTube jednoznacznie zdecydował się na maksymalizację zysków. Nie chodzi już tylko o rozszerzenie blokady użytkowników korzystających z rozszerzeń usuwających reklamy. Równolegle użytkownicy z dwóch państw zapłacą więcej za wersję premium. Jednym z nich jest Argentyna, drugim Polska.

Tele-Anioł
02.11.2023 10:20 Niewielki gadżet uratował życie setek Polaków. Wkrótce trafi do tysięcy kolejnych

Zakończył się nabór partnerów do realizacji programu Małopolski Tele-Anioł 2.0. Po sukcesie pierwszej części akcji, dzięki której udało się pomóc tysiącom osób, nadszedł czas na zwiększenie zasięgu akcji.

Kaloryfer
02.11.2023 08:33 Jak działają głowice kaloryferów? Wiele osób nie wie, jak poprawnie z nich korzystać

Mogłoby się wydawać, że przy ustawianiu głowic kaloryferów nie czekają nas żadne zaskoczenia – ot, kilka poziomów oznaczonych kolejnymi cyframi, które odpowiadają rosnącej temperaturze. A jednak logika zostająca za kolejnymi oznaczeniami jest inna, o czym nie wszyscy wiedzą.

prl
01.11.2023 14:54 Te rzeczy z PRL są sporo warte, pewnie masz je w domu. To ukryte skarby

Moda na antyki oraz starocie trwa. Wiele rzeczy z dawnych czasów cieszy się dużą popularnością. Polują na nie już nie tylko kolekcjonerzy, ale i osoby, które darzą minione lata sentymentem albo chcą w wyjątkowy sposób urządzić mieszkanie. Oto co warto wystawić na sprzedaż.

mumia
01.11.2023 13:46 Słynna mumia "Juanita" odzyskała twarz, zdjęcia zachwycają. W rekonstrukcji udział brała także Polka

Naukowcom udało się zrekonstruować twarz “Juanity”, czyli najsłynniejszej mumii Peru, a także jednej z najbardziej znanych mumii na świecie. Dziewczyna została złożona w ofierze setki lat temu, teraz wiemy, jak mogła wyglądać za życia. Wśród badaczy, którzy dokonali rekonstrukcji, znalazła się też Polka.

płatność kartą
01.11.2023 13:19 Przydatna funkcja kart płatniczych. Mało kto wie o istnieniu tej opcji

Płatności bezgotówkowe są niezwykle popularną formą uiszczania należności. Jednym ze sposobów na takie regulowanie opłat jest korzystanie z karty. Wielu klientów nie ma pojęcia, że nie wykorzystuje w pełni możliwości, jakie ona oferuje. Oto przydatna funkcja karty płatniczej.

laptop
01.11.2023 11:00 Wygaśnięcie profilu zaufanego, co zrobić? Czy można jeszcze przedłużyć jego ważność?

Od jakiegoś czasu w Polsce prowadzona była kampania informacyjna skierowana do tych, którym 31 października br. kończyła się ważność profilu zaufanego. Wiele osób otrzymało SMS z przypomnieniem. Termin podany przez ministerstwo już minął. Co zrobić, jeśli nie przedłużyliśmy profilu zaufanego w wyznaczonym okresie?

wystawa
01.11.2023 09:48 W Warszawie otwarto wyjątkowy obiekt. To pierwsze takie muzeum w Polsce

W Warszawie powstało nietypowe muzeum - melt museum. Próżno szukać drugiego takiego obiektu w naszym kraju, ani nawet w tej części Europy. “To pierwsze w Polsce multisensoryczne immersyjne doświadczenie”. O co chodzi w tej immersyjnej rozrywce dla całej rodziny? Parę słów o wystawach, godzinach otwarcia i biletach.

smartfon
01.11.2023 09:14 Uwaga na poważne zagrożenie, można stracić majątek. Mamy listę podatnych urządzeń

Właściciele telefonów z Androidem mogą mieć problem. Urządzenia same dzwonią za granicę i nabijają wysokie rachunki. Można w ten sposób stracić ogrom pieniędzy, ale to nie wszystko. Dzieje się tak przez nowy sposób postępowania oszustów. Oto co trzeba wiedzieć - lista urządzeń i jak się chronić.

portfel
01.11.2023 07:38 Znany bank ogłasza istotne zmiany. Jest ważny komunikat dla klientów

Jeden z najpopularniejszych w Polsce banków wystosował obwieszczenie z zapowiedzią dużych zmian. Na nowości muszą przygotować się zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy. Już wkrótce niemal 5 milionów użytkowników spotka się z modyfikacjami dotyczącymi bankowości internetowej.