Archiwum październik 2023

portfel
31.10.2023 14:43 Pilne ostrzeżenie dla klientów popularnego banku. Można stracić duże pieniądze

mBank poinformował swoich klientów o nowych scenariuszach oszustw skutkujących kradzieżą pieniędzy. Sprawa jest na tyle poważna, że zdecydowano nawet, aby rozesłać smartfonowe powiadomienie. Mowa w nim o trzech metodach kradzieży środków, które są aktualnie wykorzystywane przez oszustów.

None
31.10.2023 13:47 Aż 79% programistów chce zmienić pracę. Mają jeden powód

Stack Overflow Developer Survey to jedno z największych i z pewnością cieszące się największym prestiżem badanie społeczności programistów z całego świata. Z podsumowanych właśnie danych wynika, że ogromna większość developerów zamierza zmienić pracę.

PKO Bank Polski
31.10.2023 12:32 Wyświetla się informacja, że dzwoni bank. Można stracić pieniądze

Dziś nie trzeba być hakerem o zaawansowanych umiejętnościach technicznych, by przeprowadzić skuteczny atak i okraść ofiarę. Jeden z polskich banków ostrzega, że trwa kampania wykorzystująca tzw. spoofing, przez który połączenia przychodzące wyglądają tak, jakby dzwonił do nas bank.

Telewizor, Disney+
31.10.2023 11:24 Od jutra za Disney+ zapłacimy więcej. Nie pomoże nawet abonament z reklamami

Usługa Disney+ wdarła się do Polski przebojem, szybko zyskała użytkowników i już po miesiącu od uruchomienia miała 3,6 mln użytkowników, co uplasowało ją to na 3. miejscu wśród wszystkich dostępnych w Polsce streamingów. Mimo sukcesu zdecydowano jednak, aby dostęp do Disney+ był droższy.

Telefon, logi
31.10.2023 10:11 Wirus atakuje wybrane smartfony i nabija rachunki sięgające tysięcy złotych. Pilne ostrzeżenie

Zidentyfikowano nową kampanię dystrybucji złośliwego oprogramowania, która objęła także Polskę. Zagrożeni są przede wszystkim użytkownicy starszych smartfonów z Androidem. Skutki zainfekowania mogą być bardzo dotkliwe –  szkodniki potajemnie wykonują połączenia, „nabijając” przy tym ogromne rachunki.

iMac
31.10.2023 08:56 Apple zaprezentowało nowe komputery. Najwięcej uwagi przyciąga ich procesor

Zgodnie z oczekiwaniami Apple zaprezentowało już nowe urządzenia. Po wrześniowej premierze iPhone’ów przyszedł czas na odświeżenie laptopów i komputera All-in-One. I jest to znaczne odświeżenie, ale przede wszystkim za sprawą tego, że do urządzeń trafiły nowy procesor Apple M3.

pociąg
30.10.2023 21:34 Pesa Bydgoszcz wygrała przetarg na kilka miliardów. Wielki sukces polskiego producenta

Pesa Bydgoszcz, polskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Bydgoszczy, wygrało największy przetarg w swojej historii. Chodzi o kilkumiliardowy kontrakt eksportowy. Komunikat zamieszczony przez Pesa informuje o szczegółach transakcji.

stacja
30.10.2023 19:43 Pierwsza stacja wodorowa na Śląsku właśnie ruszyła. To drugi taki obiekt w Polsce

W Rybniku powstała nowoczesna inwestycja, a mianowicie stacja tankowania wodorem. Można tu zatankować zarówno autobusy, jak i samochody. To pierwsza taka stacja na Śląsku i druga w Polsce. Inwestycja ma być rozwijana o kolejne punkty.

smartfon
30.10.2023 19:42 Opłaty za Facebooka i Instagrama potwierdzone. Znamy daty i ceny

W mediach od jakiegoś czasu pojawiają się informacje na temat opłat, jakie wkrótce będzie trzeba uiszczać w przypadku chęci korzystania z Facebooka i Instagrama w modelu uwzględniającym brak reklam. Meta właśnie potwierdziła te doniesienia. Znamy ceny dla Europy oraz termin wprowadzenia daniny.

poczta
30.10.2023 17:39 Poczta Polska wprowadza ważne zmiany. Chodzi o rezygnację z jednej z usług

Poczta Polska wystosowała komunikat na temat wyłączenia jednej z usług. Dalsze korzystanie z niej będzie wkrótce niemożliwe. Usługa przestanie działać już za miesiąc. Skąd taka decyzja i jak należy się przygotować do zmian?

profil zaufany
30.10.2023 16:03 Profil zaufany wygasa 31 października. Jak przedłużyć jego ważność?

Została tylko chwila na to, aby przedłużyć profil zaufany. Osoby, które otrzymały SMS o konieczności takiego działania, mają czas wyłącznie do 31 października br. Później usługa zostanie anulowana. Jak przedłużyć ważność profilu zaufanego?

laptop
30.10.2023 15:09 Polacy znów nabijani w butelkę. Mnóstwo osób dostaje podobną wiadomość

Trwa kolejna akcja cyberprzestępców z wykorzystaniem popularnej metody oszustwa na osobach robiących zakupy i sprzedających w sieci. Bardzo ważne jest, aby być ostrożnym i podejrzliwym podczas takiej działalności w internecie, oraz by korzystać tylko z rzetelnych źródeł.

Podpisywanie dokumentów
30.10.2023 14:59 Ministerstwo Cyfryzacji przypomina o ważnym obowiązku. Zbliża się ostateczny termin

Ministerstwo Cyfryzacji przypomina o zmianach, jakie wkrótce zajdą na platformach cyfrowych wykorzystywanych do wymiany korespondencji z administracją państwową i samorządową. Powstał nowy obowiązek, którego niedopełnienie może skutkować sankcjami.

ogród
30.10.2023 14:07 Szukali w ogródku zagubionego kolczyka. Zamiast tego znaleźli wyjątkowy skarb

Pewna kobieta podczas przebywania w ogródku koło domu zgubiła kolczyk. Drobna biżuteria tak się zawieruszyła, że konieczna była pomoc w poszukiwaniach. Ich efekty były jednak bardzo niespodziewane. Pod ziemią krył się skarb.

Narayan Muthy
30.10.2023 13:29 Legenda azjatyckiego IT jest zdania, że młodzi powinni pracować 70 godzin tygodniowo

W trzeciej dekadzie XXI wieku coraz bardziej palącym problemem jest konieczność wymyślenia nowego podejścia do pracy. Redukcja godzin, wolne piątki, a nawet dochód bezwarunkowy – wszystko może stanowić odpowiedź na rosnącą automatyzację. Ale nie każdy jest do tego przekonany.

Samsung ZFlip5 Retro
30.10.2023 12:17 Samsung gra na sentymentach. Nowy smartfon nawiązuje do klasyka sprzed lat

Samsung to od wielu lat lider rynku smartfonów z Androida z udziałami na poziomie sięgającym 20%. Koreański producent właśnie zaprezentował nowe urządzenie, które garściami bierze z przeszłości, a konkretniej z 2003 roku i epocki telefonów z klapką. Oto Samsung ZFlip5 Retro.

Kontroler Xbox
30.10.2023 11:12 Microsoft rozzłościł graczy. Rusza blokada „nieautoryzowanych” akcesoriów gamingowych

Konkurencja w tej generacji konsol jest wyjątkowo zacięta. Zarówno PlayStation 5, jak i Xbox w obu wariantach mają do zaoferowania bardzo wiele i każdy może wybrać coś dla siebie. Niestety Microsoft podjął właśnie decyzję, która może przesunąć szalę zwycięstwa na stronę Sony.

liczniki prądu
30.10.2023 09:58 W całej Polsce trwa wymiana liczników na nowe. Czy za wymianę liczników trzeba płacić?

W całej Polsce trwa akcja wymiany liczników, w wyniku której docelowo do milionów gospodarstw trafią nowe urządzenia pozwalające na zdalny odczyt danych. Właściciele domów i mieszkań mają pytania co do przebiegu akcji oraz jedno zasadnicze pytanie – kto zapłaci za wymianę?

Mark Zuckerberg
30.10.2023 08:32 Mark Zuckerberg w poważnych tarapatach. Odpowie za łamanie praw chroniących dzieci

Internetowe imperium Marka Zuckerberga znów ma kłopoty z prawem. W Stanach Zjednoczonych korporację Meta pozwano w 33 stanach za naruszanie tzw. aktu COPPA, który reguluje w USA standardy prawne ochrony dzieci w przestrzeni internetowej. Skala i zaangażowanie prokuratury może być dla Facebooka nie lada problemem.

ChatGPT
29.10.2023 21:41 Lepsza niż ChatGPT. Nowa sztuczna inteligencja odpowiada niemal jak człowiek

Za miesiąc minie rok, odkąd światu udostępniono do eksperymentów ChatGPT. Wówczas ruszyła lawina – powstała trudna do oszacowania liczba mniej lub bardziej wartościowych prognoz i podcastów. Jedni śmiali się z nieporadności modelu, drudzy byli zaniepokojeni długofalowymi skutkami. Na horyzoncie maluje się jednak coś nowego. Coś, co może sprawić, że ChatGPT stanie się przestarzałe.

Sortownia Amazon
29.10.2023 21:39 Wielki strajk w Amazonie. Zakłady staną kluczowego dnia

Pod względem kapitalizacji rynkowej Amazon to dziś piąta korporacja świata. Niestety, zdaniem pracowników nijak nie przekłada się to na ich zarobki. Potwierdzono już, że mają oni zamiar dobitnie zasygnalizować swoje problemy w arcyważnym dla korporacji dniu.

ładowanie smartfonów
29.10.2023 20:08 Jak ładować smartfony? Obalamy największe mity

Przez lata utarło się wiele praktyk, które rzekomo mają podwyższać wydajność pracy akumulatorów zasilających smartfony lub przekładać się na dłuższą żywotność. Choć część z nich ma pełne uzasadnienie, to niektóre z nich należy włożyć między bajki. Jak najlepiej ładować smartfony? 

złomowisko
29.10.2023 18:14 Nawet 40% komputerów za 2 lata może trafić na złom. Powstała petycja

Choć może się wydawać, że Windows 10 ujrzał światło dzienne stosunkowo niedawno, to od premiery pierwszej wersji minęło ponad 7 lat. To oznacza, że jego dziesięcioletni okres jego wsparcia nieubłaganie zmierza ku końcowi, co już teraz budzi sprzeciw użytkowników. Wygląda na to, że Microsoft czekają spore przeszkody w realizacji harmonogramu.

Smartfon
29.10.2023 16:33 Ostrzeżenie na smartfonach Huawei: „Google to złośliwa aplikacja”. O co chodzi?

Użytkownicy smartfonów Huawei zgłaszają problemy z działaniem ich urządzeń, a konkretniej z działającymi na ich urządzeniach aplikacjami pochodzącymi od Google. System ostrzega ich, że smartfon został zainfekowany trojanem. Występują one także w Polsce. Wyjaśniamy, czy zagrożenie jest realne oraz jak rozwiązać problem.

Starlink
29.10.2023 16:03 Dziś "kosmiczny pociąg" znów na polskim niebie. O której i gdzie będzie go widać?

Niemal co tydzień firma SpaceX, której dyrektorem wykonawczym jest Elon Musk, umieszcza na orbicie kolejne satelity Starlink. W przyszłym roku będzie ich jeszcze więcej – rakiety Space X mają startować średni co 2,5 dnia. Dziś wystrzelone zostały kolejne Starlinki, a to dobra okazja do obserwacji.

Aplikacja YouTube
29.10.2023 15:14 YouTube wykrywa blokowanie reklam bezprawnie? Europa może zostać bez dostępu do serwisu

Zmierzający ku końcowi rok upłynął na YouTube pod znakiem walki z użytkownikami blokującymi reklamy. Stopniowo wyciągano coraz cięższe działa, aż w końcu dostęp dla osób korzystających z adblockerów został całkowicie wyłączony. Rzecz w tym, że według  europejskiego prawa – być może z naruszeniem prawa.

cmentarz
28.10.2023 15:55 Zmarły sam "wygłosi" mowę. Ogromne zmiany w branży pogrzebowej nadchodzą

Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. Dla wielu z nas odwiedziny na cmentarzach są czasem refleksji nad przemijaniem. Branża pogrzebowa wciąż się rozwija, a technologiczne rozwiązania już wkrótce mogą sprawić, że pogrzeby będą wyglądały zupełnie inaczej niż te sprzed lat. Najciekawszą propozycją wydaje się „przemowa z zaświatów”.

helikopter
28.10.2023 14:09 Z nieba spadały pieniądze, tłum ludzi rzucił się na banknoty. Nagranie obiegło sieć

Internet obiegło nagranie, na którym widać spadające z nieba pieniądze i tłum ludzi, który biega po polu i próbuje złapać jak najwięcej banknotów. Wszystko przez to, że pewien influencer rozrzucił w przeliczeniu ok. 4 milionów złotych wprost z helikoptera. Akcja wywołała ogromne zamieszczanie, bo okazała się mieć drugie dno.

smartfon
28.10.2023 13:25 79-latek zainstalował aplikację i stracił majątek. Policja ostrzega Polaków

Policja informuje o kolejnej osobie, która została okradziona przez to, że skusiła się na instalację niebezpiecznej aplikacji. 79-latek z woj. lubelskiego stracił w ten sposób kilkadziesiąt tysięcy złotych. Funkcjonariusze apelują o ostrożność i zachowanie rozsądku.

tramwaje
28.10.2023 11:10 Rewolucja w komunikacji miejskiej w Warszawie. Duże zmiany dla pasażerów

Mieszkańców stolicy czekają duże zmiany w sposobie korzystania z komunikacji miejskiej, a dokładniej w kwestii biletów. Wprowadzony zostanie nowy system biletowy. Inwestycja ma kosztować kilka milionów złotych.

laptop
28.10.2023 10:19 Uważaj na tę przeglądarkę. Potajemnie instaluje niechciane oprogramowanie

Ciesząca się popularnością przeglądarka, która zajmuje 10. miejsce w rankingu “Top najbezpieczniejszych przeglądarek dbających o Twoją prywatność w 2023 r.” stworzonym przez NordVPN, okazała się potajemnie instalować niechciane oprogramowanie na komputerach użytkowników. To nie pierwsza wpadka z tą przeglądarką. 

aplikacje
28.10.2023 08:40 Mapy Google z nowościami, tego jeszcze nie było. Skorzysta każdy

Na blogu Google Blog Polska pojawiły się informacje na temat nowości wprowadzanych do popularnej aplikacji. Twórcy planują całkiem sporo usprawnień w Mapach Google. Chodzi o kilka bardzo ciekawych i przydatnych funkcji. Skorzysta każdy, nie tylko kierowcy.

Sundar Pichai
27.10.2023 22:17 Posiadacze smartfonów są dla Google jak towar? Ujawniono wewnętrzną korespondencję

Google przy około 90% udziałów w rynku jest niekwestionowanym liderem rynku wyszukiwarek internetowych i nic nie wskazuje, by miało się to zmienić. W toku dochodzenia, jakie trwa w Departamencie Sprawiedliwości USA, poznajemy kulisy procesu, dzięki któremu korporacja jest dziś oskarżana o praktyki monopolowe.

sklep xiaomi
27.10.2023 21:32 Polacy uwielbiają tę markę smartfonów. Ich nowe flagowce właśnie miały premierę

To jedna z największych sprzętowych premier na rynku mobilnym tej jesieni. Światło dzienne ujrzały smartfony Xiaomi 14 i Xiaomi 14 Pro – dwa flagowe modele niezwykle cenionego nad Wisłą producenta.

None
27.10.2023 18:51 Papież zachęca młodych do programowania. Za przedsięwzięciem „Code with Pope” stoi Polak

Papież Franciszek idzie z duchem czasu i dostrzegł potrzebę zachęcania młodych do nauki programowania. W ramach inicjatywy „Code with Pope” zapoczątkowanej przez polskiego programistę i przedsiębiorcę, Mirona Mironiuka, biskup Rzymu chce, by jak najwięcej młodych osób zainteresowało się tworzeniem oprogramowania.

śmieci w lesie
27.10.2023 17:14 Wyrzucił do lasu 90 kg śmieci. Policja odnalazła go dzięki kodom kreskowym

Wyrzucanie śmieci na tereny zielone, przede wszystkim do lasów, to praktyka, dla której nie sposób znaleźć usprawiedliwienia. Mimo to lasy pełne są odpadów, z czym trudno walczyć. Może w tym pomóc trochę sprytu i… kody kreskowe. 

Bankomat
27.10.2023 15:16 Te popularne PIN-y są najsłabszą ochroną. Złamanie ich to dla hakerów betka

Ochrona kont użytkowników to kluczowy element ochrony budowania cyberbezpieczeństwa – zarówno w przypadku usług wykorzystywanych na co dzień w życiu prywatnym, jak i w życiu zawodowym. W sferze utwardzenia ochrony tych obszarów dzieje się dziś wiele, jednak nadal – przynajmniej częściowo – musimy polegać na PIN-ach. 

salon Orange
27.10.2023 14:57 W końcu prawdziwe 5G w Polsce. Orange pochwalił się prędkościami

Przed tygodniem w ciągu 3 dni od rozpoczęcia aukcji na częstotliwości 5G informowaliśmy o jej rozstrzygnięciu i przyznaniu dostępu do częstotliwości czterem polskim operatorom. Po trzech lata przestoju prace nad prawdziwym 5G w Polsce w końcu nabierają tempa. Potwierdzają to wyniki testów.

telefon
27.10.2023 14:39 Lepiej natychmiast usuń te aplikacje z telefonu. Mogą wyczyścić twoje konto

Jesteśmy tak nawykli do korzystania z rozmaitych aplikacji na telefon, że nie zdajemy sobie sprawy, że niektóre z nich mogą nas na przykład okradać. Specjaliści wystosowali ostrzeżenie na temat kilkunastu aplikacji, które stanowią zagrożenie dla naszych finansów oraz dla żywotności telefonu. Zainstalowały je miliony osób. Lepiej od razu usunąć z urządzenia takie programy.

Andrzej Duda
27.10.2023 13:43 Znaleźli lokalizator w rządowym aucie. Czy urządzenie może być niebezpieczne? Jest komentarz ekspertów

Media donoszą o odkryciu lokalizatora w samochodzie Kancelarii Prezydenta, od jakiegoś czasu trwa w tej sprawie śledztwo. Ten incydent wzbudził szereg ważnych pytań. Czy to urządzenie może być niebezpiecznym narzędziem dla przestępców? Czy takie działanie jest legalne? Eksperci komentują sytuację.

licznik prądu
27.10.2023 13:02 W Polsce trwa masowa wymiana liczników. Czy to bezpieczne? "Konieczne podjęcie pilnych działań"

Sektor energetyczny w Polsce, podobnie jak w innych krajach, jest szczególnie narażony na ataki hakerów. Dlatego niezwykły niepokój budzi obecnie decyzja o masowej wymianie liczników prądu na te typu smart. Eksperci podkreślają, że to może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

pieniądze tvn
27.10.2023 11:49 Potężna kara dla TVN, wszystko przez jeden błąd. "Wygląda na złośliwe nękanie"

Maciej Świrski, szef KRRiT - Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, zdecydował o nałożeniu gigantycznej kary na jedną z najpopularniejszych stacji telewizyjnych. Wszystko przez drobny błąd, za który stacja od razu przeprosiła. Media donoszą, że sprawa ma zakończyć się w sądzie.

telewizja
27.10.2023 09:46 Telewizja za darmo na rok? Oto co trzeba zrobić, wiele osób może skorzystać

Oglądanie telewizji to dla Polaków wciąż jedna z ulubionych form spędzania czasu wolnego. W dzisiejszych czasach rozwój tej gałęzi rozrywki zaszedł tak daleko, że nie trzeba mieć anteny, a nawet telewizora, aby oglądać różne kanały. Teraz pojawiła się natomiast opcja oglądania programów telewizyjnych przez rok za darmo. Oto co trzeba zrobić.

telefon
27.10.2023 08:20 Wielu Polaków dostaje podobną wiadomość. Lepiej natychmiast ją usuń

Pojawiło się ostrzeżenie o kolejnym podstępie przestępców, którzy rozsyłają masowo do Polaków wiadomości z niebezpiecznym linkiem. Łatwo się nabrać, ponieważ z usług, pod którą podszywają się oszuści, korzysta mnóstwo osób. Na co zwrócić uwagę?

samochód we mgle
26.10.2023 22:57 Polak śmiertelnie potrącił turystę w Norwegii. Wyjdzie na wolność dzięki zjawisku Purkiniego

Sąd Apelacyjny w Oslo uniewinnił Polaka, który w 2016 roku ze skutkiem śmiertelnym potrącił w Norwegii pieszego. Choć pierwszy instancja skazała go na pobyt w więzieniu, utratę prawa jazdy i zasądziła odszkodowanie, stwierdzono, że mężczyzna nie mógł dostrzec ofiary wypadku. Było to spowodowane zjawiskiem Purkiniego.

None
26.10.2023 21:39 Policja zaczyna obserwować w nowy sposób. Czujność muszą zachować także piesi

Policja dość sprawnie zaadaptowała do swoich potrzeb bezzałogowe statki powietrzne, czyli drony. Obserwacja obywateli z ich użyciem, choć jeszcze kilka lat temu wywołałaby zapewne liczny sprzeciw obrońców prywatność i krytyczne oceny takich metod inwigilacji, dziś jest standardem. Przekonali się o tym mieszkańcy Lublina.

elektrownia jądrowa
26.10.2023 19:31 Pierwsza elektrownia jądrowa w Polsce. Jest decyzja o lokalizacji

Spółka Polskie Elektrownie Jądrowe poinformowała o zakończeniu kolejnego etapu prac nad budową pierwszej polskiej elektrowni jądrowej. Choć ma ona charakter administracyjny, to jednak jest ważnym krokiem do tego, by w polskim miksie energetycznym w końcu pojawiła się tak potrzebna energia jądrowa.

Kasa samoobsługowa
26.10.2023 17:06 Nowość w Biedronce. Ukryta funkcja w kasach samoobsługowych

Można odnieść, że kasy samoobsługowe budzą w Polakach ambiwalentne odczucia – dla jednych to świetny sposób na ominięcie kolejek, inni je krytykują. To jednak nie zraża do dalszych inwestycji w kasy samoobsługowe największej z sieci marketów, Biedronki. Tamtejsze urządzenia właśnie zyskały nową przydatną funkcję.

None
26.10.2023 15:11 Szef Microsoftu ujawnił, jakiej decyzji najbardziej żałuje. „Były sposoby, aby to zadziałało”

Gdy w 2014 roku stery Microsoftu objął Satya Nadella, w korporacji rozpoczęła się rewolucja. Udało się gruntownie zmienić profil działalności i zamiast skupiać się na rynku konsumenckim, postawiono na rozwój biznesowych usług chmurowych, a ostatnio na sztuczną inteligencję. Nadella w ostatnim czasie przyznał, gdzie w tym wszystkim popełnił największy błąd.

Leonardo Altobelli
26.10.2023 14:36 Najstarszy student świata ma 91 lat i właśnie zgarnął 15 dyplom. Mamy też polską rekordzistkę

Leonardo Altobelli ma 91 lat i właśnie odebrał 15 dyplom ukończenia studiów. Emerytowany lekarz jest określany “najstarszym studentem na świecie”. Mężczyzna skomentował swoje życiowe wybory i opowiedział, co dalej ze studiowaniem. Rekord dotyczący kończenia kolejnych kierunków w tak sędziwym wieku należy do Włocha, ale w Polsce również mamy rekordzistkę w kwestii studiowania. Jaki tytuł nosi? I co dalej z “wiecznym studentem”?

Kuba Wojewódzki
26.10.2023 13:55 Takich zdjęć nie wolno wrzucać do internetu. Kuba Wojewódzki już się o tym przekonał

Internet stał się nieodzowną częścią naszego życia. Szczególnie media społecznościowe stanowią podstawowe narzędzie komunikacji i interakcji w dzisiejszym świecie. Niestety mogą też wpływać na kwestie bezpieczeństwa. Wystarczy wstawić nieodpowiedni tekst lub zdjęcie, aby wpakować się w kłopoty. Konsekwencjami może być np. utrata środków finansowych.

NASA
26.10.2023 12:50 To zdjęcie z Jowisza zadziwia, NASA właśnie je opublikowała. “W samą porę na Halloween”

NASA opublikowała niesamowite zdjęcie dostarczone dzięki misji Juno. “W samą porę na Halloween” napisała NASA w komentarzu do fotografii poczynionej podczas przelotu obok Jowisza. To, co udało się uchwycić, przywodzi na myśl twarz bajkowego Quasimodo. Oto zdjęcie, oraz wyjaśnienie niezwykłego widoku.

stacja paliw
26.10.2023 10:30 Orlen testuje nową usługę. Ten pomysł może okazać się prawdziwym hitem

Orlen kojarzy się ostatnimi czasy głównie z różnego rodzaju doniesieniami medialnymi powiązanymi z Danielem Obajtkiem, ale też z gigantycznymi inwestycjami, oraz z różnymi usługami. Przede wszystkim ze stacjami paliw i z automatami umożliwiającymi wysyłkę i odbiór paczek. Teraz do tej puli doszedł kolejny pomysł Grupy Orlen. I może okazać się hitem.

pieniądze
26.10.2023 09:30 Już się zaczęło, można zgarnąć świetne nagrody. Wystarczy zrobić tę jedną rzecz

Ruszyła nowa specjalna loteria, w puli są aż 123 nagrody. Wśród nich można znaleźć iPhone 14 Pro, Samsunga Galaxy S23 Ultra oraz nagrody pieniężne. Czas akcji jest ograniczony. Co trzeba zrobić, by zgarnąć upominek?

bank
26.10.2023 08:09 Klienci znanego banku w niebezpieczeństwie. Jest pilny komunikat: "Bądźcie czujni i nie dajcie się okraść"

Niemal 5 milionów klientów jednego z popularnych w Polsce banków jest zagrożonych ze względu na trwającą kampanię cyberoszustów. Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego (CSIRT KNF) przestrzega przed atakiem i pokazuje, jak wygląda schemat działania przestępców. Warto to wiedzieć, ponieważ inaczej można łatwo stracić pieniądze.

telefon komorkowy
25.10.2023 17:21 Wpisz te dwa kody i sprawdź, czy jesteś "na podsłuchu". Każdy może być w niebezpieczeństwie

Żyjemy w czasach, w których nowoczesne rozwiązania technologiczne są na wyciągnięcie ręki. Stały dostęp do smartfonów, które bardziej przypominają dziś komputery niż klasyczne telefony komórkowe, jest niewątpliwie bardzo wygodny. Niestety, niesie za sobą także ryzyko. Użytkownicy mogą chociażby paść ofiarą podsłuchu. Kody MMI, o których nie każdy z nas wie, pomogą w zachowaniu prywatności.

dworzec
25.10.2023 14:35 Zmiana czasu a kursowanie pociągów, co trzeba wiedzieć? Uwaga, jest ważny komunikat PKP

W nocy z soboty na niedzielę (28-29 października) nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Wydarzenie to okupione jest nie tylko koniecznością przestawienia zegarków analogowych i dostosowania się do innego trybu funkcjonowania. Ma też wpływ np. na rozkład jazdy pociągów. PKP wystosowało na ten temat istotny komunikat. Lepiej to wiedzieć przed podróżą.

cmentarz
25.10.2023 13:04 Jak szybko znaleźć grób na cmentarzu we Wszystkich Świętych? Jest na to dobry sposób

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Wiele osób wybierze się na groby bliskich. Często specjalnie w tym celu trzeba jechać w zupełnie inną część Polski, do kraju wracają też osoby, które mieszkają za granicą. Niekiedy można się pogubić i mieć problem ze znalezieniem grobu. Teraz można skorzystać z udogodnienia, które pomoże odnaleźć miejsca pochówku na cmentarzach parafialnych.

telefon
25.10.2023 12:20 Straciła gigantyczną sumę pieniędzy w godzinę. Wszystko przez jeden telefon

Wystarczył jeden telefon, aby 39-letnia mieszkanka powiatu sulęcińskiego straciła majątek. Zadzwonili do niej oszuści, którzy posłużyli się dobrze znanym sposobem na wyłudzenie. Policja ostrzega.

komputer
25.10.2023 12:17 Robi to mnóstwo Polaków, a potem sypią się kary. Działalność w internecie a obowiązujące prawo

W dzisiejszych czasach z internetu korzysta ogrom ludzi, wiele z tych osób próbuje prowadzić lub prowadzić swoją działalność w sieci, wykorzystując do biznesu media społecznościowe. Nie każdy wie, że być może łamie prawo. Przekonują się o tym kolejne osoby, którym Prokuratura stawia zarzuty. Na temat sytuacji wypowiada się ekspert - radca prawny Edyta Oleszczuk-Romańska z Kancelarii Prawnej “Chałas i Wspólnicy”.

telefon
25.10.2023 12:14 Wielkie zmiany na Instagramie. To się może nie spodobać użytkownikom

Na popularnej platformie społecznościowej Instagram, która słynie z prezentowania tam zdjęć oraz od niedawna także rolek, mają zajść niezbyt ciekawe zmiany. Tysiące użytkowników może się dosłownie wściec.

osiedle
25.10.2023 08:42 Z Polski będzie widać coś niezwykłego. Częściowe zaćmienie Księżyca już za kilka dni

W ostatnich miesiącach na nocnym niebie często podziwiamy różne ciekawe zjawiska. Szczególnie październik niemal co noc oferuje różne spektakle. Ten, które będzie miał miejsce już wkrótce, będzie można w dodatku obserwować w tym roku tylko ten jeden raz, właśnie za kilka dni.

Komputer z Windowsem
24.10.2023 23:27 Duże nowe wydanie kultowego programu. Warto dać mu szansę

Przeglądarka Firefox po implementacji wielu elementów nowego silnika Servo pod żadnym względem nie odstaje od programów budowanych na bazie Chromium – Chrome’a, Opery,  Brave’a czy Edge’a. Mimo tego szczyt popularności  Firefox ma już za sobą. Także w Polsce. Intensywne prace nad przeglądarką jednak nie ustają, co potwierdza wydana właśnie wersja 119.

Krzysztof Brejza
24.10.2023 22:13 Pegasus w Polsce. Ujawnili, kto i po co korzystał z oprogramowania

Powraca sprawa możliwego przekroczenia uprawnień przez służby poprzez używanie oprogramowania szpiegującego Pegasus. Jeden z posłów Koalicji Obywatelskiej twierdzi, że dotarł do potwierdzenia informacji, że Pegasus był wykorzystywany do inwigilacji osoby publicznej jawnie skonfliktowanej z Ministrem Sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro.

smartfon
24.10.2023 21:33 Policja ostrzega Polaków. Jeśli odbierzesz taki telefon, od razu rozłącz się

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu ostrzega przed kolejną kampanią tzw. oszustw na pracownika banku. Mimo tego, że oszuści realizowali taki scenariusz już wielokrotnie wcześniej, to i tym razem udało im się okraść mieszkańca powiatu trzebnickiego. Mężczyzna stracił pokaźną kwotę.

Astronauta
24.10.2023 20:13 Próbka sprzed 51 lat zdumiała naukowców. Księżyc jest znacznie starszy niż sądziliśmy

Choć Księżyc to najbliższe Ziemi ciało niebieskie i jedyne inne od Ziemi, na którym człowiek kiedykolwiek postawił stopę, to często przekonujemy się, że wiemy o nim niewiele. Potwierdzają to najnowsze ustalenia, według których nasz jedyny naturalny satelita jest znacznie starszy, niż wcześniej szacowano.

laptop
24.10.2023 20:05 Google ma nowy pomysł na ochronę prywatności. Ukryje adresy użytkowników za proxy

Producenci przeglądarek internetowych dostrzegli wzrastającą świadomość internautów w kwestii naruszeń ich prywatności i prześcigają się w implementacji nowych mechanizmów mających tę prywatność chronić. Śmiałe kroki przesięwzięli właśnie twórcy Chrome’a, który w najbliższej przyszłości będzie mógł zatajać przed witrynami kolejne kluczowe informacje.

komputer
24.10.2023 17:22 To może być koniec komputerów, jakie znamy. Dwie potęgi łączą siły

Zapowiadają się duże zmiany na rynku komputerów osobistych. Dotychczas najpowszechniejsza pecetowa architektura x86 ostatecznie odejdzie w niepamięć, być może razem z korporacją, która ma do niej prawa – Intelem. Wszystko to przez sojusz dwóch sił, które mają zdolność zainicjowania na rynku pecetów nowej ery.

komputer
24.10.2023 15:22 Twój Profil Zaufany wygaśnie 31 października 2023 r. Co trzeba zrobić?

Polacy masowo dostają SMS z wiadomością o końcu ważności Profilu Zaufanego. Rzeczywiście, wiele osób może spodziewać się unieważnienia tego profilu 31 października. Co trzeba zrobić, by przedłużyć jego ważność?

smartfony
24.10.2023 13:27 Wojsko będzie miało nowe smartfony. Pójdzie na to gigantyczna kwota

Otwarte zostały oferty w przetargu na dostawę urządzeń mobilnych dla wojska. Chodzi o zamówienie tysięcy smartfonów oraz setek tabletów. Kwota przeznaczona na realizację tego zamówienia jest gigantyczna.

policja
24.10.2023 12:07 Niebywałe, co robił ten taksówkarz, to przechodzi ludzkie pojęcie. Nagranie ma miliony wyświetleń

W Warszawie nagrano nietypową sytuację z udziałem taksówkarza. Podczas postoju robił coś, czego zdecydowanie nie powinien. “Nagranie jest niezwykle niepokojące”, powiedziała policja. Co na ten moment udało się ustalić?

pukanie do drzwi
24.10.2023 11:24 Kontrole w domach Polaków, sypią się kary. Kilka tysięcy osób ma problem. A to dopiero początek

Trwają kontrole w polskich gospodarstwach domowych oraz instytucjach. Wszystko przez konieczność uiszczania jednej konkretnej opłaty i często uchylanie się od tego narzuconego obowiązku.

paczkomat
24.10.2023 11:01 Paczkomat jak "kalendarz adwentowy", nagranie z kradzieży obiegło sieć. InPost komentuje incydent

Do mediów społecznościowych trafił film, na którym widać zniszczony automat InPostu. Widok okradzionego Paczkomatu przypomina komentującym “kalendarz adwentowy”. Do sprawy zdewastowania obiektu odniósł się rzecznik firmy.

policja
24.10.2023 09:35 Podszywali się pod firmy, wygenerowali straty na ponad 13,5 milionów złotych. CBZC wkroczyło do działania

Funkcjonariusze Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości podali informację o rozbiciu zorganizowanej grupy przestępczej, która stosowała phishing, aby dokonywać wyłudzeń. Łączna suma strat poniesionych przez poszkodowanych opiewa na kilkanaście milionów.

bankomaty
24.10.2023 08:45 Skandal w znanym polskim banku? Klientka w gorzkich słowach opowiedziała o sytuacji

Pani Olga na swoim kanale “Życie Stewardessy” na YouTube podzieliła się nieprzyjemną sytuacją, która spotkała ją w jednym ze znanych banków. Wieloletnia klientka tej instytucji nie szczędziła słów wzburzenia i rozczarowania.

None
23.10.2023 14:18 Nowy obowiązek dla osób fizycznych w ZUS-ie. Nadchodzi ostateczny termin

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina o nowym obowiązku, któremu już od 1 stycznia będą podlegali wszyscy płatnicy składek. Chodzi o konieczność założenia konta na prowadzonej przez ZUS Platformie Usług Elektronicznych. Wyjaśniamy, jak przebiega ten proces.

Samochód Izera
23.10.2023 13:07 Koniec polskich samochodów elektrycznych Izera? Pół miliarda złotych w błoto

Polskie samochody elektryczne Izera były jednym ze sztandarowych projektów kolejnych dwóch rządów Prawa i Sprawiedliwości. Jest niemal pewne, że nie uda się sformować trzeciego, a to rodzi wątpliwości, czy Izery kiedykolwiek wyjadą na drogi. Według nieoficjalnych doniesień – nie.

Komputer Apple
23.10.2023 11:04 Apple szykuje niespodziankę. Premiery nowych urządzeń już za tydzień

Okrzepliśmy już po premierze nowych iPhone’ów. Choć ich sprzedaż idzie świetnie, to jednak trudno stwierdzić, aby krzepnąć było po czym – iPhone’y 15 to bodaj najmniej różniące się od poprzedniej generacji smartfony w całej historii tych urządzeń. Apple ma jednak przygotowywać kolejne premiery, których spodziewamy się jeszcze w październiku.

Teleskop TRIDENT
23.10.2023 09:36 Chiny umieszczą gigantyczny teleskop na dnie Pacyfiku. Będzie szukał cząstek-duchów

Powszechnie znane są największe teleskopy naziemne, wielu z uwagą śledzi pracę zawieszonych na orbicie czy w przestrzeni kosmicznej teleskopów Hubble’a i Webba. Ale często zapominamy, że teleskopy mogą być także… podwodne. Największą inwestycję tego rodzaju zapoczątkowano właśnie w Chinach.

None
23.10.2023 07:39 Co dalej z gazociągiem Balticconnector? Naprawy potrwają miesiące, Litwa się zbroi

Wygląda na to, że pierwotne doniesienia o uszkodzeniu gazociągu Balticonnector i ich relatywnie uspokajający ton były przedwczesne. Dziś wiemy już o znacznie większej  skali i skutkach incydentu. Także tych militarnych.

komputer
22.10.2023 15:16 Blizzard wypełnił komputer ludzką krwią? Dziwna kampania podbija świat

Blizzard wpadł na pomysł bardzo nietuzinkowej kampanii, którą wprowadzono przy okazji niedawnej premiery drugiego sezonu “Diablo IV”. “Sezon Krwi” niesie ze sobą prawdziwy deszcz nagród, ale i deszcz tytułowego płynu ustrojowego. Jak to, zapytacie? Oto co tym razem wymyślili.

Disco Elysium - artwork
22.10.2023 14:21 Stos darmowych gier do zgarnięcia w sklepach i usługach. W co warto zagrać pod koniec października?

Zbliżający się wielkimi krokami koniec miesiąca to dobry czas, by przyjrzeć się ofercie sklepów i usług, które całkowicie za darmo lub w ramach abonamentu oferują nam nowe, ciekawe produkcje. Oto co mamy do dyspozycji w drugiej połowie listopada i najbliższej przyszłości.

dron amazon
22.10.2023 14:09 Drony będą dostarczać leki? Rewolucyjne doniesienia, wielu na to czekało

Amazon przyzwyczaił nas do tego, że systematycznie rozszerza testy dostaw z użyciem swoich dronów w ramach usług Prime Air. Choć zapewne upłynie jeszcze sporo wody, zanim takie usługi będą dostępne w Polsce, to korporacja właśnie weszła w nowy etap rozwoju usługi – drony testowo dostarczają już leki.

None
22.10.2023 11:52 „Kosmiczny pociąg” przeleci nad Polską. O której i gdzie będzie można go zobaczyć?

Już dzisiejszego wieczoru z terytorium Polski będzie można zaobserwować niecodzienne zjawisko. Dostrzegalna może być konstelacja satelitów umieszczonych na orbicie w ramach przedsięwzięcia Starlink. O której można będzie zaobserwować satelity i gdzie?

None
22.10.2023 11:09 Tesla za ćwierć miliona nie wytrzymała intensywnego deszczu. Horrendalny rachunek za naprawę

Samochody Tesla nie należą do najtańszych i nie chodzi tu nawet o sam koszt zakupu pojazdy, ale też ewentualne naprawy. Szczególnie dotkliwie przekonał się o tym pewien mieszkaniec Edynburga, który w wyniku usterki jednego z komponentów  otrzymał rachunek na kwotę dalece przekraczającą jego najciemniejsze prognozy.

Laptop z Windowsem 11
22.10.2023 09:41 Niezwykły procesor IBM-u: NorthPole jest 25 razy szybszy w trenowaniu sieci neuronowych niż najlepsze GPU

Budowanie sieci neuronowych i prace nad szeroko pojętą tzw. sztuczną inteligencją są dziś ograniczane dwoma czynnikami: zapotrzebowaniem na moc obliczeniową oraz energię. IBM opracował prototyp dość nietypowego procesora, który ma rozwiązać przynajmniej jeden z nich. Poznajcie IBM NorthPole.

Daniel Obajtek
21.10.2023 21:16 Wielomilionowa inwestycja Orlenu. Daniel Obajtek pęka z dumy

Fundusz kapitałowy z Grupy Orlen ponownie zdecydował się zainwestować w nowe technologie. Tym razem chodzi o ulokowanie pieniędzy w polskim startupie, który specjalizuje się w kilku koncepcjach z branży tech. Łącznie Orlen ulokował już setki milionów w spółki technologiczne.

więzienie
21.10.2023 21:02 Więźniowie szkolą sztuczną inteligencję. Eksperci ostrzegają: "Groźna praktyka"

Wytypowana przez startup Metroc grupa więźniów została zatrudniona do bardzo nietypowego zadania. Chodzi o szkolenie algorytmów sztucznej inteligencji. Dlaczego akurat osadzeni mają za zadanie wykonywać tę pracę i ile im za to płacą?

pkp intercity
21.10.2023 18:53 Rewolucja w pociągach PKP. Pasażerowie będą zachwyceni

PKP PLK nakazało przewoźnikom wprowadzić spore zmiany. Chodzi o modernizację ogromnej liczby pociągów. Nowe zasady obejmą wszystkich przewoźników, zarówno linii dalekobieżnych, jak i również regionalnych. Wszystko ma być gotowe na rozkład jazdy 2024/2025.

kobieta z telefonem
21.10.2023 18:24 InPost zapowiada problemy, trzeba się przygotować. Chodzi o Paczkomaty

InPost planuje ograniczyć czasowo dostęp do części usług. Wiele osób będzie miało problem ze skorzystaniem z oferty przedsiębiorstwa, trzeba się zawczasu przygotować. Firma przestrzega, jest oficjalny komunikat.

pieniądze
21.10.2023 17:04 W kieszeni może zostać nawet 500 zł. Znany producent odda pieniądze za zakupy

Postrzeganie kwoty 500 zł jako dużo czy mało jest subiektywne i zależy od indywidualnych okoliczności finansowych, potrzeb i priorytetów każdego człowieka, jednak wizja zachowania takiej sumy w portfelu kusi wiele osób. Teraz pojawiła się nowa oferta promocyjna, która umożliwia skorzystanie z takiej możliwości.

Elon Musk
21.10.2023 15:34 Elon Musk z kłopotami, chodzi o premierę Cybertrucka. "Kopiemy własny grób"

Mnóstwo osób wyczekuje premiery długo zapowiadanego projektu Tesli. Musk jednak studzi emocje odbiorców. Choć pierwsze egzemplarze mają trafić do nabywców już niedługo, miliarder przestrzega przed pewnymi problemami.

Bankomat
21.10.2023 15:29 Masz konto w tych bankach? Lepiej się przygotuj, będą kłopoty z płatnościami

Sobotnie popołudnie, a zwłaszcza wieczór, to dla wielu Polaków czas aktywnego wypoczynku i rozrywki. Niestety część z nas może czekać niemiła niespodzianka – wiele banków operujących na polskim rynku przeprowadza w weekend prace skutkujące niedostępnością najważniejszych usług.

Ptak reliktowiec mały
21.10.2023 14:13 Ten ptak właśnie został uznany za gatunek wymarły. Można posłuchać jego niezwykłego śpiewu

Tak naprawdę nie wiemy, ile gatunków wymiera każdego roku na Ziemi. Według różnych szacunków jest ich od 5 do aż 500 tysięcy, co pokazuje, że biosferę znamy w stopniu dalece mniejszym niż mogłoby się to wydawać antropocentrystom. Do listy wymarłych gatunków właśnie dołączył kolejny.

Wyszukiwarka Google
21.10.2023 13:24 Wyciek danych z przeglądarek, eksperci alarmują. Nie ma na to sposobu?

Dla wielu internatów jedną z najwrażliwszych informacji, jakie mogą wpaść w niepowołane ręce, jest historia odwiedzanych witryn. Współczesne przeglądarki na ogół skutecznie chronią te informacje, niemniej w Chrome odnaleziono wadę jednej z funkcji, dzięki której można uzyskać dostęp do listy tysięcy najczęściej odwiedzanych witryn.

Laptop
21.10.2023 11:58 Włączyłeś tę funkcję? Nie zdziw się, gdy komputer zwolni nawet o 45%

Rosnąca liczba zagrożeń dla cyberbezpieczeństwa idzie w parze z coraz większym ich zróżnicowaniem oraz skomplikowaniem. To zachęca do wprowadzania odpowiednich miar bezpieczeństwa. Niestety, czasem mogą one mieć bardzo negatywny wpływ na komfort korzystania z samych urządzeń i ich wydajność. Przekonali się o tym ci użytkownicy Windowsa, którzy korzystają z BitLockera.

None
21.10.2023 10:57 Starlink, Bluewalker, Kuiper – na niebie coraz gęściej od satelitów. Dlaczego to poważny problem?

Wczoraj nad Polską przeleciał satelita Bluewalker 3 umieszczony na orbicie przez firmę AST SpaceMobile, która testuje jego możliwości w zakresie dostarczania internetu zgodnie ze standardem 5G. Bluewalker 3 to kolejne komercyjne przedsięwzięcie, które rodzi problem – mówiąc wprost, korporacje big tech w celach zarobkowych coraz gęściej zaśmiecają orbitę i nocne niebo.

Urządzenie sieciowe
21.10.2023 09:14 Krytyczna podatność w urządzeniach rynkowego lidera. Łatka dopiero jutro, sprawdź jak się chronić

CERT Polska działający przy komputerowej sieci akademickiej NASK wydał ważne ostrzeżenie adresowane do posiadaczy i administratorów urządzeń sieciowych Cisco. Odnaleziono groźną i wciąż niezałataną lukę, o której wiadomo już, że jest wykorzystywana ataków. Znane jest też tymczasowe rozwiązanie problemu.

komputer
20.10.2023 21:25 Polacy znów nabijani w butelkę. Oszuści podszywają się pod znany serwis

Pojawiło się nowe zagrożenie, które jest związane z aktywnością cyberprzestępców. Oszuści wykorzystują znaną metodę, polega ona na podszywaniu się pod różne firmy i instytucje. Osoby, które otrzymały przytoczoną poniżej wiadomość, powinny natychmiast ją usunąć i zablokować nadawcę. W przeciwnym razie ryzykują utratą danych osobowych, a nawet pieniędzy.

urząd skarbowy
20.10.2023 20:51 Urząd Skarbowy masowo kontroluje, co Polacy robią w pracy? Jest komentarz KAS

Media obiegła informacja o masowych kontrolach, jakich podjęła się skarbówka. W całej Polsce ze wzmożoną intensywnością prowadzona ma być weryfikacja tego, co osoby działające na samozatrudnieniu i na etacie faktycznie robią w pracy. O co w tym chodzi?

telefon
20.10.2023 20:07 Korzystanie z takich ładowarek może skończyć się fatalnie. RPO zwraca uwagę na jeden istotny problem

Ładowanie telefonu wydaje się rzeczą naturalną, aczkolwiek jak się okazuje, niekiedy może powodować poważne problemy. Nie chodzi tu jednak wyłącznie o coraz częściej spotykane wybuchy zasilanych urządzeń. Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek zwraca uwagę na inne istotne zagadnienie. O co chodzi?

Jarosław Jakimowicz
20.10.2023 19:10 Jarosław Jakimowicz stracił kolejny kontrakt. Teraz założył własny kanał na YouTube

Jarosław Jakimowicz od jakiegoś czasu boryka się ze sporymi problemami. Najpierw dotknęło go zwolnienie z TVP, a następnie nie wypalił kolejny projekt, w który się zaangażował. Celebryta zniknął z większości mediów, ale nie daje za wygraną.

list z ZUS
20.10.2023 16:42 ZUS już rozesłał pisma. Wielu Polaków trafi na dywanik, ruszają kontrole

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podda kontroli ogrom Polaków. Urząd rozesłał już pisma. W przypadku niektórych osób może chodzić o nawet kilka tysięcy złotych niedopłaty, którą muszą jak najszybciej uregulować.

None
20.10.2023 15:09 Korzystasz z tych dwóch aplikacji? Policja ostrzega, można stracić duże pieniądze

Choć wielokrotnie mieliśmy już do czynienia z kampaniami wykorzystującymi sklepy internetowe i popularne komunikatory, to świętochłowicka policja ostrzega przed kolejnym zagrożeniem. Tym razem do kradzieży wykorzystywane są dwie szczególnie popularne w Polsce aplikacje: OLX i WhatsApp.

dino
20.10.2023 14:46 Dino zdecydowało się na wielki krok. To prawdziwa rewolucja, klienci oszaleją

Dino to popularna sieć marketów, która w dodatku nie zwalnia tempa w kwestii ekspansji. Firma zapowiedziała otwarcie 300 sklepów do końca bieżącego roku, wprowadza też liczne promocje, które przyciągają tłumy. Rozwój idzie tak dobrze, że zdecydowano się na kolejny wielki krok. Czego mogą się teraz spodziewać klienci?

pilot
20.10.2023 14:40 Netflix znów podrożeje. Sprawdź, o ile więcej zapłacisz

Netflix to w tej chwili najdroższa usługa VoD bazująca na streamingu w Polsce. Mimo to planowane są kolejne podwyżki cen poszczególnych subskrypcji. Ile trzeba będzie zapłacić i kiedy nastąpią zmiany?

telefon
20.10.2023 13:15 Już niedługo zaśpiewasz jak Freddy Mercury? Rewolucyjny pomysł YouTube

Po premierze ChatGPT rozpoczęła się trwająca w zasadzie na całym świecie debata na temat roli tzw. sztucznej inteligencji w życiu współczesnego człowieka oraz zagrożeń i pozytywów, jakie może przynieść SI. W Dolinie Krzemowej przeciągają się natomiast, jak tę rewolucję spieniężyć, zwłaszcza w branży kreatywnej.

None
20.10.2023 12:24 Mobilny internet w Polsce w końcu przyśpieszy. Aukcja na częstotliwości 5G rozstrzygnięta

Ponad trzy lata – tyle musiało upłynąć od unieważnienia pierwszej aukcji na częstotliwości wykorzystywane w standardzie 5G do ogłoszenia zakończenia nowej licytacji. W końcu jednak doczekaliśmy się i wszystko wskazuje na to, że do Polski w końcu zawita sieć o parametrach, które faktycznie są zgodne z nowym standardem.

None
20.10.2023 10:17 Masowe zwolnienia w potężnej korporacji. Firma zatrudnia w Polsce tysiące osób

Nokia opublikowała wyniki finansowe obejmujące okres od lipca do września 2023 roku. Niestety nie są one satysfakcjonujące – sprzedaż spadła o 20%, co wymaga podjęcia odważnych decyzji. Potwierdzono już, że w Nokii szykują się duże zwolnienia.

None
20.10.2023 09:06 "Twój profil zaufany wygasa 31.10.2023". Czy SMS od PZePUAP jest prawdziwy? Wyjaśniamy

Część Polaków otrzymuje podejrzanie wyglądającego SMS-a, który zachęca ich do odnowienia Profilu Zaufanego. Słusznie wzbudziło to czujność – wielu zastanawia się, czy wiadomość jest autentyczna. Kto jest jej nadawcą? Czy należy zastosować się zawartych w nim instrukcji, czy też jest to próba oszustwa i należy ją zignorować? Wyjaśniamy.

biedronka
19.10.2023 14:01 Właśnie się zaczęło. Biedronka przebiła ofertą nawet Lidla i Dino, to prawdziwy hit cenowy

Biedronka ostatnio szaleje z promocjami, a klienci są tym zachwyceni. Nic dziwnego, bo wiele produktów można nabyć w wyjątkowo korzystnych cenach, często nie da się znaleźć lepszej oferty nigdzie indziej. Teraz sklep oferuje wielki telewizor wyposażony w funkcje Smart TV.

pieniądze
19.10.2023 13:37 Uwielbiany przez Polaków sklep wprowadza nowe opłaty. Kwota do niskich nie należy

Popularna w Polsce i na świecie internetowa platforma sprzedażowa wprowadza istotne zmiany. Chodzi o dodatkowe opłaty. Klienci mogą nie być zadowoleni, bo kwota nie jest mała. Kogo obejmie nowa danina i ile trzeba będzie zapłacić?

pilot do tv
19.10.2023 12:28 Zacznie się już za chwilę. Tysiące Polaków straci dostęp do TVP, znamy termin

Widzowie Telewizji Polskiej mogą się mocno zawieść. Niedługo w życie wchodzą istotne zmiany, które odetną wielu oglądających od ulubionych kanałów. Na kiedy wyznaczono termin i czy da się z tym coś zrobić?

kometa
19.10.2023 10:43 W kierunku Ziemi leci potężna kometa. Niepokojące zdjęcia obiegły sieć. "Wygląda jak szatan"

Eksperci informują o obserwacji złowrogo wyglądającego obiektu kosmicznego. Jedni mówią, że wygląda jak Sokół Millennium z Gwiezdnych Wojen, inni, że jak szatan. Tak czy owak, gigantyczna rogata kometa zbliża się do Ziemi.

komputer
19.10.2023 09:05 Lepiej szybko zaktualizuj WinRar. Właśnie wykryto lukę w zabezpieczeniach, eksperci ostrzegają

Popularny program, z którego korzysta ponad 500 milionów użytkowników na całym świecie, ma istotny błąd w oprogramowaniu, który namiętnie wykorzystują hakerzy. Jak podkreślają eksperci, trzeba jak najszybciej zaktualizować program. I należy zrobić to ręcznie.

pieniądze
19.10.2023 08:35 Popularny serwis wprowadza obowiązkową opłatę, użytkownicy nie ominą wydatku. Znamy kwotę

Elon Musk coraz bardziej monetyzuje Twittera (dziś zwanego X). Po wprowadzeniu opłat za usługę X Premium nadszedł czas na kolejne należności za korzystanie z platformy. Teraz jednak użytkownicy nie będą mieli większego wyboru. O co tym razem chodzi?

praca
18.10.2023 14:19 Miliony osób zostaną bez pracy przez sztuczną inteligencję. Ekspert stawia sprawę jasno, tylko te zawody ocaleją

Starzejące się społeczeństwo, gwałtowny rozwój sztucznej inteligencji, mniejsza liczba osób w wieku produkcyjnym – te czynniki mają duży wpływ na zmiany na rynku pracy. O jakich zajęciach możemy więc powiedzieć, że to zawody przyszłości? Jakie branże wygrają wyścig z SI? Komentarza udzieliła ekspert Anna Panek, Dyrektor Departamentu HR z Soonly Finance.

nocne niebo
18.10.2023 13:10 Na nocnym niebie niedługo pojawi się wyjątkowe widowisko. Kiedy wypatrywać Orionidów?

Październik w tym roku obfituje w różne astronomiczne wydarzenia. Co jakiś czas pojawiają się na przykład satelity Starlink, które lecąc tworzą widowiskowe zjawisko zwane “kosmiczny pociąg”. Już niedługo miłośników obserwowania nocnego nieba czeka ponadto inny fascynujący spektakl. Tym razem popis dadzą Orionidy. Czym są, kiedy dokładnie ich oczekiwać i w którym kierunku patrzeć?

paczka
18.10.2023 11:32 Wyjątkowa oferta Allegro dla odbiorców rządowego bonu. Migiem go zrealizujesz i dostaniesz prezent

Pojawiło się udogodnienie umożliwiające wybór i zakup produktów objętych rządowym bonem, podała PAP. Odbiorcy mogą dzięki temu wygodnie i bezpiecznie zrealizować bon, niezależnie od tego, gdzie mieszkają i jak daleko mają do najbliższego punktu sprzedaży. Według organizatora skorzystają przede wszystkim mieszkańcy wsi, jednak oferta skierowana jest do każdego odbiorcy bonu.

aplikacja
18.10.2023 10:45 Do Map Google trafiła wyczekiwana opcja. W końcu można to sprawdzić jednym kliknięciem

Wiele osób wyczekiwało tej opcji w Mapach Google. Niektórzy mogli się nią cieszyć już od dawna, ale jedna grupa odbiorców była od niej odcięta. W końcu, po czterech latach oczekiwania, funkcja trafiła do rzeszy kolejnych użytkowników. Warto zaktualizować aplikację i sprawdzić nowe możliwości. 

telefon
18.10.2023 09:07 IKEA zachwyciła klientów nową darmową usługą. Ułatwia życie i pozwala sporo zaoszczędzić

IKEA wprowadziła nowe, bardzo przydatne narzędzie, które ułatwi życie wielu klientom. Jak podkreśla firma, jest to łatwe w obsłudze rozwiązanie, dostępne dla każdego, a skorzystać można z niego w aplikacji mobilnej IKEA na Android i IOS. Zostało stworzone, aby inspirować klientów i przyspieszyć pewne procesy.

Facebook
17.10.2023 22:17 To koniec całkiem darmowego Facebooka. Tyle będzie kosztować usługa

Facebook i Instagram będą płatne. Meta planuje pobierać opłatę w wysokości około 62 zł miesięcznie za korzystanie z serwisów bez reklam. Niektórzy użytkownicy będą musieli zapłacić jeszcze więcej.

None
17.10.2023 14:01 Poczta Polska udostępniła nową aplikację na smartfony. Pozwala na obsługę przesyłek kurierskich

Poczta Polska ogłosiła dostępność nowej aplikacji mobilnej, dzięki której można zarządzać paczkami obsługiwanymi przez firmę kurierską Pocztex. Choć na razie jej funkcjonalność jest dość uboga, to jednak pojawiły się już deklaracje o systematycznej rozbudowie. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co potrafi (i co będzie potrafiła) wydana właśnie aplikacja Pocztex Mobile.

None
17.10.2023 12:34 Zupełnie nowa metoda logowania dostępna w najpopularniejszym komunikatorze. Można zapomnieć o loginach i hasłach

WhatsApp to jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych, z którego korzystać można na różnych systemach operacyjnych i wielu klasach urządzeń. Za sprawą tej multiplatformowości z WhatsAppa można korzystać niemal wszędzie, co przekłada się na jego sukces – z WhatsAppa korzysta regularnie około 2,7 mld osób na całym świecie. Dla nich ważną informacją będzie, że komunikator zaczął wykorzystywać nową formę uwierzytelniania.

None
17.10.2023 11:36 W końcu będziemy mieć prawidziwe 5G. Urząd Komunikacji Elektronicznej uruchomił aukcję

Choć modem obsługujący 5G znajdziemy w coraz większej liczbie smartfonów, to jednak w Polsce ich posiadacze muszą w dużej części obejść się smakiem nowego standardu. Dotychczas uruchomione częstotliwości niewiele mają wspólnego z „prawdziwym” 5G i należy je określać raczej jako 4,5G. Wkrótce się to jednak diametralnie zmieni za sprawą uruchomienia aukcji na nowe częstotliwości. Dzięki nim w Polsce wreszcie będzie można korzystać z pełni możliwości 5G.

None
17.10.2023 10:00 Duża zmiana w smartfonach Xiaomi. Po 13 latach na zasłużoną emeryturę przechodzi MIUI – co je zastąpi?

Smartfony Xiaomi przebojem wdarły się na polski rynek i przede wszystkim za sprawą stosunku jakości do ceny zdobyły rzeszę miłośników. Chiński producent od wielu lat równolegle do budowania nowych urządzeń prowadzi także intensywne prace nad własnym oprogramowaniem, modyfikacją Androida znaną jako MIUI. To się jednak wkrótce zmieni – Xiaomi zapowiedziało, że MIUI zostanie zastąpione czymś zupełnie nowym.

None
16.10.2023 14:51 Wygląda na to, że PiS kupuje lajki. I to na dużą, bardzo dużą skalę

Nie ma wątpliwości, że kandydaci do Sejmu i Senatu zrobią niemal wszystko, by otrzymać mandat. Od czasu do czasu praktyki te, niezależnie od frakcji, wychodzą na jaw. Niektóre jednak posuwają się dalej niż obowiązujące standardy, co przekłada się na publikację kompromitujących treści.

None
16.10.2023 11:48 Pękła kolejna bariera. Tylu ludzi korzysta już ze smartfonów

Popularyzacja smartfonów jako nowej klasy elektroniki użytkowej była o tyle niezwykła, że zdarzyła się w skali masowej. Proces ten sięgnął daleko dalej, niż użytkownicy pecetów, wręcz zachęcił do połączenia się z Siecią ogromną liczbę ludzi, którzy dotąd w ogóle nie mieli do niej dostępu. A jak sprawy mają się dzisiaj? 

None
15.10.2023 16:34 Ważne wyborcze udogodnienie dla niesłyszących. PZG „łamie ciszę wyborczą”

Do 21:00, czyli do czasu zamknięcia lokali wyborczych, Polski Związek Głuchych będzie świadczył przez internet usługę, która może się okazać niezwykle przydatna dla osób niesłyszących i niedosłyszących. Pod hasłem „łamiemy ciszę wyborczą” uruchomiona została specjalna wideoinfolinia ułatwiająca głosowanie.

None
15.10.2023 15:27 Wyszukiwarka Google zmieni się nie do poznania. Testowany jest zupełnie nowy wygląd

Wyszukiwarka Google jest z nami już 27 lat. Jeśli dziś porównamy jej wygląd z tym z 1996 roku, to oczywiście odnotujemy gigantyczne różnice. Zachodziły jednak na tyle nieśpiesznie i stopniowo, że pomniejsze zmiany rozciągnięte na lata często uchodziły uwadze. To się ma wkrótce zmienić – Google testuje w wyszukiwarce naprawdę duże zmiany.

tv
15.10.2023 14:08 Wieczór wyborczy w telewizji. Gdzie oglądać programy w TV oraz za darmo przez internet

Dziś 15 października 2023 r. w Polsce mają miejsce wybory parlamentarne oraz przeprowadzane jest referendum. Z tej okazji organizowane są np. konferencje Państwowej Komisji Wyborczej, a swoje wieczory wyborcze przygotowują także różne stacje telewizyjne. Wymienić tu można TVP, TVN, Polsat, Telewizję WP oraz TV Republika. Niektóre transmisje można oglądać za darmo, nawet nie mając telewizora.

debiut
15.10.2023 10:13 DRAGO entertainment ma na koncie spore sukcesy. Teraz zadebiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych

Po zaledwie dwóch i pół roku obecności na rynku NewConnect, krakowski producent gier DRAGO entertainment zadebiutuje na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W portfolio spółki znajduje się m.in. kultowy „Gas Station Simulator”, który osiągnął sprzedaż przekraczającą milion egzemplarzy.

Jiuzhang 2.0
14.10.2023 18:39 Chińczycy opracowali rewolucyjny komputer. Jest aż 10 kwadrylionów razy szybszy niż najpotężniejszy obecnie superkomputer na świecie

Chińscy naukowcy zaprezentowali nowy prototyp komputera kwantowego o nazwie “Jiuzhang 3.0”. Jest w stanie wykryć aż 255 fotonów, ustanawiając nowy rekord prędkości  tego rodzaju kwantowych obliczeń. 

Stuu Burton
14.10.2023 17:48 Stuart B. ścigany listem gończym został ZATRZYMANY. Policja wydała pilny komunikat

Stuart B., znany szerszej publiczności jako youtuber Stuu Burton, został zatrzymany w Wielkiej Brytanii. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Polska policja właśnie wydała komunikat w tej sprawie.

None
14.10.2023 15:38 Największe przejęcie tego roku sfinalizowane! Ta transakcja zatrzęsie branżą gier wideo

Niemal dwa lata – tyle zajęło Microsoftowi uzyskanie zgód od regulatorów, aby przejąć Activision Blizzard. Jest to zdecydowanie najważniejsze przejęcie tego roku w branży i jeden z największych zakupów w historii rynku gier wideo. Wydarzenie tego kalibru będzie miało wpływ na cały rynek i poniekąd kierunek jego rozwoju, czyniąc Microsoft jednego z największych graczy także w tym segmencie.

sklep
14.10.2023 12:02 Chiński gigant wchodzi do Polski, sklep kusi wyjątkowymi cenami. Klienci już zacierają ręce

W Polsce już niedługo ma zacząć działać bardzo popularny w Azji sklep. Chiński gigant ma kusić klientów przede wszystkim niskimi cenami oraz bardzo bogatą ofertą produktową. W asortymencie dostępne będą między innymi artykuły spożywcze, chemiczne, czy sprzęt elektroniczny i szeroka gama elementów związanych z wystrojem wnętrz.

lords of the fallen
14.10.2023 09:33 "Lords of the Fallen", pierwsze recenzje i stan akcji CI Games. Gra trafiła już do GeForce NOW

“Lords of the Fallen”, które miało premierę 13 października 2023 r. przyciąga kolejnych graczy i co rusz pojawiają się nowe recenzje. Pozycja trafiła już również do usługi GeForce NOW. Jak się, póki co, prezentują opinie o grze? W jaki sposób jej premiera wpłynęła na akcje polskiego przedsiębiorstwa CI Games, które jest wydawcą? 

bankomat
13.10.2023 13:27 Klienci PKO BP zagrożeni, bank alarmuje. "Możesz stracić pieniądze"

PKO BP opublikowało ważny komunikat, w którym ostrzega swoich klientów przed trwającym atakiem cyberprzestępców. Sytuacja stanowi spore zagrożenie. Bank instruuje, jak się zachować i podkreśla, że to konieczne dla naszego bezpieczeństwa: “możesz stracić pieniądze i kontrolę nad kontem”.

leki
13.10.2023 11:17 Popularny lek pilnie wycofany z aptek. Główny Inspektorat Farmaceutyczny ostrzega, jest komunikat

Główny Inspektorat Farmaceutyczny zdecydował o wycofaniu z aptek w całym kraju popularnego leku. Nie wolno go przyjmować. W komunikacie GIF przekazano informacje o istotnych nieprawidłowościach.

prąd
13.10.2023 09:46 Do recyklingu oddaj wszystko, co na baterie albo z wtyczką. Dziś Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci

Z szacunków ONZ wynika, że w 2023 r. każda osoba na świecie wygeneruje średnio 8 kg elektroodpadów. Warto się na ten temat doedukować. 13 października już po raz szósty w Polsce obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci. Z tej okazji organizacja ElektroEko zaprezentowała w Centrum Prasowym PAP raport na temat wiedzy i postaw Polaków względem elektroodpadów.

smartwatch
13.10.2023 07:48 Garmin pokazał nowe smartwatche, to trzy specjalistyczne modele. Cena zaskakuje

Marka Garmin zaprezentowała kolekcję MARQ Carbon. Zegarki klasy premium wyróżnia wiele specjalnych funkcji. Cena też jest dość “specjalna”. Sami oceńcie, czy adekwatna do oferowanego sprzętu. Oto czym się wyróżniają najnowsze smartwatche Garmina. 

Telefon w rękach
12.10.2023 21:23 Wielu Polaków dostało oburzającą wiadomość. Jest natychmiastowa reakcja

Bardzo wielu Polaków dostało w czwartek dość dziwne SMS-y. Ich treść oburzyła część odbiorców. Sytuacja była na tyle poważna, że pojawiło się stosowne oświadczenie ze strony przedstawicieli partii rządzącej.

telewizor
12.10.2023 13:49 Bezpłatna telewizja dla każdego. Dodano cztery kolejne kanały po polsku za darmo

Nie trzeba dysponować telewizorem ani anteną, aby móc oglądać telewizję. Istnieje kilka serwisów, które udostępniają wiele programów różnych stacji telewizyjnych za darmo. Teraz odkodowano kolejne cztery kanały w języku polskim.

komputer
12.10.2023 12:27 Polacy znów nabijani w butelkę. Ekspert podpowiada, jak radzić sobie z zagrożeniem

Dzisiaj obchodzimy Dzień Bezpiecznego Komputera, jednak o bezpieczeństwo w sieci powinniśmy dbać zawsze, a nie tylko od święta. Codziennie czytamy informacje o nowych atakach phishingowych skierowanych do określonej grupy odbiorców, niestety w wielu przypadkach skutecznych. Ofiary ponoszą różnego rodzaju straty. Dariusz Polaczyk, Risk&Security Manager w Currency One SA radzi, jak zadbać o to, by być bezpiecznym w sieci. 

niebo
12.10.2023 11:00 Niebo w październiku rozpieszcza. Moc kosmicznych atrakcji, oto gdzie i kiedy oglądać

Jedni jesień kochają, inni nienawidzą, ale jedno trzeba przyznać - na nocnym niebie o tej porze roku dzieje się bardzo wiele i jest co oglądać. Kolejne spektakle z udziałem różnych obiektów kosmicznych są tuż-tuż. Jeden z pokazów już dziś, w czwartek 12 października, a następne całkiem niedługo.

pieniądze
12.10.2023 08:51 Bezpieczny kredyt 2 proc. w specjalnej ofercie. W tym banku klienci uzyskają nietypowe wsparcie

Jeden z banków, który wprowadził do oferty program Bezpieczny kredyt 2%, wdrożył również związaną z nim innowację w postaci nietypowego pomocnika. Na bieżąco odpowiada on na pytania klientów i wspiera także doradców bankowych. Jak dokładnie to działa?

None
11.10.2023 20:17 Czas pożegnać się z hasłami – Google stawia na passkey. Wyjaśniamy, jak działa i co się zmieni

Hasła są z nami od zawsze i trudno powiedzieć, aby biometrii, czyli mechanizmów uwierzytelniania wykorzystujących np. linie papilarne czy skan twarzy, udało się je wyeliminować, mimo że były takie zapowiedzi. To, co nie udało się biometrii, ma zakończyć się sukcesem z mechanizmem passkey. Google ogłosiło już, że będzie on stosowany jako domyślna forma logowania.

None
11.10.2023 18:43 Procesory rodem ze smartfonów trafią do komputerów. Snapdragon X chce wygryźć Intela i AMD z pecetowego rynku

Na naszych oczach, nieśpiesznie, choć konsekwentnie, przebiega bardzo ważna zmiana na rynku komputerów osobistych. Stopniowo coraz częściej w pecetach montuje się procesory o architekturze ARM, zamiast x86, która bezwzględnie dominowała na rynku przez ostatnie dekady. Swoje plany w zakresie popularyzacji ARM na komputerach osobistych ogłosił właśnie Qualcomm, znany z produkcji smartfonowych procesorów Snapdragon.

None
11.10.2023 17:19 YouTube nagle przestał działać, choć nie blokujesz reklam? Znamy przyczyny, oto rozwiązanie problemu

Od maja tego roku część użytkowników YouTube’a napotyka problemy w korzystaniu z serwisu. Z początku były to łatwe do ominięcia okna informujące o blokadzie dostępu, ale dziś utrudnienia przybrały nową formę i skutecznie uniemożliwiają oglądanie filmów. Dotyczy to oczywiście użytkowników korzystających z adblockerów. Problem w tym, że YouTube blokuje także tych, którzy oglądają reklamy. Sprawdźmy, w czym rzecz.

None
11.10.2023 15:42 Masz taką kartę płatniczą? Jej operator wie o tobie wiele i sprzedaje dane innym firmom

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że jeśli coś jest za darmo, to ceną są najczęściej dane użytkownika. Standardem jest to zwłaszcza na gruncie usług internetowych, przy czym w ich przypadku nie dość, że dane są zbierane i sprzedawane na ogromną skalę to za same usługi i tak zazwyczaj trzeba płacić. Ale także poza internetem mamy do czynienia z podobnymi działaniami – praktykuje je między innymi operator kart płatniczych Mastercard.

oglądanie
11.10.2023 13:33 Darmowy Disney+ w nowej promocji. Skorzystać może każdy

W dobie wysokich cen za usługi platform strumieniujących oraz zapowiadane kolejne podwyżki, każda promocja jest niezwykle kusząca. Teraz pojawiła się następna oferta, która pozwala na zgarnięcie dostępu do Disney+ bez uiszczania opłat za subskrybowanie platformy.

aresztowanie
11.10.2023 11:51 Kolejny serwis internetowy okazał się oszustwem. Polacy stracili ogrom pieniędzy

Trwa sprawa dotycząca oszustwa na blisko 600 osobach i podmiotach gospodarczych, które opiewa na kwotę ponad 26 milionów złotych. Jak podaje małopolska Policja, to bilans działalności osób zaangażowanych w prowadzenie popularnej platformy internetowej.

Smartwatch
11.10.2023 10:25 Smartwatch Garmin z GPS i płatnościami zbliżeniowymi w genialnej cenie. Trzeba się jednak pospieszyć

Kto nie kocha obniżek cen? Nie ma to jak zgarnąć wybrany produkt i zachować parę groszy więcej w portfelu. Teraz doskonała okazja czeka między innymi na tych, którzy przymierzają się do kupna smartwatcha, lub szukają odpowiedniego prezentu dla aktywnej osoby. Ceniony Garmin z GPS i płatnościami zbliżeniowymi jest teraz dostępny w bardzo korzystnej promocji. A wraz z nimi cała gama różnych innych produktów.

auchan
11.10.2023 07:56 Auchan ogłasza wielkie zmiany. Nowa usługa jest już dostępna, oto jak skorzystać

Auchan Retail Polska ogłosił, że wdraża nową ścieżkę zakupową. Jak podaje komunikat, firma kontynuuje proces digitalizacji sieci i implementuje do swoich sklepów nową usługę, która ma ułatwić robienie zakupów. Od października jest ona dostępna już w pierwszych obiektach sieci w Warszawie, do końca roku trafi do większej liczby punktów.

None
10.10.2023 19:57 W pociągach PKP Intercity będzie lepszy internet. Do końca roku do wagonów trafi ponad pół tysiąca repeaterów

PKP Intercity poinformowało o kolejnej modernizacji, która może przełożyć się na komfort podróżnych. Zwłaszcza tych, dla których podróż nie jest okazją do tego, by odciąć się od globalnej sieci. Po montażu w taborze anten umożliwiających odbiór bezprzewodowego internetu przyszedł czas na zapewnienie lepszego zasięgu w samych wagonach.

None
10.10.2023 18:42 Jest światełko w tunelu dla sprzedaży komputerów. Po dwóch latach na minusie rynek w końcu wychodzi na prostą

Konieczność zaciskania pasa przez trudne już do zliczenia czynniki, jakie wystąpiły w ciągu ostatnich 3 lat, bardzo mocno odbiły się na rynku elektroniki użytkowej, zwłaszcza na sprzedaży komputerów osobistych. Po miesiącach zastojów i dwucyfrowych spadków rok do roku w końcu widzimy światełko w tunelu. Tak przynajmniej twierdzą analitycy Gartnera.

None
10.10.2023 17:05 Robisz zakupy w internecie? Ten program wskaże ci fałszywe recenzje i niegodnych zaufania sprzedawców

To jak działają dziś sklepy internetowe sprawia, że na recenzje produktów należy patrzeć przez palce. Sprzedawcy nie dość, że sami komentują swoje dobra, zamieszczając pozytywne recenzje, to często gęsto wykorzystują do tego boty, które robią to w sposób dalece zautomatyzowany i na dużą skalę. Wkrótce zyskamy jednak sposób na oddzielenie ziarna od plew.

None
10.10.2023 16:20 Google chce upłynnić ruch w miastach i pozbyć sie korków – pilotażowy program ograniczył ich liczbę o 30%

Przyjemne z pożytecznym – tak można określić inicjatywę Project Green Light zainicjowaną przez Google. Dzięki danym z Map Google i pracy naukowców Google Research udało się opracować nowe mechanizmy zarządzania miejską sygnalizacją świetlną w taki sposób, aby jednocześnie zmniejszyć liczbę korków i ograniczyć emisję gazów cieplarnianych. Są już pierwsze efekty!

Alfred Nobel i jego testament
10.10.2023 14:37 Myśleli, że nie żyje, w nekrologu nazwali go "kupcem śmierci". Oddał majątek, by zapamiętano go inaczej

Jak to jest przeczytać własny nekrolog? Sporo z nas odpowie zapewne, że dziwnie, niezbyt przyjemnie lub nawet przerażająco. Raczej niewiele osób chciałoby czegoś podobnego doświadczyć. Szczególnie w przypadku, gdy dochodzi do tego niezbyt przychylna notatka o rzekomo zmarłej osobie. Takie przeżycie zapewne jest w stanie wywrócić dotychczasowe spojrzenie na swoje poczynania do góry nogami. Jakie mogą być tego efekty?

kobieta i niebo
10.10.2023 12:42 Spójrz w górę, "kosmiczny pociąg" pojawi się nad Polską. Będzie na co patrzeć, oto jego rozkład jazdy

Nocne niebo fascynuje wiele osób, a ponadto jego obserwacja podczas zjawisk typu deszcz meteorów, koniunkcje planet czy pojawianie się innych wyjątkowych obiektów dostarcza rozrywki dla całej rodziny. Dzisiaj, 10 października br. będzie można zachwycić się “kosmicznym pociągiem”. Podajemy, gdzie i kiedy obserwować niebo, by dostrzec ten spektakl.

karta płatnicza
10.10.2023 11:27 Zmiany w popularnym banku, dotyczą ponad 4 milionów klientów. Koniecznie trzeba o tym wiedzieć

Jeden z najpopularniejszych banków w Polsce wprowadza istotne zmiany. Trzeba koniecznie się z tym zapoznać, aby nie napotkać problemów. Brak wiedzy o modyfikacjach może niestety przyczynić się do przyniesienia klientom strat. Publikujemy wytyczne instytucji.

urząd warszawy
10.10.2023 10:14 Zmiany w załatwianiu spraw urzędowych. Od grudnia nowy obowiązek

Od grudnia 2023 r. w wielu przypadkach pożegnamy się z listem poleconym - zastąpi go e-Doręczenie. Chodzi o ponad 80 tysięcy urzędów, które przejdą na elektroniczną formę korespondencji. Warto o tym pamiętać, by odpowiednio przygotować się do załatwiania spraw urzędowych. Ponadto oficjalnymi elektronicznymi kanałami będzie można się kontaktować także z adwokatem czy notariuszem.

None
09.10.2023 15:20 Kupiłeś tani chiński TV-box? Setki z nich mają nieusuwalną tylną furtkę, hakerzy mogą robić, co chcą

Popularyzacja telewizorów klasy SmartTV nie przebiega równomiernie i spora część użytkowników, zamiast decydować się na wymianę telewizora, wybiera kupno tej lub innej tzw. przystawki klasy TV-box – niewielkiego urządzenia podłączanego za pośrednictwem USB z preinstalowanym systemem operacyjnym, które zamienia każdy telewizor w SmartTV. Gorzej, jeśli przystawka wyposażona została w nieusuwalny backdoor.

None
09.10.2023 13:35 Komputer do poważnej pracy z Androidem zamiast Windowsa – czy to się w ogóle może udać?

Android to dziś najpopularniejszy system operacyjny na świecie. Znajdziemy go w zasadzie na każdej klasie elektroniki użytkowej. Podobnie jak inne dystrybucje linuksowe, jedyną klasą sprzętu, której dotychczas nie podbił, są komputery osobiste i stacje robocze wykorzystywane do poważnej pracy. Ale to się może wkrótce zmienić za sprawą Lenovo.

None
09.10.2023 12:12 Deepfake w dobrej intencji. Naukowcy odszukali pozytywne zastosowania kontrowersyjnej technologii

W zasadzie od początku popularyzacji deepfake’ów, zarówno fałszujących treści wideo, jak i audio, można było się zastanawiać – czy tak zaawansowany mechanizm obróbki multimediów, który z tak dużą precyzją może zafałszowywać stan faktyczny, może mieć w ogóle jakiekolwiek dobre strony? To samo pytanie zadali sobie naukowcy z Uniwersytetu Bath, a ich odpowiedź jest twierdząca. 

None
09.10.2023 09:07 Amerykańskie agencje doradzają, jak chronić się przed hakerami. Wystarczy kilka prostych działań, by się zabezpieczyć

Miesiąc Cyberbezpieczeństwa trwa w najlepsze i jest on okazją nie tylko do mnóstwa kampanii informacyjnych, które słychać także w polskich mediach, ale też organizacji wykładów, warsztatów czy dzielenia się informacjami przez organizacje i instytucjami zajmujące się cyberbezpieczeństwem zajmują się na co dzień. Ciekawymi danymi podzieliła się w ostatnim czasie amerykańska Agencja Cyberbezpieczeństwa i Bezpieczeństwa Infrastruktury w duecie z NSA.

None
08.10.2023 14:09 Jupiter – pierwszy eksaskalowy superkomputer w Unii Europejskiej i krok w stronę cyfrowej suwerenności

Rosnące zapotrzebowanie na moc obliczeniową budzi coraz większe wątpliwości, czy w długoletniej perspektywie, bez gruntownej modernizacji bieżącej infrastruktury, da się je w ogóle zaspokoić. Ma w tym pomóc Jupiter, pierwszy eksaskalowy superkomputer w Unii Europejskiej, który z dwóch powodów jest ważniejszy niż dotychczasowe europejskie HPC.

None
08.10.2023 12:21 Nowy Windows ma być małą rewolucją. Możliwy znaczny spadek cen komputerów i przejście na model subskrypcyjny

Choć może być to zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że Windows 10 miał być systemem usługą i ostatnim systemem operacyjnym z tej rodziny, jego wsparcie dobiegnie końca już za 2 lata. Przynajmniej według oficjalnych zapewnień. Może się jednak okazać, że to nie na Windowsa 11 będą w 2025 roku migrować użytkownicy. Microsoft ma bowiem przygotowywać coś nowego.

None
08.10.2023 10:03 Włamanie do bazy DNA, dane tysięcy klientów na sprzedaż. Firmy biotechnologiczne coraz częściej na celowniku hakerów

Wśród wrażliwych danych, jakie o swoich użytkownikach mogą zbierać serwisy, jako najwrażliwsze wymienia się te dotyczące pochodzenia. Jednocześnie internauci dobrowolnie dzielą się bardzo szczegółowymi informacjami na ten temat, łącznie z fizycznym dystrybuowaniem własnego DNA. Gorzej, gdy administrator takiej bazy zostanie zhakowany.

jury
07.10.2023 12:58 Polak finalistą znanego konkursu. Można wygrać pieniądze, głosując na jego pracę

W popularnym na całym świecie konkursie wyłoniono właśnie finalistów. Jednym z nich jest Polak, Jacek Stankiewicz. Praca naszego rodaka walczy teraz o dalsze sukcesy. Każdy może dołożyć do tego cegiełkę, bo jest też kategoria “nagroda publiczności”. W dodatku dzięki głosowaniu można zgarnąć gotówkę! Przedstawiamy galerię prac wybranych przez jury oraz wyjaśniamy, jak wspomóc polskiego finalistę. I być może także stać się w ten sposób zwycięzcą.

pieniądze
07.10.2023 10:46 Wielu Polakom należy się zwrot środków za usługi znanego operatora. Ekspert doradza, jak odzyskać pieniądze

Korzystanie z infolinii różnych instytucji i usługodawców to norma. Wielu z nich informuje, że za taką formę kontaktu naliczane są opłaty. Co jednak w przypadku, gdy okazuje się, że były one pobierane bezzasadnie? Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podał niedawno informację, że tak właśnie robił znany operator telefonii komórkowej. Ponadto w grę wchodzą opłaty za diagnozę zgłaszanych usterek. Radca prawny Sylwia Werpachowska z Kancelarii Prawnej Chałas i Wspólnicy wyjaśnia, jak odzyskać pieniądze.

pieniądze
07.10.2023 08:48 Nawet 3000 złotych dla wielu Polaków. Program już ruszył, są pewne warunki

Ruszył nowy program, dzięki któremu zainteresowani, którzy spełniają warunki, mogą zyskać. Nawet 3000 złotych może wpłynąć na konto wielu osób. Istotne jest to, kto kwalifikuje się do uzyskania przelewu. Poniżej przedstawiamy istotne informacje.

None
06.10.2023 21:33 Dziura ozonowa jest największa od 23 lat. Dlaczego tym razem nie jest to powód do obaw?

Dla wielu pierwszy ważny kontakt z informacjami o negatywnym wpływie ludzkiej działalności na naszą planetę miał miejsce około 1985 roku. Wówczas odkryto, że warstwa ozonu wokół Ziemi jest dziurawa. Dziś dowiadujemy się, że dziura znów ma niemal rekordową wielkość, ale akurat to wcale nie oznacza, że mamy powody do nowych obaw.

None
06.10.2023 18:48 Czy wyrządziłbyś krzywdę na rozkaz maszyny? Na SWPS słynne badanie nad posłuszeństwem powtórzono z udziałem robota

Jednym z najciekawszych i najbardziej frapujących eksperymentów w historii psychologii społecznej, obok eksperymentu więziennego, jest ten przeprowadzony w latach 60. XX w. przez Stanleya Milgrama. Naukowcy z Uniwersytetu SWPS w ostatnim czasie odtworzyli badanie, jednak w nowatorskim i arcyciekawym wariancie – w roli autorytetu występował nie człowiek, lecz robot.

iPhone 15
06.10.2023 15:50 Najnowszy iPhone ma poważne problemy z dźwiękiem. Na razie warto wstrzymać się z zakupem

Nie jest wcale takie odosobnione, że produkty Apple cierpią na choroby wieku dziecięcego, co już nie raz doprowadzało do konieczności wycofywania całych partii i wymiany egzemplarzy, które trafiły już w ręce klientów, na nowe produkty. Wiemy już, że nie inaczej jest z najnowszym iPhonem 15, co może skłaniać do wstrzymania się za zakupami. 

tvp
06.10.2023 13:35 Telewizja Polska poddana kontroli. NIK publikuje krytyczny raport o TVP

Na ocenę działalności Telewizji Polskiej SA wpłynęło stwierdzenie przez kontrolerów różnego rodzaju nieprawidłowości. Raport Najwyższej Izby Kontroli nie pozostawia złudzeń. Eksperci mówią o “Bizancjum za publiczne pieniądze”.

pieniądze
06.10.2023 12:12 To zawód przyszłości, zarobki lepsze niż w IT. W Polsce pojawi się kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy

W najbliższym czasie mają w Polsce ruszyć inwestycje, które tylko na początku rozwoju zaoferują pracę ponad 30 tysiącom osób. Z czasem liczba etatów ma się zwiększyć do ok. 70 tysięcy. Wielu zatrudnionych będzie mogło liczyć na zarobki wyższe niż w branży IT.

komputer
06.10.2023 10:00 "Mam moc, by zakończyć twój świat", niepokojący tekst krąży po sieci. Czy tak będzie wyglądać poezja przyszłości?

Dziwacznych wpisów w sieci można znaleźć bez liku. Ten jednak jest wyjątkowy, bo jego autor już od jakiegoś czasu wzbudza ogrom emocji, a teraz jeszcze pogłębił zaniepokojenie u wielu osób. Tekst w formie wiersza krąży w internecie od kilku dni. Za alarmujący odbierają go zarówno internauci, jak i eksperci. “Miażdżące duszę”, głosi jedna z opinii.

smartfon
06.10.2023 07:37 Operator komórkowy zaatakowany przez hakerów. Co z danymi 16 milionów klientów?

Trwa wyścig zbrojeń, który przypomina zimną wojnę. Tym razem dzieje się to w sieci. Władze kolejnych państw coraz głośniej mówią o cyberatakach na infrastrukturę krytyczną IT. Powszechne jest przekonanie, że nie stoją za nimi (tylko) znudzeni nastolatkowie, ale wyszkoleni hakerzy na usługach obcych państw – Rosji i Chin. Teraz padło na operatora sieci komórkowej, który obsługuje 16 milionów klientów.

None
05.10.2023 22:28 Microsoft ma problem, a zarazem go nie ma. Oto prawdziwe powody niskiej popularności Windowsa 11

Jeśli tempa wzrostu popularności Windowsa 10 nie można uznać za sukces Microsoftu – w końcu korporacja naprawdę musiała się napocić, by wyprzedzić udziały w rynku Windowsa 7 – tak w przypadku Windowsa 11 można odnieść wrażenie, że w ogóle się poddała. Premiera odbyła się niespodziewanie, niemal z miesiąca na miesiąc, bez większej promocji, trudno więc się dziwić, że chętnych do aktualizacji pozostało niewielu.

None
05.10.2023 20:42 Duże zmiany w CD Projekt: DLC do Cyberpunka 2077 radzi sobie świetnie, po 29 latach z zarządu odchodzi Adam Kiciński

CD Projekt podzielił się najnowszymi wynikami, które są o tyle ważne, że obejmują już okres po premierze Widna Wolności, jedynego jak dotąd i najpewniej ostatniego DLC do gry Cyberpunk 2077. Wyniki dodatku są więcej niż zadowalające, jednak nie to wysuwa się na pierwszy plan, lecz bardzo duże przetasowanie w kierownictwie Redów.

None
05.10.2023 17:56 Autonomiczny samochód uprowadził swojego kierowcę. Konieczna była interwencja policji

Przybywa zgłoszeń, w których coraz bardziej autonomiczne systemy elektroniczne zaczynają stanowić zagrożenie dla swoich użytkowników. Słyszeliśmy już o „inteligentnych” zamkach, które w wyniku awarii producenckiej chmury uwięziły swoich użytkowników w ich mieszkaniach. To jednak stosunkowo niegroźna sytuacja w porównaniu z tym, co wydarzyło się Brianowi Morrisonowi z Glasgow.

Smartfon
05.10.2023 16:05 Android 14 jest już dostępny – szybszy i bezpieczniejszy niż poprzednicy. Sprawdź, kiedy otrzymasz aktualizację

Już jest! Nowa wersja systemu operacyjnego Android oznaczona numerem 14 została już udostępniona w ramach Android Open Source Project, zyskując tym samym oficjalną premierę stabilnej wersji. Nowości przygotowano w zasadzie w każdym obszarze funkcjonowania systemu, choć nie wszystkie będą na pierwszy rzut oka dostrzegalne dla przeciętnego użytkownika. Przyjrzyjmy im się lepiej.

elektrownia
05.10.2023 14:00 Zbudowali wyjątkową instalację bezemisyjną. Zrobili to jako pierwsi w Polsce

Konstrukcja mieści się w województwie lubuskim. Jest położona na obszarze 57 hektarów. Jak podaje wykonawca, na tej powierzchni zmieściłyby się 82 boiska do piłki nożnej. „Zakończyliśmy budowę tej instalacji zgodnie z harmonogramem, a teraz rozpoczynamy kolejny etap prac”

plecak
05.10.2023 12:31 Pomorze: uczeń miał to w plecaku. Nikt się nie spodziewał, że wyniknie z tego tragedia

W jednej ze szkół podstawowych na Pomorzu doszło do tragedii. Ewakuowano setki osób, wiele dzieci jest poszkodowanych. Na miejsce przybyły straż pożarna i ratownictwo medyczne. Wszystko przez jedną rzecz, którą uczeń miał w plecaku.

sklepy
05.10.2023 10:38 Słuchawki Galaxy Buds2 Pro w prezencie jeszcze tylko przez chwilę. Promocja niedługo się kończy

Jak otrzymać wysoko oceniane przez użytkowników słuchawki za darmo? Wystarczy wziąć udział w specjalnej promocji. W ten sposób w kieszeni zostaje niemal tysiąc złotych. Oto co trzeba zrobić, aby skorzystać z oferty. Warto się pospieszyć, bo niedługo się kończy.

rodzina
05.10.2023 08:45 Na niebie wkrótce pojawi się widowiskowy spektakl. Warto wypatrywać, podajemy gdzie i kiedy

W najbliższych dniach obserwować będzie można piękne zjawisko na nocnym niebie. Pierwsza z serii upstrzonych spadającymi gwiazdami nocy czeka nas już jutro. Jakich meteorów możemy się spodziewać i gdzie ich wypatrywać?

None
04.10.2023 18:43 Ostateczny koniec starszych wersji Windowsa. Microsoft wyłącza możliwość migracji

Oficjalnie możliwość aktualizacji niewspieranych już Windowsa i Windowsa 8.x do Windowsa 10 i Windowsa 11 zakończyła się w połowie 2016 roku. Tajemnicą poliszynela było jednak, że aktywacja nowszych wersji Windowa kluczami ze starszych nadal była możliwa. Dziś, po 7 latach od uruchomienia takiej możliwości, wiemy już, że to koniec.

None
04.10.2023 17:19 Google chce się ostatecznie rozprawić ze spamem w Gmailu i ma na to pomysł. Czekają nas zupełnie nowe standardy

Liczba aktywnych użytkowników Gmaila jest aktualnie szacowana na 1,8 mld. Działa tu więc efekt skali i siłą rzeczy każda zmiana wprowadzana przez Google w swojej usłudze to coś, z czym musi liczyć się konkurencja. Korporacja ogłosiła właśnie ważną zmianę, która może w optymistycznym wariancie przełożyć się na de facto zlikwidowanie zjawiska spamu. 

None
04.10.2023 15:46 Bezprecedensowa krytyka działań Google. Szef Microsoftu zaskakuje w największej rozprawie antymonopolowej od lat

W Waszyngtonie przed Departamentem Sprawiedliwości stanął Satya Nadella, CEO Microsoftu, który występuje w roli świadka w kolejnym z kolei procesie antymonopolowej, w którym oskarżane jest Google. Jego wypowiedzi rzuciły nowe światło na rynek najważniejszego według niego rodzaju oprogramowania, czyli wyszukiwarek internetowych. 

globus
04.10.2023 14:22 Wydał krocie, by udowodnić, że Ziemia jest płaska. Takiego finału chyba nikt się nie spodziewał

Jakiś czas temu polski raper z Poznania, który posługuje się pseudonimem Akash, postanowił udowodnić, że Ziemia jest płaska. Poszczególne etapy swojego projektu dokumentował w mediach społecznościowych. Na wyniki jego eksperymentu trzeba było nieco poczekać, ale takiego finału nikt się chyba nie spodziewał.

telefon
04.10.2023 12:45 Dzwoni z numeru stacjonarnego, podszywa się pod DPD lub OLX. Wiele osób już straciło pieniądze

Uwaga, do Polaków wydzwania oszust, który podszywa się pod popularne firmy. Skutki rozmowy z tą osobą mogą być opłakane. Wiele osób zgłasza, że zostały oszukane na tysiące złotych. Lepiej natychmiast zablokować dzwoniącego i zgłosić próbę wyłudzenia.

netflix
04.10.2023 10:47 Za subskrypcję Netflixa nie zapłacisz tak ani złotówki przez pół roku. Ruszyła nowa promocja

Pojawiła się promocja, dzięki której można oglądać filmy i seriale na Netflixie za darmo. Skorzystać może każdy, ale są pewne warunki. Po ich spełnieniu nie trzeba płacić za abonament ani złotówki przez okres sześciu miesięcy.

aplikacje
04.10.2023 09:06 Opłaty za Facebooka i Instagrama coraz bliżej. Mogą zacząć obowiązywać już w listopadzie

Popularne platformy społecznościowe mogą wkrótce wprowadzić miesięczne opłaty w Europie. Meta zdecydowała się na taki krok po orzeczeniu Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Ile wyniesie użytkowników korzystanie z serwisów Zuckerberga w nowym modelu?

rakieta Perun
03.10.2023 15:46 Pierwsza polska rakieta suborbitalna Perun już niedługo poleci w kosmos

Polska rakieta kosmiczna niedługo ponownie wzbije się w powietrze. Firma SpaceForest poinformowała, że Perun szykuje się do startu, gdyż zbliża się termin okna pogodowego. Suborbitalna rakieta gdyńskiej firmy wzbiła się poprzednio na 22 kilometry. Jakie są obecne plany dotyczący lotu polskiej rakiety?

Sławosz Uznański rakieta
03.10.2023 14:43 Sławosz Uznański to drugi Polak, który poleci w kosmos. Mamy nowe informacje

Lot Sławosza Uznańskiego w kosmos wydaje się przesądzony, ale kluczowy będzie listopad. - Nie mamy “planu B” - przyznał szczerze Waldemar Buda. Głos zabrał również drugi Polak, który ma odbyć los kosmiczny. Sławosz Uznański opowiedział o swoich oczekiwaniach i planach wobec całego wydarzenia.

Biedronka
02.10.2023 19:04 Biedronka wprowadza nową technologię w swoich sklepach. Sztuczna inteligencja pomoże zrobić zakupy

Sztuczna inteligencja zawitała do Biedronki. Klienci kas samoobsługowych otrzymają pomoc AI w czasie zakupów. Rozwiązanie już funkcjonuje w wybranych sklepach w kraju. Biedronka przekonuje, że sztuczna inteligencja pomoże przyspieszyć cały proces. Wydaje się jednak, iż przewidziano, że może dochodzić do pomyłek AI.

telewizor
02.10.2023 18:23 Promocja na ten telewizor to prawdziwy hit. Jest ogromny i można go kupić za mniej niż 2 tys. zł

Promocja na telewizor, jakiej jeszcze nie było. 55-calowy TCL 55C635 kupisz za pieniądze, które nie naruszą twojego domowego budżetu. Otrzymasz za to wysoką jakość, którą docenią nawet gracze. Gdzie szukać sensacyjnej oferty promocyjnej?

Allegro Smart
02.10.2023 17:11 Ruszyła loteria Allegro Smart! Do wygrania tysiące ciekawych nagród

Nagrody od Allegro z okazji urodzin Allegro Smart. Ruszyła specjalna akcja, w której klienci korzystający z Allegro Smart biorą udział w loterii. Wiemy, co można wygrać i lista jest imponująca. Niemniej sklep postawił konkretne wymagania.

Apple zapowiada aktualizację dla iPhone'ów
02.10.2023 14:13 Problemy z przegrzewaniem iPhone'ów. Apple ma rozwiązanie

Od jakiegoś czasu jest głośno o problemie z nadmiernym nagrzewaniem się najnowszych iPhone'ów od Apple. Teraz, według doniesień medialnych, Apple ma już znać przyczynę tego problemu - odpowiednie rozwiązanie eliminujące problem będzie dostępne już niedługo.

karty
01.10.2023 20:34 Ważne zmiany w dużym banku. Klienci muszą się przygotować

Po 2 października br. wchodzą w życie istotne zmiany w jednym z największych banków w Polsce. Instytucja informowała klientów o planach, jednak wciąż nie każdy zdaje sobie sprawę z ustalonych terminów. Lepiej sprawdzić, czy jest się odpowiednio przygotowanym, w przeciwnym razie można napotkać spore niedogodności.

wózek sklepowy
01.10.2023 18:43 Popularny produkt niebezpieczny dla zdrowia. Specjaliści biją na alarm

Eksperci alarmują, przestrzegając przed produktem, który może powodować raka i uszkadzać ludzkie DNA. Popularny zamiennik został sklasyfikowany jako prawdopodobnie genotoksyczny.

PKP
01.10.2023 16:42 PKP Intercity ruszyło z wielką promocją. Do wyrwania milion tanich biletów, ale lekko nie jest

Od stycznia do końca września pociągami PKO Intercity podróżowało ponad 50 milionów pasażerów. Teraz przewoźnik wystartował z ofertą, która ma zachęcić do wybrania tego środka lokomocji jeszcze więcej osób. Internauci donoszą o niespodziankach.

salon
01.10.2023 15:21 BMW zaprezentowało nowy model. Właśnie zadebiutował w Polsce

BMW w ramach wydarzenia, które odbywało się na dniach w Łodzi, zaprezentowało nowy, specjalny model samochodu. “Jesteśmy szczęśliwi, że tu, w Łodzi, mieliśmy okazję pokazać pierwszy raz w Polsce nasze nowe BMW”.